Odbijanie czujnikow

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 783 razy
Otrzymał/a podziekowań: 311 razy
Status: Offline

Re: Odbijanie czujnikow

Postautor: Cyborg » 11 sie 2017 22:41

Czytałem i jakoś "cholercia" nic takiego tam nie pisze.
Pisze jedynie że:
"7) zezwalać na wejście do wartowni osobom upoważnionym, a fakt ten odnotowywać w książce oddziału wart cywilnych;
kontrolować, co najmniej dwa razy w czasie pełnienia służby, stan ochranianych obiektów i technicznych środków wspomagających ochronę oraz sposób pełnienia służby ochronnej przez wartowników;"

I to tyle Denonie, odnośnie tej kwestii.
Nic tam nie pisze że (tak jak napisałeś)

Denon pisze:wystarczy d-cę zmiany wyrwać ze snu ( do robienia obchodów).

Dowódca może odebrać sygnał od wartownika ale jeżeli sytuacja tego nie wymaga to nie musi on nawet tyłka ruszyć. Chyba że w celu kontroli, tak jak pisze w regulaminie.
Ale z reguły wystarczy kilka słów wyjaśnienia sytuacji przez telefon.

Ale może się mylę albo coś przeoczyłem i Ty mnie oświecisz. :)

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral
Podziękował: 78 razy
Otrzymał/a podziekowań: 7 razy

Postautor: Denon » 11 sie 2017 23:24

Jeszcze raz przeczytaj sobie kto według ustawy ma robić obchody , niech ce mi się tego szukać, ale z tego co pamiętam, jest to w obowiązkach d-cy zm, I w regulaminie OWC, jak i rozporządzeniu o WSO.Pkt 8 regulaminu OWC znasz, ale z tego co pamiętam jest to w rozporządzeniu o WSO, obiowiązki d-cy zmiany.

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral

Postautor: Denon » 11 sie 2017 23:33

Myślałem że napisałem nie w tym temacie. Obchody należą do d-cy zm..I o tym mówi regulamin OWC, jak i rozporządzenie WSO. Doczytaj sobie Cyborgu. W każdej z tych przepisów wynika że d-ca zmiany robi obchody.

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral

Postautor: Denon » 11 sie 2017 23:35

No faktycznie nie ten temat, Cyborg mnie zmusił.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 11 sie 2017 23:38

Znam regulaminy WSO, bo pracuje (między innymi też w WSO) i nic tam takiego nie ma.
Odpuść Denonie.. Nic takiego nie znajdziesz..
To jest właśnie pkt. 8
8) "kontrolować, co najmniej dwa razy w czasie pełnienia służby, stan ochranianych obiektów i technicznych środków wspomagających ochronę oraz sposób pełnienia służby ochronnej przez wartowników;"

Kontrolować Denonie a nie wykonywać obchody.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 11 sie 2017 23:54

Denon pisze:No faktycznie nie ten temat, Cyborg mnie zmusił.

A do czegóż to ja Cię niby "zmusiłem" Denonie ?
[drapanie]

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral

Postautor: Denon » 12 sie 2017 00:17

Doczytaj sobie, nie pamiętam które punkty mówią, ale wiem że d-cy zm. mają obowiązek w OWC dwa razy zrobić obchód (minimum), i to samo jest w obowiązkach Rozporządzeniu o WSO.

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral

Postautor: Denon » 12 sie 2017 00:24

Obowiązki d-cy zm. Dla przykładu czy d-ca zm. może wydać ci polecenie sprzątania. Nie może. Jest to tylko jego życzenie (które muszę wykonać, albo nie muszę)

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral

Postautor: Denon » 12 sie 2017 00:37

Obchody są to ustawowe obowiązki d-zm. i tak mówi regulamin OWC, jak i OWC. Cyborgu doczytaj.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 12 sie 2017 07:06

Denon pisze:Obchody są to ustawowe obowiązki d-zm. i tak mówi regulamin OWC, jak i OWC. Cyborgu doczytaj.

Nie mogę "doczytać" czegoś, czego nie ma Denonie.

Dowódca warty jest pracownikiem ochrony i jest bezpośrednim przełożonym wartowników podległej warty. Podlega on komendantowi, a w czasie wykonywania obowiązków służbowych również oficerowi dyżurnemu jednostki wojskowej. Dowódca warty odpowiada za regulaminowy przebieg służby w wartowni i na posterunkach.
Dowódca warty ma prawo i obowiązek:
1) wydawać wartownikom polecenia w sprawach związanych z pełnieniem służby ochronnej i użyciem broni;
2) znać wyciąg z planu ochrony chronionego obiektu, instrukcję dowódcy warty i tabelę posterunków oraz inne dokumenty normujące tok pełnienia służby ochronnej;
3) przyjąć od zdającego dowódcy warty dokumentację, broń, amunicję i sprzęt w wartowni i na posterunkach;
4) wydawać wartownikom broń, amunicję, inne środki przymusu bezpośredniego oraz opatrunki osobiste przed rozpoczęciem służby ochronnej i odbierać je przed zmianą warty, po powrocie do wartowni ostatniej zmiany wartowników;
5) zastąpić wartownika na posterunku innym wartownikiem ze składu warty;
6) nadzorować prawidłowe przechowywanie broni palnej i amunicji znajdującej się w wartowni oraz ładowanie i rozładowywanie broni przez wartowników;
7) zezwalać na wejście do wartowni osobom upoważnionym, a fakt ten odnotowywać w książce oddziału wart cywilnych;
8) kontrolować, co najmniej dwa razy w czasie pełnienia służby, stan ochranianych obiektów i technicznych środków wspomagających ochronę oraz sposób pełnienia służby ochronnej przez wartowników;
9) powiadamiać natychmiast oficera dyżurnego jednostki wojskowej i komendanta o użyciu broni palnej przez wartowników, o zagubieniu lub ujawnieniu znaków rozpoznawczych warty, o zagubieniu broni palnej i amunicji oraz o każdym usiłowaniu popełnienia przestępstwa lub jego popełnieniu przez osobę o to podejrzaną, bądź ujętą na posterunku;
10) podawać wartownikom zmieniającym się samodzielnie dokładną trasę marszu z wartowni na posterunki i z powrotem;
11) zarządzać zmianę wartowników w przypadku stwierdzenia w rejonie ochranianego terenu, obiektu lub urządzenia wojskowego braków i uszkodzeń, dopiero po zbadaniu przyczyn ich powstania. Dowódca warty fakt ten odnotowuje w książce OWC;
12) sporządzać pisemny meldunek oraz zapotrzebowanie – protokół zużycia, po każdorazowym użyciu broni palnej przez wartownika poprzez oddanie strzału.
Dowódca warty, w razie nagłego zachorowania wartownika podczas pełnienia służby ochronnej, melduje o tym komendantowi oraz oficerowi dyżurnemu jednostki wojskowej i postępuje zgodnie z ich poleceniami.
W razie napadu na ochraniany obiekt, wartownika lub wartownię dowódca warty organizuje odparcie ataku wszelkimi posiadanymi środkami. Jednocześnie powiadamia o tym oficera dyżurnego jednostki wojskowej i komendanta.
O stwierdzonych na posterunkach i w wartowni brakach, uszkodzeniach i niedociągnięciach oraz o przypadkach naruszeń plomb, śladach włamań dowódca warty powiadamia komendanta, oficera dyżurnego jednostki wojskowej i dokonuje adnotacji w książce meldunków OWC.
Dowódca warty przekazuje oficerowi dyżurnemu jednostki wojskowej osoby ujęte przez wartowników.
Klucze do magazynów, bram, składów uzbrojenia i/lub amunicji oraz sprzętu technicznego, ochranianych przez OWC, przechowuje się w pomieszczeniu dowódcy warty w zaplombowanych pojemnikach, a ich wydanie lub przyjęcie każdorazowo odnotowuje się w książce ewidencji kluczy. Sposób postępowania dowódcy warty podczas otwierania lub zamykania magazynów, składów i pomieszczeń określa instrukcja dowódcy warty i tabela posterunków.

Tu masz Denonie wszystkie obowiązki d-cy warty OWC.
Wskaż mi proszę, gdzie tu pisze że d-ca warty wykonuje obchody terenu.
Tylko nie myl tego z kontrolą posterunków.

Awatar użytkownika

sylwek20
Szeregowy
Szeregowy
Kontaktowanie:

Postautor: sylwek20 » 12 sie 2017 09:33

Ja również słyszałem ze osoby na umowach cywilno prawnych nie powinny odbijac kapsli.Hm, jestem ciekawy jak to na prawdę jest.
http://www.itcgrupa.pl

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral

Postautor: Denon » 12 sie 2017 11:24

Chodziło mi o rozporządzenie o WSO; do zadań d-cy zm. należy robienie obchodów i kontrolowanie podległych mu pracowników.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 12 sie 2017 12:07

Jest to w rozporządzeniu Denonie.
Ale nie oznacza to że dowódcę można w dowolnej chwili wzywać, ażeby dokonywał patroli na posterunkach.
Ma obowiązek przeprowadzać, doraźnie obchody, w ramach kontroli obiektu i podległych mu pracowników ochrony.

Tu wyjąłem z kontekstu ten punkt. 2).

D19990031L.pdf

Dz.U. 1999 Nr 4 poz. 31
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 17 listopada 1999 r.
w sprawie wewnętrznych służb ochrony.
Na podstawie art. 13 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. Nr
114, poz. 740) zarządza się, co następuje:

3. Do zakresu działania dowódcy zmiany należy:

2) dokonywanie obchodów jednostki oraz instruowanie i kontrolowanie wykonywania
zadań przez pracowników ochrony
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral

Postautor: Denon » 12 sie 2017 12:31

Nigdzie nie napisałem że d-cę można w dowolnej chwili wzywać, ażeby dokonywał patroli. Jest to tylko jego obowiązek, a że przerwie mu się sen, to inna sprawa (ha ha). Pozdrawiam.
A pro po, w obowiązkach wartownika OWC też nie ma robienia obchodów.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 12 sie 2017 13:53

Denon "ja o miodzie Ty o wodzie"..
Jakby nie patrzeć, to nie zmienia to faktu że używanie guarda jest jak najbardziej uzasadnione.

Wróć do „Dyskusje PSPO”