Reklama

KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Awatar użytkownika

Topic author
Piotr Jania
Plutonowy
Plutonowy
Posty: 159
Rejestracja: 10 lut 2013 11:23
Podziękował: 27 razy
Otrzymał/a podziekowań: 32 razy
Status: Offline

KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: Piotr Jania » 12 wrz 2017 13:20

BOR Grupa Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego, wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, prowadzonej przez Starostę Poddębickiego, pod numerem 19/2017 ogłasza nabór na kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności: taktyka i techniki interwencji, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, zakwalifikowany pod pozycją -Pozostali Instruktorzy Rekreacji Ruchowej.

Ukończenie kursu zwiększa możliwości zatrudnienia m.in. w klubach czy związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji, ośrodkach kultury, innych klubach, zwiększa również szanse kandydatów starających się o pracę w służbach mundurowych, daje możliwość prowadzenia zajęć i szkoleń w zakresie taktyki Interwencji.

Kurs obejmuje 100 godzin lekcyjnych. W ramach kursu odbędzie się 5 zjazdów weekendowych po 15 godzin zegarowych każdy, tj. 20 godzin lekcyjnych – sobota 9 godzin zegarowych, niedziela 6 godzin zegarowych.
Pierwszy zjazd odbędzie się w dniach 23-24.09, kolejny 30.09- 1.10. Pozostałe zjazdy do ustalenia z uczestnikami, istnieje możliwość zmian terminów na prośbę Uczestników. Organizator również zastrzega sobie możliwość zmiany terminów, po wcześniejszym ustaleniu z Uczestnikami.

Zakres kursu:
- 30 godzin lekcyjnych teorii, która obejmuje: metodykę i prowadzenie zajęć sportowych, aspekty z zakresu prawa, obejmujące wybrane zagadnienia z ustawy o ochronie osób i mienia oraz ustawy o broni i amunicji;
- 70 godzin lekcyjnych zajęć praktycznych, obejmujących zagadnienia z zakresu:
- technik interwencyjnych, wg autorskich systemów: BG System
Samoobrony oraz systemu KARATE COMBAT;
- kwestie użycia środków przymusu bezpośredniego;
- znajomość zasad bezpieczeństwa i posługiwania się bronią
palną;
- taktyki interwencji i współdziałania w zespołach;
- zajęcia z pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Kurs zakończy się egzaminem teoretycznym ( testy) i praktycznym.
Każdy Uczestnik kursu po zakończeniu i zdaniu pozytywnie egzaminu teoretycznego i praktycznego, otrzyma zaświadczenie wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych, legitymację instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością taktyka i techniki interwencji oraz certyfikat ukończenia kursu.

Wymogi uczestnictwa:
- ukończone 18 lat;
- wykształcenie co najmniej średnie;
- oświadczenie, że uczestnik kursu nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo;
- doświadczenie w sportach walki i/ lub w zakresie samoobrony, przynajmniej 3 lata lub posiadany tytuł instruktora w dziedzinie sportu i/lub rekreacji ruchowej.

Cena: 5 zjazdów to koszt 1250 PLN, każdy zjazd to koszt 250 PLN. Zaliczka w wysokości 250 PLN płatna przed rozpoczęciem kursu. Płatność jednorazowa w dniu kursu pozostałej kwoty. Możliwość rozłożenia pozostałej kwoty na dwie lub trzy raty – ustalane indywidualnie.
Dla zainteresowanych wystawiamy faktury, bądź rachunki.
Za dodatkową opłatą wystawiamy certyfikaty w języku angielskim.

Promocje i zniżki:
Przy zapisie na kurs do dnia 13 września 2017 r. - 5% zniżki.
Przy wpłacie całej pozostałej kwoty w dniu rozpoczęcia kursu - 10% zniżki.
Za przyprowadzenie dwóch uczestników kursu, którzy wezmą udział w kursie – uczestnik otrzymuje 100 PLN zniżki, a przyprowadzeni kursanci bon o wartości 70 PLN do wykorzystania w ramach kursów firmowych lub szkolnych, organizowanych przez BOR Grupę.
Dla osób posiadających tytuł instruktora sportu, z dowolną specjalnością , bądź tytuł instruktora rekreacji ruchowej z dowolną specjalnością, zwolnienie z zajęć teoretycznych, cena kursu wynosi wówczas 999 PLN.
Zniżki nie sumują się. W przypadku spełnienia kilku wymogów jednocześnie- wybiera się najwyższą zniżkę.
Koszty noclegu i wyżywienia oraz dojazdu – Uczestnik ponosi we własnym zakresie.

Kurs odbędzie się przy minimum 8 Uczestnikach.

Miejsce: osiedle Centrum B-7, Nowa Huta Kraków, stowarzyszenie Nowa Huta B-1.

Kadra prowadząca:
instruktor Maciej Ustarbowski - były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki oraz technik interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU. Twórca systemu BG System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy oraz BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, sportów walki, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

shihan Maciej Grubski - twórca systemu Karate Combat, trener karate, karate combat, samoobrony, instruktor sportu i sztuk walki w stowarzyszeniu Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „DRAGON”, trener strzelectwa, taktyki i technik interwencji, pływania, combat ju-jitsu. Posiada 6 dan Karate, 5 dan Ju-jitsu. Wielokrotny Mistrz Świata i Europy, łącznie zdobył 96 medali wywalczonych w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Pucharach Świata i Europy w tym: 25 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Polski, 20 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Europy, 7 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Świata. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

mgr prawa Sylwia Ustarbowska (Skonieczka) – współzałożycielka BOR Grupy, Dyrektor Zarządzająca BOR Grupy oraz dyrektor BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, mgr prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiów podyplomowych z zakresu mediacji na AGH w Krakowie oraz dziennikarskich na WSE im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Jest certyfikowanym mediatorem oraz posiada kilkuletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora zarządzającego oraz kierownika regionalnego w firmach z branży prawno – podatkowej. Pracowała w środowisku międzynarodowym, włada językiem angielskim. Posiada doświadczenie w branży prawnej, bankowości, finansach oraz w zarządzaniu firmą, zespołem, w rekrutacji, obsłudze klienta i sprzedaży.

dr n. med. Jarosław Zawiliński- wybitny neurochirurg i otolaryngolog, wykładowca na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowskiej Akademii, autor wielu publikacji medycznych, członek Naczelnej i Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.

link: https://www.facebook.com/events/119538702102387/


Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 5061
Rejestracja: 19 paź 2015 13:38
Podziękował: 1001 razy
Otrzymał/a podziekowań: 442 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: Jan M. » 12 wrz 2017 18:04

No. I to jest instruktor po takim kursie. Widać że organizator takich kursów wie co robi.

Wymogi uczestnictwa:
- ukończone 18 lat;
- wykształcenie co najmniej średnie;
- oświadczenie, że uczestnik kursu nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo;
- doświadczenie w sportach walki i/ lub w zakresie samoobrony, przynajmniej 3 lata lub posiadany tytuł instruktora w dziedzinie sportu i/lub rekreacji ruchowej.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 3655
Rejestracja: 30 mar 2010 09:33
Podziękował: 80 razy
Otrzymał/a podziekowań: 233 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: tomaspienkowski » 12 wrz 2017 20:37

Jan M. pisze:No. I to jest instruktor po takim kursie. Widać że organizator takich kursów wie co robi.

Wymogi uczestnictwa:
- ukończone 18 lat;
- wykształcenie co najmniej średnie;
- oświadczenie, że uczestnik kursu nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo;
- doświadczenie w sportach walki i/ lub w zakresie samoobrony, przynajmniej 3 lata lub posiadany tytuł instruktora w dziedzinie sportu i/lub rekreacji ruchowej.


Jeśli chodzi o skazanie, to zgodnie z Ustawą o sporcie instruktor sportu lub instruktor rekreacji ruchowej nie może być prawomocnie skazany za przestępstwa umyślne przeciwko życiu lub zdrowiu, przeciwko wolności lub wolności seksualnej, przeciwko rodzinie i opiece, albo też za przestępstwo związane z korupcją lub dopingiem w sporcie. Organizator tego kursu uprościł temat i podał, że kandydat nie może być prawomocnie skazany.

Co natomiast dotyczy doświadczenia przynajmniej 3 lat, to po pierwsze nie sposób określić w latach doświadczenia w samoobronie. Co najwyżej można określić w nim staż w uczęszczaniu na zajęcia z samoobrony. Druga sprawa, to przynajmniej 3 lata (moim zdaniem może być trochę mało dla instruktora) w jednym przypadku będzie oznaczało jeden godzinny trening w tygodniu wyłączając wakacje, ferie, urlopy i czas choroby i to bez przemęczania się, a w innym przypadku będzie to 6 dwugodzinnych hardcorowych treningów w tygodniu wyłączając ewentualnie czas regeneracji. Różnica jest kolosalna. Określono minimum, ale z tego i tak niewiele wynika.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net


Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 5061
Rejestracja: 19 paź 2015 13:38
Podziękował: 1001 razy
Otrzymał/a podziekowań: 442 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: Jan M. » 12 wrz 2017 20:40

Zawsze to dużo lepiej od braku tego wymogu - co najmniej 3 letniego doświadczenia.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 3655
Rejestracja: 30 mar 2010 09:33
Podziękował: 80 razy
Otrzymał/a podziekowań: 233 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: tomaspienkowski » 12 wrz 2017 20:59

Może spróbuj się zapisać bez spełnienia/udokumentowania takiego wymogu. Ciekaw jestem, jak Cię potraktują.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 3655
Rejestracja: 30 mar 2010 09:33
Podziękował: 80 razy
Otrzymał/a podziekowań: 233 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: tomaspienkowski » 12 wrz 2017 21:05

Jan M. pisze:Zawsze to dużo lepiej od braku tego wymogu - co najmniej 3 letniego doświadczenia.


W związku z tym, że porównujesz - jak mniemam - to do kursu, o ktorym dyskutujemy w innym wątku, to tam są wymogi takie

4. Uczestnicy kursu instruktora samoobrony i sportów walki
Uczestnikiem kursu może być osoba, która:
1. ukończyła 18 lat;
2. posiada co najmniej wykształcenie średnie (wymagane jest dostarczenie na rozpoczęcie kursu kserokopii dokumentu potwierdzającego uzyskane wykształcenie: średnie lub wyższe);
3. posiada ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na okres kursu (wymagane jest podpisanie oświadczenia na podaniu o przyjęcie na kurs);
4. nie ma przeciwwskazań zdrowotnych i lekarskich do udziału w kursie instruktorskim (wymagane jest podpisanie oświadczenia na podaniu o przyjęcie na kurs);
5. nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo (zobacz wykaz przestępstw), o którym mowa w art. 46–50 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. z 2010 nr 127 poz. 857, z późn. zm.), lub określone w rozdziale XIX, XXIII, z wyjątkiem art. 192 i art. 193, rozdziale XXV i XXVI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.).” (wymagane jest podpisanie oświadczenia na podaniu o przyjęcie na kurs);
6. posiada wysoką sprawność fizyczną pozwalająca na swobodne wykonywanie ćwiczeń i wytrzymanie kilku godzin zajęć ruchowych pod rząd;
7. interesuje się daną dyscypliną (czyta specjalistyczną literaturę, portale branżowe), zna ćwiczenia i zagadnienia podane w programie kursu;


http://www.kursyinstruktorskie.edu.pl/s ... obrony.htm

Myślę, że niemniej klarowne.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net


Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 5061
Rejestracja: 19 paź 2015 13:38
Podziękował: 1001 razy
Otrzymał/a podziekowań: 442 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: Jan M. » 12 wrz 2017 21:25

Mniej, dużo mniej klarowne Tomaszu. Bo nie ma już punktu o konieczności posiadania co najmniej trzyletniego doświadczenia w sportach/sztukach/systemach walki wręcz.


Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 5061
Rejestracja: 19 paź 2015 13:38
Podziękował: 1001 razy
Otrzymał/a podziekowań: 442 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: Jan M. » 12 wrz 2017 21:26

tomaspienkowski pisze:Może spróbuj się zapisać bez spełnienia/udokumentowania takiego wymogu. Ciekaw jestem, jak Cię potraktują.


Mi papierologia nie jest do niczego potrzebna. Uczyć nikogo za pieniądze nie zamierzam. Ale jak ktoś to robi to warto by było zadbać o to aby posiadał stosowny do tego poziom i doświadczenie.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 3655
Rejestracja: 30 mar 2010 09:33
Podziękował: 80 razy
Otrzymał/a podziekowań: 233 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: tomaspienkowski » 12 wrz 2017 21:28

Jan M. pisze:Mniej, dużo mniej klarowne Tomaszu. Bo nie ma już punktu o konieczności posiadania co najmniej trzyletniego doświadczenia w sportach/sztukach/systemach walki wręcz.

Ale punkt 6. w mojej ocenie jest bardziej klarowny, aniżeli wymóg 3 letniego doświadczenia. Btw to i tak weryfikuje życie.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net


Jan M.
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 5061
Rejestracja: 19 paź 2015 13:38
Podziękował: 1001 razy
Otrzymał/a podziekowań: 442 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: Jan M. » 12 wrz 2017 21:30

6. posiada wysoką sprawność fizyczną pozwalająca na swobodne wykonywanie ćwiczeń i wytrzymanie kilku godzin zajęć ruchowych pod rząd;


No ale to może gra zawodowo w Badmingtona, a nawyków i odruchów walki nie posiada wcale.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 3655
Rejestracja: 30 mar 2010 09:33
Podziękował: 80 razy
Otrzymał/a podziekowań: 233 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: tomaspienkowski » 12 wrz 2017 21:33

Jan M. pisze:
tomaspienkowski pisze:Może spróbuj się zapisać bez spełnienia/udokumentowania takiego wymogu. Ciekaw jestem, jak Cię potraktują.


Mi papierologia nie jest do niczego potrzebna. Uczyć nikogo za pieniądze nie zamierzam. Ale jak ktoś to robi to warto by było zadbać o to aby posiadał stosowny do tego poziom i doświadczenie.


Chodzi mi tylko o to, że pieniądze nikomu nie śmierdzą. I wcale mnie to nie dziwi. Wymóg formalny został zapisany tak, jak został, żeby było wiadomo, że to nie jest miejsce dla ludzi z ulicy. Ale to jeszcze nie znaczy, że jak zgłosi się człowiek z ulicy i zechce zapłacić i ewentualnie się czegoś nauczyć, to pocałuje klamkę. Chociaż może i pocałuje, ale nie zdziwi mnie wcale jeśli jednak dostanie się na taki kurs. A jakim będzie potem instruktorem, to życie zweryfikuje.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 3655
Rejestracja: 30 mar 2010 09:33
Podziękował: 80 razy
Otrzymał/a podziekowań: 233 razy
Status: Offline

Re: KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

Postautor: tomaspienkowski » 12 wrz 2017 21:35

Jan M. pisze:
6. posiada wysoką sprawność fizyczną pozwalająca na swobodne wykonywanie ćwiczeń i wytrzymanie kilku godzin zajęć ruchowych pod rząd;


No ale to może gra zawodowo w Badmingtona, a nawyków i odruchów walki nie posiada wcale.

Zapewniam, że wtedy nie wytrzyma 4 h ćwiczeń sportów walki.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Wróć do „Małopolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości