Protest Pracowników Ochrony 22.08.2018

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 783 razy
Otrzymał/a podziekowań: 311 razy
Status: Online

Re: Protest Pracowników Ochrony 22.08.2018

Postautor: Cyborg » 17 sie 2018 13:40

Nic się nie zmieni, dopóki SUFO będzie polegało pod sektor prywatny.
Dużo instytucji – na czele z właścicielami prywatnych AO – czerpie z tego kolosalne zyski.

Wystarczy poczytać wypowiedzi jednego z wiceprezesów PIO a będzie się mieć jasny obraz całej sytuacji.

Link : http://www.rp.pl/Biznes/303219945-RZECZ ... -bruk.html

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy
Status: Offline

Postautor: Trener » 17 sie 2018 13:50

Myślę że masz na myśli konflikt interesów między ochroną obiektów podlegających obowiązkowej ochronie a osiąganiem zysków przez prywatne przedsiębiorstwa. Bo przecież nie można odbierać możliwości powstawania firm ochrony.

Znam wywiad tego ... "typka". Doskonały przykład zepsucia w branży.
Wiesz wszystko ? To co robisz w ochronie?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 17 sie 2018 14:17

Trener pisze:Bo przecież nie można odbierać możliwości powstawania firm ochrony.

Zgadza się. Nie można odbierać możliwości powstawania firm ochrony - ale niech ma to ludzie oblicze. Bo w obecnej formie, to raczej nie powinno mieć racji bytu. Przecież, wypowiedzi tego człowieka są podawane w ogólnodostępnych mediach, takich jak np. stacja TVN.

Czli w związku z tym, śledzą te wypowiedzi również przedstawiciele władz państwowych.

Cóż może przynieść nasz protest i w jakiej on ma przebiegać formie, jeżeli już od lat wszyscy doskonale wiedzą co jest grane i nic się z tym nie robi.

Tu nie wystarczy protest. Tu jest potrzebna rewolucja !

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral

Postautor: Trener » 17 sie 2018 14:41

Cyborg pisze:
Trener pisze:Bo przecież nie można odbierać możliwości powstawania firm ochrony.

Zgadza się. Nie można odbierać możliwości powstawania firm ochrony - ale niech ma to ludzie oblicze. Przecież, wypowiedzi tego człowieka są podawane w ogólnodostępnych mediach, takich jak np. stacja TVN.

Czli w związku z tym, śledzą te wypowiedzi również przedstawiciele władz państwowych.

Cóż może przynieść nasz protest i w jakiej on ma przebiegać formie, jeżeli już od lat wszyscy doskonale wiedzą co jest grane i nic się z tym nie robi.

Chodzi oczywiście o pieniądze. Pewna grupa ludzi w Polsce ( ciągle wpływowych) uznała, że można na tym "zrobić" ogromne pieniądze. Ponadto rynek w rożnych obszarach można regulować. Dopóki są chętni do pracy nawet za grosze (przecież jeszcze niedawno ludzie pracowali za 3 zł/h) nie będzie problemu. Najpierw obniża się wymaganie, następnie w odpowiedzi na brak zainteresowania pracą w ochronie przekuje się to w sukces wprowadzając rozwiązania zabezpieczenia technicznego, które "poprawią" bezpieczeństwo zastępując etaty. Należy pamiętać, że ten zawód przyciąga ludzi bez jakichkolwiek kwalifikacji w podeszłym wieku, schorowanych, emerytów, rencistów do pilnowania supermarketów, placów budowy itd. Stąd moja propozycja podziału KPOF i KPOF OPOO - kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej ważnych obiektów dla Państwa (w odpowiedzi na przekształcanie WSO w SUFO ) i podział kursu ( broń) oraz zwiększenie wymagań do ubiegania się o dopuszczenie do posiadania broni palnej np. wykształcenie co najmniej średnie.

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral

Postautor: Trener » 17 sie 2018 14:56

Rozmawiałem z dyrektorami rożnych firm ochrony, według nich wynagrodzenie jest dostosowane do wykonywanej pracy. Należy też brać pod uwagę położenie zawodu pracownika ochrony w hierarchii społecznej. Dla młodych to wstyd praca w ochronie. "Praca dla idioto za gówniane pieniądze"

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 17 sie 2018 15:47

Trener pisze:Dla młodych to wstyd praca w ochronie. "Praca dla idioto za gówniane pieniądze"

Takie "twierdzenie" jest błędne. To samo można powiedzieć o służbie w policji czy straży więziennej.
Jednakże Państwo, bez takich służb – podobnie jak i bez ochrony fizycznej – nie mogłoby istnieć.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 17 sie 2018 16:16

Trener pisze:oraz zwiększenie wymagań do ubiegania się o dopuszczenie do posiadania broni palnej np. wykształcenie co najmniej średnie.

Napisz mi proszę, jak duża różnica wiedzy dzieli osobę która ukończyła szkołę zawodową a np. technikum.
Sam mam średnie wykształcenie, ale nie widzę tu jakiejś istotnej różnicy. A ukończyłem najpierw szkołę zawodową a potem szkołę średnią, także mam porównanie.

Muszę, nawet przyznać że znam osoby które ukończyły tylko szkoły zawodowe, albo tylko podstawowe, a inteligencją i wiedzą "biją na głowę" tych po technikum a w szczególności po "ogólniaku".

Także nie rozumiem, tutaj Twego nacisku – który wykazujesz już któryś raz – na to ażeby kpof musiał posiadać wykształcenie średnie..

Co by to miało zmienić ? [drapanie]

Awatar użytkownika

Wartownik24
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 48 razy

Postautor: Wartownik24 » 17 sie 2018 17:22

Trener pisze:
Cyborg pisze:

Zgadza się. Nie można odbierać możliwości powstawania firm ochrony - ale niech ma to ludzie oblicze. Przecież, wypowiedzi tego człowieka są podawane w ogólnodostępnych mediach, takich jak np. stacja TVN.

Należy pamiętać, że ten zawód przyciąga ludzi bez jakichkolwiek kwalifikacji w podeszłym wieku, schorowanych, emerytów, rencistów do pilnowania supermarketów, placów budowy itd. Stąd moja propozycja podziału KPOF i KPOF OPOO - kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej ważnych obiektów dla Państwa (w odpowiedzi na przekształcanie WSO w SUFO ) i podział kursu ( broń) oraz zwiększenie wymagań do ubiegania się o dopuszczenie do posiadania broni palnej np. wykształcenie co najmniej średnie.

Wykształcenie średnie do posiadania broni?
A wytłumacz mi kolego w czym jest lepszy ten z maturą od tego po zawodówce mając takie same uprawnienia? Co on wnosi do pracy mając średnie wykształcenie? Jak nie ty to może mi ktoś inny wytłumaczy?
Nie wiem gorzej będzie strzelał do tarczy ten bez matury?
Nie wydaje mi się żeby obsługa broni była na tyle skomplikowana żeby było potrzebne wykształcenie co najmniej średnie, wydaje mi się że to bardziej zależy od wyszkolenia strzeleckiego.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 17 sie 2018 17:49

Samo wykształcenie średnie to pikuś, np. w porównaniu ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy.
Wykształcenie średnie, obecnie można zrobić już w rok, nie wychodząc nawet z domu, przez internet.
Ale trzeba wydać na to około tysiąca złotych.
I byłaby to tylko kolejna okazja – po badaniach i lipnym "kursie" – "wyrwania" od kpof kolejnych pieniędzy.

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral

Postautor: Trener » 18 sie 2018 11:28

Zeszliście z tematu. Mam na myśli odwrócenie trendu minimalizowania wymagań pracy w ochronie. Od 1997 roku stopniowo zmniejsza się wymagania, trudność i czas uzyskanie tych uprawnień. Obecnie mamy takie wymagania, że pracownikiem ochrony może zostać dosłownie każdy. Powszechność tego zawodu wpływa na utrzymywanie niskich pensji. Do tego dochodzi napływ ludzi z tzw. limitami wynagrodzenia brutto dla emerytów i rencistów... Na prawdę z tego co napisałem tylko to was zainteresowało ? Święte oburzenie na dodatkową aktywność ?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 18 sie 2018 12:33

Nikt się nie oburza tylko dziwi. Bo takie rozwiązanie – z gruntu – do niczego nie prowadzi.
Będzie wymagane średnie wykształcenie, to bez większego problemu, (po włożeniu około 1000 złotych) w obecnych czasach można je zdobyć.

I tym samym, dalej do ochrony będą trafiać tacy sami "kandydaci" jak obecnie.

Suma sumarum, to z wiedzy jaką posiadam to aż około 30% Polaków posiada wykształcenie średnie a około 22% wyższe. Także to nie jest, obecnie żadna "rewelacja..

Tu bardziej powinno chodzić o weryfikację wiedzy zawartej w aktach prawnych nas dotyczących, takich jak UoOOiM, UoŚPBiBP oraz UoBiA.

Awatar użytkownika

Wartownik24
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 48 razy

Postautor: Wartownik24 » 18 sie 2018 20:17

Trener pisze:Zeszliście z tematu. Mam na myśli odwrócenie trendu minimalizowania wymagań pracy w ochronie. Od 1997 roku stopniowo zmniejsza się wymagania, trudność i czas uzyskanie tych uprawnień. Obecnie mamy takie wymagania, że pracownikiem ochrony może zostać dosłownie każdy. Powszechność tego zawodu wpływa na utrzymywanie niskich pensji. Do tego dochodzi napływ ludzi z tzw. limitami wynagrodzenia brutto dla emerytów i rencistów... Na prawdę z tego co napisałem tylko to was zainteresowało ? Święte oburzenie na dodatkową aktywność ?

Jeszcze raz zapytam w czym jest lepszy w pracy ten z maturą od tego po zawodówce? Takie przykładowe zmiany zaproponowałeś, czym się sugerowałeś ?

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral

Postautor: Trener » 18 sie 2018 20:33

Ja mam wyższe, dawno temu pisałem prace magisterską troszeczkę związaną z tematem bezpieczeństwa. Jaką przyjacielu Ty chcesz weryfikować wiedzę ? Tych kilka ustaw i rozporządzeń ? To jest żadna wiedza. Poza tym jeśli we własnym środowisku chcesz weryfikować czy ktoś "wie" to sam sobie strzelasz w kolano. Wszystkie silne grupy mają formalny lub nieformalny określony system wymagań "rekrutacji". Jeśli wymagania są niskie dołączają słabi i osłabiają całą grupę. Tak na prawdę o czym my mówimy? Dopóki nie będzie wyraźnego podziału ochrony ( albo innego rozwiązania) do ochrony obiektów i obszarów kluczowych dla bezpieczeństwa narodowego w sektorze prywatnym to trudno będzie o zmiany. Można zauważyć że ogromne koncerny rezygnują z WSO na rzecz SUFO ( własne spółki) bo przepisy są mniej restrykcyjne.

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral

Postautor: Trener » 18 sie 2018 20:38

Wartownik24 pisze:
Trener pisze:Zeszliście z tematu. Mam na myśli odwrócenie trendu minimalizowania wymagań pracy w ochronie. Od 1997 roku stopniowo zmniejsza się wymagania, trudność i czas uzyskanie tych uprawnień. Obecnie mamy takie wymagania, że pracownikiem ochrony może zostać dosłownie każdy. Powszechność tego zawodu wpływa na utrzymywanie niskich pensji. Do tego dochodzi napływ ludzi z tzw. limitami wynagrodzenia brutto dla emerytów i rencistów... Na prawdę z tego co napisałem tylko to was zainteresowało ? Święte oburzenie na dodatkową aktywność ?

Jeszcze raz zapytam w czym jest lepszy w pracy ten z maturą od tego po zawodówce? Takie przykładowe zmiany zaproponowałeś, czym się sugerowałeś ?

Tu kompletnie nie chodzi o to czy jest lepszy, chodzi o postawienie minimalnej granicy ( jednej z wielu) do pracy z bronią. Oczywiście system działa błędnie ponieważ dzisiaj mamy w ochronie 70 letnich dziadków z trzęsącymi się rekami, którzy nie są w w stanie iść ... i to jest kolejna sprawa do rozwiązania

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 18 sie 2018 21:30

Trener pisze:Jaką przyjacielu Ty chcesz weryfikować wiedzę ? Tych kilka ustaw i rozporządzeń ? To jest żadna wiedza.

Oby tą wiedzę posiadł i zrozumiał każdy kpof to byłoby super. I nie trzeba tu ani ukończenia liceum ani tym bardziej studiów.

Trener pisze:Wszystkie silne grupy mają formalny lub nieformalny określony system wymagań "rekrutacji". Jeśli wymagania są niskie dołączają słabi i osłabiają całą grupę. Tak na prawdę o czym my mówimy?

No właśnie kolego. O czym my mówimy ?
Dopóki stan prawny jest taki jak obecnie i pozwala stawiać na zyski z ochrony nad zapewnienie bezpieczeństwa, to o czym tu mówić.

Trener pisze:Tu kompletnie nie chodzi o to czy jest lepszy, chodzi o postawienie minimalnej granicy ( jednej z wielu) do pracy z bronią.

Średnie wykształcenie to – obecnie – żadna granica.
Prawdziwą "poprzeczką" byłby np. wymóg posiadania przez kandydatów do pracy w ochronie prawa jazdy kat. C.
Taki wymóg jest stawiany np. w ochronie WZU (Wojskowych Zakładów Uzbrojenia) w Grudziądzu.

Trener pisze:Oczywiście system działa błędnie ponieważ dzisiaj mamy w ochronie 70 letnich dziadków z trzęsącymi się rekami, którzy nie są w w stanie iść ... i to jest kolejna sprawa do rozwiązania

A tu to już przyjacielu grubo przesadziłeś.
Już od dłuższego czasu, takich osób (przynajmniej z terenów mi znanych - a jest ich sporo) nie ma w szeregach SUFO.
Ot, po prostu lekarze w orzeczeniach nie wyrażają na to zgody.
Widać że nie jesteś na bieżąco...

Wróć do „Dyskusje PSPO”