Protest Pracowników Ochrony 22.08.2018

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1220 razy
Otrzymał/a podziekowań: 517 razy
Status: Offline

Re: Protest Pracowników Ochrony 22.08.2018

Postautor: Jan M. » 23 sie 2018 17:40

Paweł Bilko pisze:Przyznaje się, że jako osoba odpowiedzialna za całość działań PSPO nie spisałem się jako organizator. Dałem ciała, ale nie mam w tym doświadczenia i raczej nie chce mieć.

Takie mamy społeczeństwo.
W innym kraju byłbyś Bohaterem i miał wielu naśladowników.

W tym jesteś uważany za dziwaka pokazywanego palcami, ( bo jak to można coś robić społecznie dla innych - takie myślenie).
Tutaj jeden drugiego sprowadza do jednego miernego poziomu - bezinteresowna zawiść.
Dlatego nigdy nie podpisywałem się na forum własnym imieniem - bo zdawałem sobie z tych faktów sprawę.

Nie mam nic do forum jako takiego tym bardziej do ciebie.
Ale mam dość.

Powodzenia panowie i pozdrawiam.

Cytując klasyka: "H..D... i kamieni kupa" ;)

Awatar użytkownika

WOJTEX500
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 82 razy
Otrzymał/a podziekowań: 73 razy

Postautor: WOJTEX500 » 23 sie 2018 18:07

Paweł Bilko pisze:Ale mogłem zrobić znacznie więcej.

Pracując w tej branży 25 lat wiem jedno, że ludzie którzy chcą coś zrobić dla dobra ogółu, są najpierw wznoszeni pod niebiosa i wszyscy "przyklaskują", a jak dojdzie do finału zostają sami. Przerabiałem temat wielokrotnie walcząc o podwyżki. Większość z nas woli nadrabiać godzinami za marną stawkę, niż pracować miej i zarabiać tyle samo, a czas poświęcić rodzinie, a nie AO które i tak nas mają gdzieś. Protest pokazał nie tyle brak organizacji, umiejętności czy wiedzy, ale wielkie rozwarstwienie i rozbicie branży. Wielki szacun dla Ciebie kolego BILKO za podjęty trud, ale nie zmienisz ludzi którzy chcą tkwić w tym marazmie i ciągle narzekać. Pozdrawiam i podziwiam za walkę z " wiatrakami "
JIM500

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 783 razy
Otrzymał/a podziekowań: 311 razy
Status: Online

Postautor: Cyborg » 24 sie 2018 07:30

Bardzo ważne jest też to że my (w przeciwieństwie np. do Policji) nie możemy postawić żadnego "ultimatum".

Oni mogą odstąpić np. od wystawiania mandatów i to już jest jakiś cios, bo kasa nie wpływa do kieszeni resortu.

A my jakie "ultimatum" możemy postawić, oprócz zagrożenia odejściem z pracy ?

Na nasze miejsce znajdą (bez większego problemu) emerytów albo tzw. najemnikòw.

My – niestety – nie mamy żadnego pola manewru. Nie podlegamy pod żadne ministerstwo ani resort. A nasi "chlebodawcy" to prywatni przedsiębiorcy, którzy opływają w zyski wykorzystując nas maksymalnie.

Branża ochrony to dla nich "kopalnia złota".
I jeżeli ktoś, spoza branży zauważy jak żyją właściciele prywatnych AO, to pomyśli że i zwykłym pracownikom się też dobrze powodzi.

Za fiasko tego protestu, nie należy zatem obwiniać ani PSPO ani zwykłych uczestników - ani też innych którzy trzymali tylko kciuki.

Prawda jest taka, że nie możemy postawić żadnego "ultimatum". A dopóki tak będzie, dopóty my oraz nasze żądania będą spychane na "margines".

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 720 razy

Postautor: Razorblade1967 » 24 sie 2018 09:46

Cyborg pisze:Na nasze miejsce znajdą (bez większego problemu) emerytów...

Już nie Kolego... w każdym razie coraz mniej. Większość moich kolegów ze służby już dawno dało sobie spokój z dorabianiem do niewysokich (bo podoficerskich) emerytur w ochronie. Inne branże (w każdym razie w moim mieście) oferują nam lepsze zarobki i lepsze warunki pracy (również czasowe) - bo też cierpią na "chroniczny brak pracowników", a nie wszyscy chcą lub nie wszędzie mogą zatrudniać Ukraińców.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Postautor: Trener » 24 sie 2018 18:38

Paweł Bilko pisze:Ale mogłem zrobić znacznie więcej.

Obwinianie się to droga donikąd. W sporcie już dzieciaki w najmłodszym wieku uczy się podejmować ryzyko i nie poddawać w razie niepowodzenia. Coś się stało ? Nie. Moim zdaniem jakiekolwiek postulaty można omawiać szeroko na forum. Nawet profesjonaliści do stworzenia konkretnych rozwiązań potrzebują miesięcy.
Twoje działanie dla zmian i poprawy w branży wywołują szacunek.
Wiesz wszystko ? To co robisz w ochronie?

Awatar użytkownika

Topic author
Paweł Bilko
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 70 razy
Otrzymał/a podziekowań: 71 razy

Postautor: Paweł Bilko » 24 sie 2018 20:55

Trener pisze:...
Twoje działanie dla zmian i poprawy w branży wywołują szacunek.

Zarówno za popredniego stowarzyszenia jak i teraz chba nikt tego nie robi dla poklasku.
Każdy z działających chce zapewnić przede wszystkim stabilne warunki pracy w tym zawodzie.
Choć działamy też dla innych to walczymy też o poprawe naszej sytacji prawnej.
Większość ludzi nie rozumie tego że nie jesteśmy ZZ tylko organizacją non profit i nie walczymy z pojedyńczymi pracodawcami, a o zmieny rozwiązań systemowych - większość ludzi nie rozumie żę w taki sposób też można ugrać poprwe finansową dla tych którzy stoją w górnej części naszej wewnętrznej "drabiny pokarmowej" w branży.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

wmimm
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 8 razy

Postautor: wmimm » 25 sie 2018 00:43

Nie udało się z wielu względów przede wszystkim z braku chęci ze strony pracowników ochrony w ogóle,jak również ze względów organizacyjnych. Stowarzyszenie nie może być klubem przyjaciół, którzy od czasu do czasu przy herbacie, czy kawie porozmawiają sobie o tym,co słychać w branży. To musi być organizacja z Zarządem,Księgowością,Strategią Działania i Kadrą Doświadczonych Ludzi nie tylko związanych z branżą. To musi być samofinansujące się przedsięwzięcie (100 zł na rok to żadne pieniądze ), a 90 tyś pracowników kwalifikowanych razy 100 zł daje budżet, który można wykorzystać w naprawdę dobry sposób. Pracownicy ochrony muszą odczuć wsparcie nie tylko mentalne, ale wsparcie w działaniu, w tworzeniu nowych przepisów, logistyce, aby z dumą mogli powiedzieć jestem pracownikiem ochrony i jestem w Stowarzyszeniu. Wiele razy czytałem na tym i innym forum o świetnych pomysłach na rozpropagowanie naszej branży. Wiele razy również sygnalizowałem chęć zapoczątkowania zmian. Odzew .....śmiech i drwiny i dopytywania, czy już zacząłem, bo nic nie słychać.
Paweł myślał dobrze, jednak po raz kolejny (bo pierwszy to był list do MSWiA) z winy chyba złych doradców, braku logistyki, braku dobrego prawnika, a przede wszystkim braku funduszy nie zrealizowano postawionego w.....marzeniach celu. Branża wymaga gruntownej zmiany to wszyscy wiemy, więc zróbmy coś z tym. Ktoś się przyłączy?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 25 sie 2018 00:50

Od czego więc należałoby zacząć ?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 25 sie 2018 02:50

Żadna ustawa nie była, chyba tyle razy poddawana zmianom co UoOOiM.
Aż doszło do tego że wrzucono wszystkich z napisem "OCHRONA" na plecach do jednego "worka".

Dlaczego?
Ano dlatego żeby zaniżyć wymagania i - tym samym - ułatwić pracodawcom dostęp do taniej siły roboczej.

Dlaczego PZPO i PIO nic z tym nie robi?
Dlatego że jest im to bardzo "na rękę".

Ich nie obchodzą durne przepisy takie jak ten, który mówi że za samo wszczęcie postępowania karnego o przestępstwo umyślne pracownik ochrony zostaje skreślony z listy.
Bo na jego miejsce zatrudnią sobie kogoś bez kwalifikacji i na dodatek z "grupą" i też "obleci" GI, patrol interwencjny albo biuro przepustek w JW.

I dlatego tak to "działa".

W ochronie nie ma spójności interesów na lini pracodawca/pracownik.

Dlatego my, pracownicy ochrony musimy walczyć wyłącznie o swoje prawa i interesy. Bo pracodawcy mają to "gdzieś".

Awatar użytkownika

wmimm
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: wmimm » 25 sie 2018 07:33

Cyborg pisze:Żadna ustawa nie była, chyba tyle razy poddawana zmianom co UoOOiM............
Dlatego my, pracownicy ochrony musimy walczyć wyłącznie o swoje prawa i interesy. Bo pracodawcy mają to "gdzieś".

Aby walczyć o swoje musimy się skonsolidować. Mógłbym napisać zjednoczyć, ale dla niektórych mogłoby to mieć złe konotacje (czytaj przemyślenia, wspomnienia minionego systemu)

Ha! [hihihi] Ha! [smiejsie] Ha! [2smiech] pomyśli wielu z was. Może i dobrze, że właśnie uśmiechnęliście się, przynajmniej dzień zaczniecie z uśmiechem przed ciężką pracą.

~cyborg , pytasz od czego należałoby zacząć ?

Od zmiany formy funkcjonowania PSPO. Czyli zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków PSPO, zmianę statusu i tworzenie struktur terenowych, kampania reklamowa
.....ludzi nam potrzeba [cheers].

Nie siedmiu, nie dziesięciu nie stu. Rozmawiając z Pawłem kiedyś powiedziałem tysiąc osób to powinno być, ot [OK] tak na samym początku bez mrugnięcia okiem. Stowarzyszenie musi działać transparentnie. Członkowie wpłacają składki (jak mówiłem 100 zł to jest minimum), Zarząd ( ha! Zarząd nie w postaci przedstawiciela czy jednoosobowy ,bo tak łatwiej) ZARZĄD trzy, pięć, siedem osób,....możemy nawet i piętnaście ustalić. Jednak ważne jest, aby Stowarzyszenie funkcjonowało sprawnie. Zarząd dysponuje pieniędzmi i rozlicza się z każdego grosza z księgową. I żeby nie było, że bierze pieniądze. Oczywiście, że tak. Nie wyobrażam sobie, że Prezes, czy Członkowie Zarządu jadą do Warszawy i muszą za to płacić ze swoich. Płaci za to Stowarzyszenie, a Zarząd bierze rachunki. ....itd...itd. Niezbędny jest prawnik i to prawnik na usługach Stowarzyszenia, niezbędna Księgowość na podobnych zasadach.....itd....itd....

i.....NAJWAŻNIEJSZE!

....niezbędne są chęci do pracy i współpracy.....między sobą [cheers] .

W pojedynkę to sobie można..... [dziadek]

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 25 sie 2018 10:43

Chciałbym tylko zapytać, jak ministerstwo odniosło się do treści tego pisma.

Źródło :
WG do MSWiA (1).pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 93 razy
Otrzymał/a podziekowań: 267 razy

Postautor: tomaspienkowski » 25 sie 2018 12:55

wmimm pisze:
Cyborg pisze:Żadna ustawa nie była, chyba tyle razy poddawana zmianom co UoOOiM............

Aby walczyć o swoje musimy się skonsolidować. Mógłbym napisać zjednoczyć, ale dla niektórych mogłoby to mieć złe konotacje (czytaj przemyślenia, wspomnienia minionego systemu)

Ha! [hihihi] Ha! [smiejsie] Ha! [2smiech] pomyśli wielu z was. Może i dobrze, że właśnie uśmiechnęliście się, przynajmniej dzień zaczniecie z uśmiechem przed ciężką pracą.

~cyborg , pytasz od czego należałoby zacząć ?

Od zmiany formy funkcjonowania PSPO. Czyli zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków PSPO, zmianę statusu i tworzenie struktur terenowych, kampania reklamowa
.....ludzi nam potrzeba [cheers].

Nie siedmiu, nie dziesięciu nie stu. Rozmawiając z Pawłem kiedyś powiedziałem tysiąc osób to powinno być, ot [OK] tak na samym początku bez mrugnięcia okiem. Stowarzyszenie musi działać transparentnie. Członkowie wpłacają składki (jak mówiłem 100 zł to jest minimum), Zarząd ( ha! Zarząd nie w postaci przedstawiciela czy jednoosobowy ,bo tak łatwiej) ZARZĄD trzy, pięć, siedem osób,....możemy nawet i piętnaście ustalić. Jednak ważne jest, aby Stowarzyszenie funkcjonowało sprawnie. Zarząd dysponuje pieniędzmi i rozlicza się z każdego grosza z księgową. I żeby nie było, że bierze pieniądze. Oczywiście, że tak. Nie wyobrażam sobie, że Prezes, czy Członkowie Zarządu jadą do Warszawy i muszą za to płacić ze swoich. Płaci za to Stowarzyszenie, a Zarząd bierze rachunki. ....itd...itd. Niezbędny jest prawnik i to prawnik na usługach Stowarzyszenia, niezbędna Księgowość na podobnych zasadach.....itd....itd....

i.....NAJWAŻNIEJSZE!

....niezbędne są chęci do pracy i współpracy.....między sobą [cheers] .

W pojedynkę to sobie można..... [dziadek]

To to już przerabialiśmy przez pierwsze 2 lata. Efekt znasz.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 25 sie 2018 13:27

wmimm pisze:Członkowie wpłacają składki (jak mówiłem 100 zł to jest minimum), Zarząd ( ha! Zarząd nie w postaci przedstawiciela czy jednoosobowy ,bo tak łatwiej) ZARZĄD trzy, pięć, siedem osób,....możemy nawet i piętnaście ustalić. Jednak ważne jest, aby Stowarzyszenie funkcjonowało sprawnie. Zarząd dysponuje pieniędzmi i rozlicza się z każdego grosza z księgową. I żeby nie było, że bierze pieniądze. Oczywiście, że tak. Nie wyobrażam sobie, że Prezes, czy Członkowie Zarządu jadą do Warszawy i muszą za to płacić ze swoich. Płaci za to Stowarzyszenie, a Zarząd bierze rachunki. ....itd...itd. Niezbędny jest prawnik i to prawnik na usługach Stowarzyszenia, niezbędna Księgowość na podobnych zasadach.....itd....itd....

I co jeszcze ?
Co to wszystko da - jak do tej pory wszystkie interpelacje i pisma w ewidentnie jasnych – dla każdego – sprawach trafiają do kosza ?

Jak pisałem wcześniej.
Jeżeli nie będziemy mogli postawić konkretnego "ultimatum", to nasze wszelkie protesty, pisma czy interpelacje będą niewarte "funta kłaków".

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 53 razy
Otrzymał/a podziekowań: 154 razy

Postautor: Bolo » 27 sie 2018 18:46

Może forma protestu jest zła? Jak sobie wyobrażaliście ściągnąć setki, tysiące ludzi z całej polski do Warszawy? Mundurowi też to przerabiają - chorągiewki, pouczenia, strajk włoski i co, i nic. A co boli pracodawców najbardziej - absencja, brak ludzi. Obecnie większość PO posiada umowy o pracę, może urlop na żądanie? Dupy ruszać nie trzeba, odpocząć można a przy okazji załatwić palące problemy branży. Oczywiście, wcześniejsze nagłośnienie sprawy może pomóc ;)

Awatar użytkownika

wmimm
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: wmimm » 27 sie 2018 18:54

tomaspienkowski pisze:
To to już przerabialiśmy przez pierwsze 2 lata. Efekt znasz.

Przerabialiście w taki sposób, że jak należało podjąć decyzję na "Zarządzie" to każdy chował głowę w piasek. W Stowarzyszeniu nie tylko należy być...

Wróć do „Dyskusje PSPO”