Reklama

PSPO

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 69 razy
Otrzymał/a podziekowań: 69 razy
Status: Offline

Re: PSPO

Postautor: Paweł Bilko » 06 sty 2017 12:47

senex pisze:Czy tam sobie ten temat, czytam i wymyśliłem coś takiego.

Jest nas kilku kumpli. Co ciekawe wszyscy emeryci. Kwalifikowani z dopuszczeniem do broni. Założymy sobie stowarzyszenie. A, kto nam zabroni? Nazwiemy się : Stowarzyszenie Kwalifikowanych Pracowników Ochrony. W statucie zapiszemy sobie, że do naszego stowarzyszenia SKPO mogą wstąpić tylko kwalifikowani pracownicy ochrony i jeszcze posiadający dopuszczenie do broni. W mojej wsi pozbieramy może z 10 osób, będziemy dopuszczać też późniejszych emerytów, co to dopuszczenia nie mają, uzbiera nas się może 20 osób. Będziemy reprezentować swoje i swoich członków stanowisko w takiej czy innej sprawie. Pełny legal. Będziemy sobie rozmawiać z pracodawcami, także zakulisowo, szukać wsparcia w działalności w biznesie i kombinować jak tu najwięcej zarobić a jak się najmniej narobić. Że wszystkich nie reprezentuję, a co mnie to, niech sobie swoje stowarzyszenie zrobią. Że nie mam mandatu i poparcia, od swoich mam, a reszta to sobie może pogadać. Krytykują moja działalność. A krzyżyk im na drogę. Niech sobie krytykują, równie dobrze mogą krytykować księżyc, że cały czas tylko jedną stronę pokazuje. Żeby ta krytyka jeszcze jakaś konstruktywna była, a to tylko krytyka dla samej krytyki. Tylko jakim prawem mnie krytykują. Najpierw darli mordy, że ja nie mam prawa do krytyki rządów bo na wyborach nie byłem a mnie chcą krytykować, jak nawet członkami stowarzyszenia nie są, a mogą być. Szkoda, że sam w tym moim stowarzyszeniu nie rządzę, bo bym ich nigdy nie przyjął. Eee, i tak się nie przyjmą, potrafią tylko ryja strzępić.
Działalność się rozwija, machnęliśmy nawet jakieś pisma do prasy, do urzędów, komuś wpadł do głowy jakiś głupi pomysł by coś w ustawie zmienić. I znowu ta krytyka i znowu to samo, brak poparcia, mandatu, reprezentacji. Ponoć jest jakaś „organizacja” posiadająca mandat i zaufanie. Nie znam takiej, ale jeśli to jest ta o której myślę, to jakieś żarty chyba. Mandat i zaufanie, chyba rządzących, bo pracowników coraz mniej, a nawet przewodniczący tego pierdolnika do koryta się dopchał, posłem jest. Nie to, że bym i ja nie chciał. Taka kasa za nic. Tylko bardzo proszę nie z tymi ludźmi. Jak co niektórych widzę, a jeszcze tak się trafiło, że znam osobiście to ma odruch wymiotny, a o zdrowie dbać trzeba. Młody już nie jestem.
I tak dalej……..
A to Polska właśnie.

Senex mam prośbę. Daj mi priv to w PDF-ie i imienna zgodę na wykorzystanie tego publicznie, bo to jest właściwie kwintesencja tego co na naszym podwórku się dzieje. Nigdy by mi do głowy nie przyszło to tak ująć. GRATULACJE.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 53 razy
Otrzymał/a podziekowań: 153 razy

Postautor: Bolo » 06 sty 2017 16:04

Cyborg pisze:No to niech stoją WSO na mrozie i na deszczu nawet całe dwie godziny, skoro im dobrze tak stać. To że pozwalają się tak traktować - to nie znaczy że wszyscy muszą.

Cyborg, to nie wynika z tego jak dają się traktować tylko z regulaminu i tabeli posterunku.

Cyborg pisze:A poza tym nie wiesz co to znaczy. Godziny byś nie wytrzymał przy 10 stopniowym mrozie i silnym wietrze.!

Jesteś pewny, 180 służb i wart "służąc ojczyźnie" wystarczy czy dodać?

Cyborg pisze:To dlaczego szeregowi np na PKT mają na służbie telewizory plazmowe, łóżka i ogrzewanie na każdym posterunku?
Oni to co?
Z innej gliny?
Jak tak to niech też każą im przez 2 godziny łazić po deszczu albo mrozie i pilnować parku samochodowego.!
Tacy sami ludzie jesteśmy jak i oni.

Mylisz służbę dyżurną z wartą. Szkoda, że nie wymieniłeś oficera dyżurnego, też mógłby poganiać po terenie.

Awatar użytkownika

kenzo
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 39 razy

Postautor: kenzo » 06 sty 2017 16:39

Jest nas kilku kumpli. Jako osoby chcące zaistnieć, ale za bardzo nie wiedząc jak, wpadliśmy na pomysł założenia stowarzyszenia. Powiedzmy że będzie to Stowarzyszenie Pracowników Ochrony. Jest nas kilku na krzyż więc już "gitara". Dobrze aby było nas więcej (może ktoś do nas dołączy). Co prawda nie bardzo nam się chce aby przekonywać kogokolwiek do wstąpienia w nasze szeregi, a może i nie mamy ku temu żadnych zdolności, ale wydaje nam się, iż sam fakt, że jesteśmy, powinien zobligować osoby działające w tym fachu do dołączenia w nasze szeregi.
Generalnie, interesy szeregowych pracowników zwisają nam kalafiorem, o czym co jakiś czas pozwalamy sobie informować otoczenie. Ale czyż może być to powód do tego aby postrzegać nas jako ludzi nie wartych zainteresowania - chyba nie!
Na wszelki wypadek kierujemy jednak nasze umizgi i działania w stronę pracodawców tejże branży (o czym jakże obszernie informujemy w zakładce "działania" na naszej stronie).
Fakt że osoby prowadzące taką działalność muszą być wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, ułatwia nam zadanie i sprawia że jesteśmy kryci, ha!!
W końcu są to firmy które niejednokrotnie ostro i bezpardonowo atakowane są przez nasze państwo różnymi dziwnymi przepisami. A właściciele tych firm to ludzie przypadkowi, gubiący się w gąszczu przepisów, pozostawieni sami sobie z wielkim poświęceniem idący pod wiatr.
A jak już ulżymy doli tychże firm, to automatycznie przeniesie się to na poprawę sytuacji szeregowych pracowników (wierzymy w to jak cholera).
Aby podnieść rangę naszym działaniom pozwalamy sobie na dodanie do nazwy naszego stowarzyszenia określenia POLSKIE.
A co, jadziem z grubej rury!! W końcu my Polaki.
A wszystkim tym którzy nie chcą do nas wstąpić i jeszcze mają czelność mieć coś przeciwko, mówimy stanowcze WALCIE SIĘ.

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 69 razy
Otrzymał/a podziekowań: 69 razy

Postautor: Paweł Bilko » 06 sty 2017 17:23

Kenzo tak nas widzisz, to dobrze.
Zarówno my w obecnej organizacji jak i ludzie z poprzedniej ( Ci co się wypalili bo odwalili robotę za innych) widzą to inaczej.
Punkt widzenia zależy od punku siedzenia. - Jak widać siedzisz daleko albo przed Tobą siedzi ktoś wysoki i troszkę Ci przysłania widok.
Przez 3 lata jakoś nie kojarze żeby przeszkadzała Ci nazwa PSPO, jeśli przeoczyłem to przepraszam i proszę o wskazanie krytyki tej nazwy.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 707 razy
Otrzymał/a podziekowań: 286 razy

Postautor: Cyborg » 06 sty 2017 17:27

Bolo pisze:Jesteś pewny, 180 służb i wart "służąc ojczyźnie" wystarczy czy dodać?

@Bolo ja też swoje wydeptałem na wartach "służąc ojczyźnie" w latach 80tych.
Ale nie oto tu chodzi.
@Bolo patrzymy na branży z innej perspektywy.
- Ty jako osoba z ramienia pracodawcy (bądź nawet sam pracodawca)
- A ja jako pracownik ochrony.
A to Twoje przytaczanie tu na forum wzmianki o tabeli posterunków nie robi na mnie wrażenia.
Bo znam je.
Tu Bolo chodzi o czynnik ludzki.!
I chociażby o okazanie minimum empatii i szacunku wobec drugiego człowieka.!

Widzisz @Bolo jeszcze długo (jak widać) między nami pracownikami a wami pracodawcami i kierownictwem nie będzie porozumienia. Jeśli dla Was będzie najważniejsze (tylko i wyłącznie) utrzymanie kontraktu - bez względu na warunki w jakich muszą pełnić swoje obowiązki ludzie którzy na Was pracują.
Pamiętaj Bolo ażeby coś od ludzi wymagać, to trzeba im czasami też coś dać. I nie mam tu na myśli wyłącznie kwestii finansowej. Ale także właśnie kwestię zapewnia ludzkich warunków socjalnych.!

Awatar użytkownika

Piotr Jania
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 27 razy
Otrzymał/a podziekowań: 32 razy

Postautor: Piotr Jania » 06 sty 2017 17:56

w sprawie budek wartowniczych napiszcie priv

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 53 razy
Otrzymał/a podziekowań: 153 razy

Postautor: Bolo » 06 sty 2017 19:08

Cyborg pisze:@Bolo patrzymy na branży z innej perspektywy.
- Ty jako osoba z ramienia pracodawcy (bądź nawet sam pracodawca)
- A ja jako pracownik ochrony.
A to Twoje przytaczanie tu na forum wzmianki o tabeli posterunków nie robi na mnie wrażenia.
Bo znam je.
Tu Bolo chodzi o czynnik ludzki.!
I chociażby o okazanie minimum empatii i szacunku wobec drugiego człowieka.!

Perspektywa jest taka, że jeżeli pewnych zapisów nie będzie w umowie np. dotyczących instalacji elektrycznej na posterunku, czy też zapisów w palach ochrony i instrukcjach dotyczących pełnienia służby na posterunku ( np. przebywanie w "budce" ), to nic nie wskórasz.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 707 razy
Otrzymał/a podziekowań: 286 razy

Postautor: Cyborg » 06 sty 2017 19:24

To powinniście kłaść nacisk na to przy podpisywaniu umów z kontrahentem, żeby takie zapisy były.!

Awatar użytkownika

Piotr Jania
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: Piotr Jania » 06 sty 2017 20:09

bolo jestes włscicielem agencji ?

Awatar użytkownika

Piotr Jania
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: Piotr Jania » 06 sty 2017 20:27

Drogi Janku.m , nie bierz tego do siebie ale wiem że masz złe intencje i chcesz tkwić w tej patologi od początku lat 90-tych także wrzuć na luz. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak dzielnie Janek walczył o pracowników ochrony od momentu sierpnia 97- go. Troszkę śmierdzi tu pracodawcą w wypowiedzi. Być może sabotaż z PIO lub PZPO ale to dowiem się z czasem ;). Także jeszcze raz drodzy koledzy nie płaczemy tylko działamy. Panie Janku działamy a nie płaczemy ;) Buziaczki Janku. K

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1144 razy
Otrzymał/a podziekowań: 490 razy

Postautor: Jan M. » 06 sty 2017 20:27

bilo82 pisze:
Kiedy zostało poparte takie coś?
Nawet nie wiesz jak często zarówno w poprzednim jak i w tym stowarzyszeniu odbiera się telefony z hasłem "za mało zarabiam" i jest to w odniesieniu do danej firmy w której pracuje, a PSPO cele ma ponad głowami właścicieli firm, my chcemy rozwiązań systemowych bo o stawki we firmach o pieniądze to niech związki sobie walczą.
My będziemy interweniować tylko tylko tam gdzie będzie poniżej stawek minimalnych.

Chętnie przeczytam o tych rozwiązaniach.
Liczę na to że wkrótce zaprzestaniecie z tą aurą tajemniczości wokół waszych ostatnich działań.
To wam na pewno nie pomaga.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 06 sty 2017 20:29

hans pisze:Drogi Janku.m , nie bierz tego do siebie ale wiem że masz złe intencje i chcesz tkwić w tej patologi od początku lat 90-tych także wrzuć na luz. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak dzielnie Janek walczył o pracowników ochrony od momentu sierpnia 97- go. Troszkę śmierdzi tu pracodawcą w wypowiedzi. Być może sabotaż z PIO lub PZPO ale to dowiem się z czasem ;). Także jeszcze raz drodzy koledzy nie płaczemy tylko działamy. Panie Janku działamy a nie płaczemy ;) Buziaczki Janku. K

Głupi i całkiem niepotrzebny wpis.

Awatar użytkownika

Piotr Jania
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: Piotr Jania » 06 sty 2017 20:41

oj potrzebny janku potrzebny ;) co zrobiłeś dla pracowników ochrony :) słucham twoich osiągnięć, ;)

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 06 sty 2017 20:43

hans pisze:oj potrzebny janku potrzebny ;) co zrobiłeś dla pracowników ochrony :) słucham twoich osiągnięć, ;)

Ja ?
Czy ja mam ambicje działań w kierunku reprezentacji rzeszy pof czy ty ?

Awatar użytkownika

Piotr Jania
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: Piotr Jania » 06 sty 2017 20:43

mam nadzieje ze nie byleś z ryskiem w Portugalii aby poprawić los pracowników ochrony hahahahah ;) pamiętaj nie bierz tego do siebie ;)

Wróć do „Dyskusje PSPO”