Reklama

Przepisy karne w ustawie o ochronie osób i mienia

Awatar użytkownika

TERMINATOR
Szeregowy
Szeregowy
Status: Offline

Re: Przepisy karne w ustawie o ochronie osób i mienia

Postautor: TERMINATOR » 06 lis 2015 17:36

Senex nie zgadzam się z Tobą, że nie potrzebne są przepisy aby ochronić ludzie mienie prywatne. Ale pytam co ze stwierdzeniem ze ustawa dotyczy się tylko do obiektów obowiązkowej ochrony. Jak tak coraz bardziej analizuje artykuł przytoczony przez Basię to wydaje mi się ze pisał to kompletny laik który lubi uprawiać wolną amerykankę. Może Basię prosiłbym o odpowiedz na moje zastrzeżenia. Ktoś tam pisał że o patrolu interwencyjnym stanowi jakieś rozporządzenie. Proszę o podanie go.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 150 razy
Otrzymał/a podziekowań: 464 razy

Postautor: senex » 06 lis 2015 19:02

TERMINATOR pisze:Senex nie zgadzam się z Tobą, że nie potrzebne są przepisy aby ochronić ludzie mienie prywatne.

Nigdzie nic takiego nie napisałem. Przepisy są, nie zawsze w UOOiM.
TERMINATOR pisze:. Ktoś tam pisał że o patrolu interwencyjnym stanowi jakieś rozporządzenie.

Pisane było o rozporządzeniu MSW z dnia 21.10.2011. i tam jest mowa o grupie interwencyjnej.
TERMINATOR pisze:A cha i jeszcze na jakich przepisach ten patrol interwencyjny miałby działać jak niby ustawa obiektów prywatnych nie obejmuje - jako zwykły obywatel?

A nawet jako zwykły obywatel, nie ma żadnych przeciwwskazań.

Natomiast co do reszty Twoich wątpliwości, to wybacz ale odnoszę wrażenie, że niezbyt dokładnie przeczytałeś wzmiankowany artykuł i mój komentarz do niego.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

przemko6
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz

Postautor: przemko6 » 06 lis 2015 20:23

co do pracy GI,i PI to osobna działka..Wiele przepisów jest łamane wysyła się ludzi na obiekty z listy wojewody jednego pracownika z bronia:) no to co to jest łamanie przepisów bo powinno być ich dwóch..Sam pojechałem kiedyś na taki obiekt bo kolega został na banku i co,policja oczywiście zrobiła kontrole jaki skutek firma dostała kare:)
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki - André Malraux

Awatar użytkownika

belmondo
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 3 razy

Postautor: belmondo » 07 lis 2015 01:20

No tak przepisy ogólnie są łamane, to wie każdy... Jak jest grupa na Jednostkę Wojskową to jest to grupa tylko na te jednostkę, lub też na inne ważne obiekty wojskowe... a w praktyce bywa że G.I. jedzie na alarm na prywatną posesję, a tu alarm na jednostce... i co ? Kara umowna dla firmy ochrony, za przyjazd po czasie określonym w umowie.... O bezpieczeństwie obiektu, jako strategicznie ważnego dla kraju nie ma mowy :P Pamiętam jak jeździłem na takie alarmy pracując na G.I. Była taka akcja że firma zakontraktowała obiekt JW i przydzielii patrol który tam w lesie stał i czekał na alarm.... osprzęt wg. umowy itd, ale po czasie zaczeli ich wysyłać na zwykłe alarmy.... pech chciał, że włączył się alarm na tej jednostce, kiedy oni na obiekcie prywatnym byli z policją... wysłali nas jako patrol z innego rejonu, tylko po to, żeby się jak zwykle w książkę wpisać, że G.I. tu było... Niestety robiliśmy z kolegą drugą (podwójną) służbę, więc bez broni, na rejonie gdzie same domki jednorodzinnie. Zgłaszałem na Stację Monitorowania, przy odebraniu alarmu i do Kierownika jeszcze w czasie dojazdu, że my bez jednostek broni! Pech dla AO był większy, bo była to odgórna kontrola z MON-u. Jakież było zdziwienie kontrolnych na nieuzbrojony patrol :P nawet tonfy ani kajdanek nie bylo na aucie, bo auto było nowe i firma od poł roku nie zdążyła go wyposażyć... miałem swoje zawsze, ale co się bede chwalić :P Kara była... spora. Duża AO, rozeszło się po wszystkich oddziałach. A ile pisania było z tego.. jeszcze nigdy tyle notatek i protokołów z jednego zdarznia na którym nic się nie stało, to nie napisałem :D

Awatar użytkownika

TERMINATOR
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: TERMINATOR » 11 lis 2015 01:29

senex - Dziękuję za odpowiedź jednocześnie przepraszam, faktycznie nie pisałeś, że przepisy nie są potrzebne, notabene też kwestionujesz zapis, że GI nie może interweniować na obiektach prywatnych - tak pisze autor artykułu. Skądinąd już skonsultowałem odnośnie GI i może interweniować na obiektach nie ujętych na liście. Co do mojego pytania o podstawę prawną odnoście Patrolu Interwencyjnego i Rozporządzenia, to wiem, że tam jest tylko o GI. Czyli podtrzymujesz, ze PI to twór znikąd? Można dowolnie go konfigurować (jeden, dwóch, pięciu, uzbrojonych, nieuzbrojonych, kwalifikowanych, niekwalifikowanych, itd?).
A jeszcze jedno jak ktoś pisze jak powinno być to niech opiera się na przepisach, a jak opisuje smutną rzeczywistość to nich pisze, że tak jest, ale tak nie powinno być - i o to mam pretensje do autora artykułu.

W punkcie trzecim rozporządzenia była definicja GI;
3) grupa interwencyjna — co najmniej dwóch uzbrojonych pracowników ochrony, którzy po uzyskaniu za pośrednictwem uzbrojonego stanowiska interwencyjnego informacji z urządzeń lub systemów alarmowych sygnalizujących zagrożenie chronionych osób lub mienia wspólnie realizują zadania ochrony osób lub mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej doraźnej na terenie chronionego obszaru, obiektu lub urządzenia.

Jest już zmieniona definicja GI "Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 11 grudnia 2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochrony warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U.poz. 1714), które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2014 r." na taką:

3)grupa interwencyjna – co najmniej dwóch uzbrojonych pracowników ochrony, którzy po uzyskaniu za pośrednictwem uzbrojonego stanowiska interwencyjnego informacji z urządzeń lub systemów alarmowych sygnalizujących zagrożenie chronionych osób lub mienia wspólnie udają się na teren obszaru, obiektu lub urządzenia podlegającego obowiązkowej ochronie na podstawie art. 5 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia lub innego podmiotu chronionego z bronią palną, na podstawie zawartej umowy, w celu sprawdzenia stanu ich bezpieczeństwa lub realizacji zadań ochrony osób lub mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej.

To też moje pytanie jest takie co miała na celu ta zmiana, możne ktoś wie? oraz co to za "inne podmioty chronione z bronią"? czyżby chodziło o np. jednostki wojskowe?

Wróć do „Blog wOchronie.pl”