Brak kasy z Pfron na śląsku

Awatar użytkownika

Topic author
WOJTEX500
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 82 razy
Otrzymał/a podziekowań: 73 razy
Status: Offline

Re: Brak kasy z Pfron na śląsku

Postautor: WOJTEX500 » 28 wrz 2017 09:41

Na Boga, ale nikt nie chce izolować orzeczonych( o takich tutaj mowa). Przecież wiecie Panowie,że orzeczenia to w większości fikcja. Jakby orzecznicy skrupulatnie, bez układów, dawali orzeczenia, to niepełnosprawnych ubyło by i to znacząco. Chodzi tutaj o tę całą patologię związaną z ZPchR, gdzie pod przykrywką pomocy niepełnosprawnym doi się państwo bez umiaru, stosuje się ceny dumpingowe w przetargach, nie wspomnę o jakości usług - na sztukę
JIM500

Awatar użytkownika

PrzemekPL
Major
Major
Podziękował: 22 razy
Otrzymał/a podziekowań: 121 razy

Postautor: PrzemekPL » 28 wrz 2017 09:45

Większość tych orzeczonych to zdrowie chłopy, którym się nie chce do żadnej innej roboty iść. Mają orzeczenie że stopniem lekkim to kombinują, żeby załatwić sobie umiarkowany. Kiedyś w moim regionie była afera, gdzie za kasę załatwiany był stopień znaczny (wtedy jeszcze grupy były). Wciskają ich wszędzie gdzie się da, nawet do przedszkola potrafili zatrudnić kobietę że stopniem znacznym byle tylko kasę wydoić. Szkoda, że na stanowisko pilota Boeinga nie zatrudnia człowieka z epilipją czy schizofrenią.
Trzeba zadać sobie podstawowe pytanie: kto na tym zyskuje a kto traci?
"Korzystaj z dnia, jutro jeszcze dniem nie jest". - Horacy

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 36 razy
Otrzymał/a podziekowań: 102 razy

Postautor: piotrek27 » 28 wrz 2017 17:57

Panowie macie rację ale gdzieś czytałem że z roku na rok będzie trudniej dostać orzeczenie więc za kilka lat większość lewych orzeczeń zniknie inna sprawa to taka że zamawiający usługi ma prawo żądać pewnych jakości i nie mieć ochoty na niepełnosprawnych tylko że i 1 i 2 strona zadowolona z tego że ma niepełnosprawnych klient bo mało zapłaci a firma że więcej zarobi tylko prawdziwy chory człowiek poszkodowany

Awatar użytkownika

Topic author
WOJTEX500
Sierżant
Sierżant

Postautor: WOJTEX500 » 28 wrz 2017 19:04

piotrek27 pisze:Panowie macie rację ale gdzieś czytałem że z roku na rok będzie trudniej dostać orzeczenie więc za kilka lat większość lewych orzeczeń zniknie inna sprawa to taka że zamawiający usługi ma prawo żądać pewnych jakości i nie mieć ochoty na niepełnosprawnych tylko że i 1 i 2 strona zadowolona z tego że ma niepełnosprawnych klient bo mało zapłaci a firma że więcej zarobi tylko prawdziwy chory człowiek poszkodowany

Wiesz kolego, czekam już wiele lat na tę zmianę i równe traktowanie, na razie jak się zwalnia orzeczonego to jest dyskryminacja, a jak
zdrowego to wymóg rynku. Wiele firm i instytucji wolało by w pełni sprawnych pracowników ( cały czas piję do orzeczonych-fikcyjnych )ale ulegają presji mediów i społeczeństwa bojąc się aby nie posądzono ich o dyskryminację. Jeżeli nie wyjdziemy z tego zakłamania i dotowania pracownika-oszusta, to nie zmieni się nic. Już wiele osób dało sobie spokój z kwalifikacjami i bronią przez ten właśnie, kwitnący,proceder. Ciekawe co zrobią genialni pracodawcy jak po kursach doszkalających ucieknie następna partia kwalifikowanych ( koszt 700 - 2000 zł ). U mnie na JW wygrała przetarg firma, typowy ZPCHR, już męczą o grupy, chociaż jeszcze nie przejęli obiektu. W którym normalnym kraju wojska pilnują inwalidzi? W którym normalnym kraju doświadczony pracownik jest pomiotłem bo jest sprawny? Pracodawcy dla kasy z Pfron są gotowi zrobić wiele i wybaczyć wiele pracownikom orzeczonym, przykładem może być np;
- umowa o pracę z miejsca
- wolne kiedy się zażyczy
- dodatki do pensji za dojazdy do pracy
- w razie wpadki przymykanie oka ( czujne oko zazwyczaj dla nieorzeczonych )
To wszystko psuje i tak nadszarpnięte morale innych pracowników, którzy widząc takie "cuda" odwalają robotę po łebkach.
Taka jest rzeczywistość i głosy które zaraz usłyszę od szanownych forumowiczów, stojących po drugiej stronie barykady, w ogóle do mnie nie przemawiają. Jestem gorącym przeciwnikiem ZPChR-ów w ochronie i wynaturzeń w postaci orzeczeń, nic i nikt tego nie zmieni. [vinsent]
JIM500

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 36 razy
Otrzymał/a podziekowań: 102 razy

Postautor: piotrek27 » 29 wrz 2017 10:03

Kolego takich zpchr jak piszesz to już niewiele zostało ja pracuję w takiej firmie i żadnego socjalu niema (umowa o pracę jest bo pfron wymaga) wolne na zawołanie? Zapomnij dopłaty do leków? Kwota taka że wstyd się prosić dojazdy do pracy tak samo wstyd o to zabiegać po mimo tego że jesteśmy niepełnosprawni to na zwolnienie iść nie wolno więc dzisiaj zpchr niczym nie różni się od innych firm jak każda inna ciągnie kasę do siebie gdyby pfron obniżył poprzeczkę to skończyłyby się umowy o pracę dodatkowe urlopy itp

Awatar użytkownika

Topic author
WOJTEX500
Sierżant
Sierżant

Postautor: WOJTEX500 » 30 wrz 2017 19:33

piotrek27 pisze:Kolego takich zpchr jak piszesz to już niewiele zostało ja pracuję w takiej firmie i żadnego socjalu niema (umowa o pracę jest bo pfron wymaga) wolne na zawołanie? Zapomnij dopłaty do leków? Kwota taka że wstyd się prosić dojazdy do pracy tak samo wstyd o to zabiegać po mimo tego że jesteśmy niepełnosprawni to na zwolnienie iść nie wolno więc dzisiaj zpchr niczym nie różni się od innych firm jak każda inna ciągnie kasę do siebie gdyby pfron obniżył poprzeczkę to skończyłyby się umowy o pracę dodatkowe urlopy itp

Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja mieszkam w tzw. Polsce C,G i ch......j wie jak ją nazwać i u mnie ZPChR-y robią nadal furorę, a pracownicy z orzeczeniami stawiają warunki i są traktowani jakby byli co najmniej zjawiskiem nadprzyrodzonym. Mimo swojej nędznej pensji nadal wchodzą w d...ę AO i dają się dymać za najniższą krajową. Nie mogę zrozumieć jak można "drukować" sobie orzeczenie tylko dla 10 dni dodatkowego urlopu i pewność pracy za 1500 zł, jest to dla mnie po prostu niezrozumiałe i żenujące. Już wielokrotnie pisałem, że pracownicy z kwalifikacjami zostają zwalniani tylko dlatego, że nie posiadają orzeczenia. Czy to jest normalne? Czy to będzie stanowić przyszłość branży ochrony? Może nasi zajebiści decydenci obudzą się w momencie kiedy zostanie jeden kwalifikowany z bronią na 38 mln. ludzi i w dodatku z orzeczeniem, że jest zdrowy. :lol:
JIM500

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 783 razy
Otrzymał/a podziekowań: 311 razy

Postautor: Cyborg » 30 wrz 2017 19:53

Powinni się wziąć za "d..pę", tym co wydawają orzeczenia, takim oszustom.
Inaczej, nic się nie zmieni w tej "materii".

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 70 razy
Otrzymał/a podziekowań: 71 razy

Postautor: Paweł Bilko » 14 mar 2018 16:21

A czy wiecie, że w roku 2017 było 774 firmy z PKD 80 (ochrona) które wzieły z PFRON sume ponad 1 023 000 000 złotych?
A nas (PSPO) sie atakuje czesto za to że chcemy odciąć dozorców i struży od ochrony. Za tymi atakami chyba stoja włodaże firm dojących kase z PFRON bo takie zmiany to ponad miliard na rynku ochrony mniej.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 53 razy
Otrzymał/a podziekowań: 154 razy

Postautor: Bolo » 16 mar 2018 18:38

Paweł Bilko pisze:A czy wiecie, że w roku 2017 było 774 firmy z PKD 80 (ochrona) które wzieły z PFRON sume ponad 1 023 000 000 złotych?

Ale to chyba dobrze, prawda - jest kasa więc się bierze.

Wróć do „Dyskusje PSPO”