Reklama

Kilka słów o kreowaniu wizerunku branży.

Awatar użytkownika

Cyborg
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 364 razy
Otrzymał/a podziekowań: 134 razy
Status: Offline

Re: Kilka słów o kreowaniu wizerunku branży.

Postautor: Cyborg » 07 cze 2017 18:11

Ochroniarze z poprzedniej firmy, w której pracowałem, nadszarpneli wizerunek, upijając się po drodze do domu.
Spożywali alkohol, pod sklepem monopolowym i byli w uniformach AO.
Policja ukarała ich mandatami i powiadomiła AO.

Od tego czasu był zakaz, przychodzenia i wychodzenia z pracy w uniformie AO.

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral
Podziękował: 63 razy
Otrzymał/a podziekowań: 7 razy

Postautor: Denon » 07 cze 2017 21:57

Wizerunek branży, czy wizerunek ochroniarza, pytanie ? Jeżeli chodzi o obrażę, jesteśmy sobie sami winni, praca w ochronie rok 2000, stawka( z licencją) od 12 pln-14 pln, ogłoszenia o pracę. W latach późniejszych stawki zmalały do : 4, 5, czy jak u kolegów z jw. 8,60, i czyja jest to wina. Druga sprawa, w największym mieście w Polsce ochroniarz( 2017) na jw. dostaje 11,5-11,6 pln. netto. Cyborg ( nie pamiętam miasta) dostaje ( z tego co pisał 14 pln netto), a twym wielkim mieście brakuje ludzi, oczywiście z dostępem do broni. Powstaje pytanie czy ci ochroniarze, sami nie psują wizerunku. Tłumaczenie tych ochroniarzy, jest takie, że jedna jw, jest blisko drugiej, gdzie pracują w OWC. Po tym przykładzie sami sobie odpowiedzcie. Przykład nr. 2 to był w Konsalnecie na lotnisku "Chopina" OKB, gdzie ogłoszono obniżki pensji, emerytowany płk. stwierdził że on na lotnisku może pracować za 2,50 pln, gdzie stawka była 15 netto (obniżono do 12). Powstaje pytanie czy my prawdziwi ochroniarze,mamy szanse konkurować z emerytami resortowymi. Odpowiedź o kreowaniu wizerunku sami dajcie sobie odpowiedź.

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral

Postautor: Denon » 07 cze 2017 22:07

Sorry, może zbyt impulsywnie napisałem, ale niestety chyba mam rację. W tej jw. naokół pracują ludzie z poza tego dużego miasta. Niech sam autor tematu to oceni.

Awatar użytkownika

Cyborg
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Cyborg » 07 cze 2017 22:16

Denon pisze:Cyborg ( nie pamiętam miasta) dostaje ( z tego co pisał 14 pln netto),

Nie @Denon. Ja mam 11.50 pl netto na godzinę.

Denon pisze:Powstaje pytanie czy ci ochroniarze, sami nie psują wizerunku. Tłumaczenie tych ochroniarzy, jest takie, że jedna jw, jest blisko drugiej, gdzie pracują w OWC.

A czym, w tym przypadku ochroniarze mają psuć wizerunek ochrony ? [drapanie]

Awatar użytkownika

Denon
Kapral
Kapral

Postautor: Denon » 07 cze 2017 23:12

Cyborg, dokładnie wierz o tym co piszesz , nie wiem w jakim temacie ( chyba o SUFO na jw) sam napisałeś że obecnie masz 12, a po nowym roku ma być 14. Tak dokładnie psujemy swój wizerunek. I jak byś niech chciał, jest zepsuty. A ja ci dawałem wiarę.Nie przejmuj się tym, moich kolegów też oszukali.

Awatar użytkownika

malcin822
Kapral
Kapral
Otrzymał/a podziekowań: 2 razy

Postautor: malcin822 » 08 cze 2017 09:02

Denon,to o czym piszesz moge dodac tylko ,ze cala prawda.W roku 2011,przerabialismy to z solidem.Na Jw.weszli po 7zl.na lape chcieli dac.Stanelismy twardo,ze 11zl,inaczej nie pracujemy.W wiekszosci postawili sie ludzie tylko tam pracujacy.W sumie solid juz sie pakowal.Szykowala si AO z 2 miejsca.Gdzie trzech,czy czterech emerytow po cichu sie dogalo,ze moga za tyle robic.Ogolnie ozniej stwierdzili ,ze nawet za 5 zlmoga robic.I tak o to emeryci zepsuli rynek,i poobnizali stawki.W kilku JW. to przerabialismy,za kazdym razem to samo.W tym roku chociaz ,nie sciemniali.Powiedzieli,ze wchodza z wygrana firma z przetargu.W wiekszosci to milicjanci,z zapyzialych posterunkow,ktorzy nigdy by tej liceji nie mieli ,zeby nie obligatoryjnosc.Chociaz i znam przypadki,ze nie potrafili wniosku wypelnic.

Awatar użytkownika

Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 383 razy
Otrzymał/a podziekowań: 443 razy

Postautor: Epitet » 08 cze 2017 09:27

Emeryt mundurowy bez pełnej emerytury może rocznie zarobić około 33 tys. zł
Rok ma 12 m-cy.
Czyli 34 000 dzielone na 12 daje około 2800 zł netto miesiąc.
Jak przekroczy tą stawkę to zwraca do WE KWP nadwyżkę ponad 33 000 zł ile by to nie było albo rezygnuje z emerytury do 65 roku życia.
Za rok pracy cyka do emki 1,16% i tak aż do 75%.

Drudzy mundurowi - mają pełną wysługę czyli 75% i wtedy oni mają możliwość dorobić bez ograniczeń finansowych - do bólu.

Trzeci mundurowi - panie 60 lat i panowie 65 lat pracowali w resortach - ale emeryturę wypracowali w cywilu i jest niezła .

Czwarci mundurowi - pracowali w resortach mundurowych, ale przeszli do innej pracy w cywilu i nie mają emerytury - a pracują w ochronie i czekają na 65 lat panowie - 60 lat panie.

Ostatni mundurowi to renciści.
Bez względu na staż pracy przeszli na rentę.
I w ochronie z grupą za zgodą lekarza dorabiają do renty.

Cały pokazany katalog mundurowych pracuje też poza ochroną - na specjalnych stanowiskach zarezerwowanych tylko dla mundurowych w cywilu.

Teraz pytam - po co koledzy kruszą kopie?
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

senex
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 89 razy
Otrzymał/a podziekowań: 324 razy

Postautor: senex » 08 cze 2017 10:17

Mam wątpliwości czy rozważania o zarobkach na JW oraz wpływu emerytów mundurowych na ich wysokość ma jakikolwiek wpływ na wizerunek branży ochrony. I małe sprostowanie co do wysokości możliwych zarobków. Obecnie emeryt mundurowy bez pełnej wysługi może zarobić 3047 zł brutto miesięcznie. Podkreślam BRUTTO. To jakieś 2200 netto nie jak @Epitet pisałeś 2800 i nie 1.16% za przepracowany rok a 1,3%.

Wizerunku branży ochrony nie budują organizacje branżowe tylko pracownicy ochrony. Nie pracownicy ochrony z JW, bo ich praktycznie nie widać. Tego wizerunku nie budują nawet kwalifikowani pracownicy ochrony. Konwojów, inkasa, GI, wcale nie ma tak wiele i nie rzucają się w oczy. Najbardziej wizerunek budują ci których "najłatwiej" zobaczyć. Inwalidzi z napisem "ochrona", ludzi znacznie posuniętych w latach których się natychmiast zauważą ( parkingi, budowy), napakowanych koksów z knajp, ochroniarzy ze stadionów uciekających przed kibicami, ochroniarzy ze sklepów. To, jakby "odbiega od normy". To widać. To się rzuca w oczy, to jest medialne. Społeczeństwo szuka sensacji, czegoś odmiennego od szarości dnia codziennego.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Epitet
Generał
Generał

Postautor: Epitet » 08 cze 2017 10:21

Senex dziękuję Tobie za sprostowanie - a reszta moich komentarzy chyba bez uwag?

Za wizerunek branży moim zdaniem pracownicy ochrony odpowiadają tak gdzieś w 5% a za resztę odpowiadają szefowie komercyjnych firm ochrony czyli 95%.
I to od nich trzeba by zacząć dyskusję.

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 34 razy
Otrzymał/a podziekowań: 126 razy
Kontaktowanie:

Postautor: tomaspienkowski » 08 cze 2017 12:55

Ja myślę, że to nie jest do końca tak. To jest system naczyń połączonych, w którym istotną rolę odgrywają właśnie pracownicy.
Osobiście nie wierzę w to, że komuś jest wszystko jedno, ile zarabia i będzie zadowolony z obniżania stawek.
Nie wierzę także, że samo podniesienie stawek rozwiąże kompleksowo jakiś problem.

Dodam taką ciekawostkę.
Mam takiego znajomego. Chłopak pracuje na etacie w WSO i zarabia całkiem nieźle (sam jest podobnego zdania). Ma pracującą żonę (podobno zarabia więcej od niego) i syna ok 6 - 8 lat (już dobrze nie pamiętam). Przez lata dorabiał na zleceniu w innej firmie trzepiąc etatowe godziny, bo spłacał kredyt. Stawka na zleceniu nie jest oszołamiająca, ale wyraźnie wyższa od minimalnej (o ile pamiętam chyba 12 pln netto, ale mogę się mylić). Kredyt już od jakiegoś czasu jest spłacony. Kolo twierdzi, że zarabia na etacie tyle, że teraz w zupełności by mu wystarczyło (co oczywiście nie znaczy, że więcej się nie przyda). Ale nadal dorabia wyrabiając etatowe godziny. Dlaczego? Bo te pieniądze zarobione są tak lekko, że aż szkoda rezygnować. Sam zainteresowany mówi, że wychodzi z pracy wyspany i zamiast spać w domu, gdzie mu nie płacą, woli się wyspać w pracy za kasę. Nie wiem, co na to jego żona, ale dzieciak rośnie i ojca nie widzi przez pół życia.

Tak ogólnie to nie mam nic do ludzi dorabiających. Jeżeli jest taka potrzeba, to wręcz wskazane. Jeżeli nie ma potrzeby, ale dorabia się w jakimś celu (jak np szybsze spłacenie kredytu), też jest ok. Ale trzepanie 2 etatów bez celu tylko dlatego, że jest lekko kosztem żony i dziecka, to już moim zdaniem przegięcie.

Awatar użytkownika

Magazynier
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 5 razy
Otrzymał/a podziekowań: 39 razy

Postautor: Magazynier » 08 cze 2017 15:50

Jeśli żona dobrze zarabia i nie ma nic przeciwko, że jej mąż przynosi do domu 2000 to gratuluję.
Nie wszyscy mają takie szczęście albo nie wszystkim odpowiada taki układ.

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 34 razy
Otrzymał/a podziekowań: 126 razy
Kontaktowanie:

Postautor: tomaspienkowski » 08 cze 2017 16:31

Magazynier pisze:Jeśli żona dobrze zarabia i nie ma nic przeciwko, że jej mąż przynosi do domu 2000 to gratuluję.
Nie wszyscy mają takie szczęście albo nie wszystkim odpowiada taki układ.

Trochę więcej. A tak poza tym, to - jak już napisałem - doskonale rozumiem ludzi, którzy dorabiają bo potrzebują. Ale ten człowiek sam uważa, że to mu wystarcza. A dorabia tylko dlatego, że jest to "lekka" kasa, czyli koszty jej pozyskania będą odczuwalne dopiero za jakiś czas - kiedy chłopak podrośnie. Widzisz, najciekawsze jest to, że z takiego dorabiania nic (albo prawie nic) tak na prawdę nie zostaje po prostu więcej się wydaje na bieżąco, żyje się na odrobinę wyższym poziomie, ale traci się zdrowie i lata życia, których już się nie odzyska.

Żeby nie było - ja też dorabiałem, ale kiedy było to celowe. Jak mnie córka zaczęła pytać, którą noc będę w domu, to przeliczyłem, jakie tak na prawdę mam korzyści z tego dorabiania (a nigdy nie są one jednakowe z wartością przelewu na konto), a jakie ponosimy tego koszty. Bilans przemówił za rezygnacją z dorabiania. Oczywiście nadal coś robię, bo nie jestem z tych, co leżeliby plackiem poza etatowymi godzinami. Ale zdecydowanie wolę się zajmować rzeczami bardziej rozwojowymi, niż trzaskanie godzin, choć przeważnie mniej się na tym zarobi.

Awatar użytkownika

Cyborg
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Cyborg » 09 cze 2017 08:23

Piszemy w tym temacie, przedewszyskim o kreowaniu wizerunku branży ochrony, przez jej pracowników i pracodawców.

Niemniej jednak proszę, zwróćcie uwagę że po tzw. "transformacji", do jakiej doszło w Polsce w 1989 roku, nie tylko ten wizerunek podupadł.

Weźmy na przykład, pod uwagę wizerunek obecnej, polskiej armii.
Kiedyś żołnierze idąc na wymarsz - czy chociażby na stołówkę, szli ze śpiewem na ustach.
Jak to nasz dowódca jednostki mawiał:

"Żołnierz powinien maszerować ze śpiewem;
a ginąć z uśmiechem na ustach".

Zaangażowanie w pełnienie służby, w każdym aspekcie było przedewszyskim ideowe.
Zawsze każdemu działaniu, przyświecał jakiś, konkretny cel.

Rygor i dyscyplina wśród żołnierzy służby zasadniczej, jak i kadry była nieporównywalna z obecną.

Obecnie młodzi ludzie, starając się o zatrudnienie w armii, jako żołnierze kierują się głównie wysokością zarobków i przywilejami.

Twierdzenie że (tak jak w obecnej "dobie") chęć zatrudnienia się jako żołnierz w polskiej armii, jest dla kandydata na żołnierza "najwyżym zaszczytem" brzmi nader kuriozalnie.

Awatar użytkownika

Epitet
Generał
Generał

Postautor: Epitet » 12 cze 2017 08:42

Zawsze jestem zadowolony kiedy KWP wypowiada się o komercyjnej ochronie fizycznej i tak miało to miejsce w Poznaniu.

W Wielkopolsce jest ich więcej niż policjantów.

Firmy ochroniarskie są ważnym elementem w łańcuchu bezpieczeństwa - przyznają to sami policjanci.
Jak Państwo oceniają ich pracę?

W Wielkopolsce pracuje więcej ochroniarzy niż policjantów.
W ochronie zatrudnionych jest prawie 10 tysięcy osób, w policji nieco ponad 8 tysięcy.

Coraz częściej te służby ze sobą współpracują.
Zmienia się też wizerunek ochroniarzy.
Z roku na rok zyskują coraz więcej zleceń i klientów.
Na terenie naszego województwa mamy 125 tak zwanych specjalistycznych uzbrojonych formacji obronnych - czyli firm ochroniarskich, dysponujących bronią.
Ochroniarze często są pierwsi na miejscu zdarzenia i to od nich policjanci dostają informacje.

link http://radiopoznan.fm/informacje/pozost ... licja.html

Z współpracy z policją firmy ochroniarskie są bardzo zadowolone.
Warto pamiętać, że pierwsze pojawiły się w latach 90.
W ciągu ostatnich lat rynek dokonał weryfikacji i odpadły te, z których klienci nie byli zadowoleni.
Teraz w Wielkopolsce nowe firmy ochroniarskie można zliczyć na palcach jednej ręki.
- Rynek usług ochrony ustabilizował się.
I to też dlatego od kilku lat zmieniło się ich postrzeganie - mówi Sławomir Wagner prezes zarządu Polskiej Izby Ochrony.

W sumie artykuł z 2015 roku - poruszane w nim sprawy ciągle maja swoja barwę i aktualność.

Wróć do „Blog wOchronie.pl”