Rozmowy w Sejmie

Awatar użytkownika

Człowiek Bocian
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Otrzymał/a podziekowań: 4 razy
Status: Offline

Re: Rozmowy w Sejmie

Postautor: Człowiek Bocian » 21 wrz 2015 14:40

miros pisze:
Rozpoznałeś może delikwenta z jakiej jest partii? Warto byłoby wiedzieć. Chociaż to i tak beż różnicy. Wszyscy jednakowi. Pamiętaj, nikt Ci tego nie da co polityk obieca.

Tak jest gdy głosujesz na listę a nie na człowieka w proporcjonalnej w większościowej nie głosujesz na listę tylko na człowieka. Mało tego człowieka z twojego otoczenia którego znasz i którego możesz z obietnic wyborczych rozliczyć-odwołując go lub nie głosując na niego ponownia. To dają nam J.O.W. [figielek]
"W prawidłowym sprawowaniu bezpośredniej ochrony fizycznej nie wystarczy sama biegłość w posługiwaniu się przepisami prawa dedykowanymi mężczyzną i kobietą parającymi się pilnowania osób i/lub mienia.
Potrzebne są także Mięśnie Aby Władać Mieczem Sprawiedliwości.
Musicie mieć...Mięśnie a nie tłuszcz."

Awatar użytkownika

miros
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 10 razy

Postautor: miros » 21 wrz 2015 15:11

Obecny system wybierania posłów stwarza pozory wybierania ich przez społeczeństwo. Ale, ktoś ułożył listy, ktoś zadecydował o kolejności na listach a wyborcy, którym się wmawia, że to oni wybierają, mają tylko postawić krzyżyk. Wybierasz super-człowieka, on zdobywa 200 tys. głosów. Pozostali kandydaci z innych list mają po 2-3 tys. I posłami zostają te dwutysięczniki, ponieważ partia super-człowieka nie przekroczyła progu. Wiem, że to bajka ale teoretycznie może się tak zdarzyć. A JOW-y? Do tej pory czkawką mi się odbija Paweł Kukiz. Nie wiem czy właśnie to on nie wyrządził tej inicjatywie najwięcej szkody. Zmarnował olbrzymie poparcie. Nie wiem czy kiedyś powtórzy się taka szansa.

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 94 razy
Otrzymał/a podziekowań: 268 razy

Postautor: tomaspienkowski » 21 wrz 2015 15:15

miros pisze:
Rozpoznałeś może delikwenta z jakiej jest partii? Warto byłoby wiedzieć. Chociaż to i tak beż różnicy. Wszyscy jednakowi. Pamiętaj, nikt Ci tego nie da co polityk obieca.
Mam, Tomaszu, jakieś dziwne wrażenie, że masz do polityków spore zaufanie. Nie oszukali Cię jeszcze ani razu?

Mam pewną koncepcję nawet co do nazwiska. Ale nie mam pewności, czy to on, bo na zdjęciach w internetach, czy w tv może trochę inaczej wyglądać, niż na żywo. Dlatego nie podaję, żeby nie pomówić. Byłoby to nieuczciwe. Btw nie jest to aż tak istotne i mnie osobiście mało interesuje.

Ogólnie do polityki i polityków podchodzę z dużym dystansem. Ale także wiem, jakimi prawami rządzi się polityka i pewne aspekty rozumiem.

Jednak jeśli myślimy o poważniejszych działaniach (w tym wymagających regulacji prawnych), nie ma innej możliwości, niż przez polityków. I to tylko tych, którzy chcą rozmawiać.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: tomaspienkowski » 21 wrz 2015 15:20

Wbrew pozorom jowy to nie jest idealne rozwiązanie. Jak mawiał wybitny polski myśliciel - są plusy dodatnie i plusy ujemne. Oczywiście z idealistycznego punktu widzenia, wygląda to fajnie, ale w realnej polityce jest mało praktyczne.

Awatar użytkownika

Człowiek Bocian
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Człowiek Bocian » 21 wrz 2015 15:21

miros pisze:Obecny system wybierania posłów stwarza pozory wybierania ich przez społeczeństwo. Ale, ktoś ułożył listy, ktoś zadecydował o kolejności na listach a wyborcy, którym się wmawia, że to oni wybierają, mają tylko postawić krzyżyk. Wybierasz super-człowieka, on zdobywa 200 tys. głosów. Pozostali kandydaci z innych list mają po 2-3 tys. I posłami zostają te dwutysięczniki, ponieważ partia super-człowieka nie przekroczyła progu. Wiem, że to bajka ale teoretycznie może się tak zdarzyć. A JOW-y? Do tej pory czkawką mi się odbija Paweł Kukiz. Nie wiem czy właśnie to on nie wyrządził tej inicjatywie najwięcej szkody. Zmarnował olbrzymie poparcie. Nie wiem czy kiedyś powtórzy się taka szansa.

Ale widzę że wiesz o co chodzi z ordynacją większościową. [witaj]
Każdy kto ma trochę świadomości politycznej i nie jest specjalnie opłacony mówi że to dla nas byłoby korzystne.
Ale ludzie pójdą i zagłosują na tych samych co roku, niektórzy nie pójdą i w ten sposób też zagłosują a potem narzekactwo.Echh.

tomaspienkowski pisze:Wbrew pozorom jowy to nie jest idealne rozwiązanie. Jak mawiał wybitny polski myśliciel - są plusy dodatnie i plusy ujemne.

W naszych obecnych Polskich warunkach plusy zdecydowanie przewyższają minusy.
"W prawidłowym sprawowaniu bezpośredniej ochrony fizycznej nie wystarczy sama biegłość w posługiwaniu się przepisami prawa dedykowanymi mężczyzną i kobietą parającymi się pilnowania osób i/lub mienia.

Awatar użytkownika

Człowiek Bocian
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Człowiek Bocian » 21 wrz 2015 15:23

tomaspienkowski pisze: Oczywiście z idealistycznego punktu widzenia, wygląda to fajnie, ale w realnej polityce jest mało praktyczne.

USA, UK, Australia, Nowa Zelandia to kraje idealistyczne i mało praktyczne wg. ciebie zatem. :lol:

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: tomaspienkowski » 21 wrz 2015 15:31

USA i UK to system dwupartyjny. To jest duża różnica. Niewłaściwe przykłady. O Australii i NZ się nie wypowiadam, bo nie znam tematu.

Awatar użytkownika

Człowiek Bocian
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Człowiek Bocian » 21 wrz 2015 15:38

tomaspienkowski pisze:USA i UK to system dwupartyjny. To jest duża różnica. Niewłaściwe przykłady. O Australii i NZ się nie wypowiadam, bo nie znam tematu.

I co z tego że dwupartyjny? Głosują na ludzi nie na listy partyjne. Ten kto zdobędzie większość wygrywa, jest odpowiedzialność polityka przed wyborcami. W Polsce teraz masz odpowiedzialność partii za decyzje? No jest, ale nie odpowiedzialność polityka przed wyborcami tylko przed Prezesami partii.

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: tomaspienkowski » 21 wrz 2015 15:50

Chodzi o to, że samodzielny poseł to może sobie pohuczeć, a wobec 459 innych nie ma żadnej siły przebicia. Może cokolwiek przeforsować tylko wówczas, kiedy ma poparcie frakcji. A to budowane jest kosztem ogromnej ilości kompromisów.
W systemie dwupartyjnym trzeba się tylko trzymać doktryny. Szczegółowy program każdy ma swój. Ale to wymaga pewnej kultury demokracji, świadomości społeczeństwa itp. Przy dwudziestokilkoprocentowej frekwencji wyborczej i powszechnym modnym braku zainteresowania polityką to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę.
Jak wspomniałem - są plusy dodatnie i plusy ujemne. Nie ma idealnych rozwiązań.

Awatar użytkownika

miros
Sierżant
Sierżant

Postautor: miros » 21 wrz 2015 16:03

Każdy kto w jakikolwiek sposób wykonuje jaką pracę powinien być poddany ocenie i za swoje złe decyzję powinien ponosić konsekwencje. Nawet z więzieniem i konfiskatą majątku. (Tylko nie piszcie, proszę, o Białorusi czy Rosji [grin] ) Tymczasem jest inaczej. Facet startuje w w wyborach, zdobywa ok 1,5 tys. głosów, za mało żeby się dostać do Sejmu ale czyjąś decyzją zostaje powołany na premiera. Robi cztery chujowe reformy, które są ciągle poprawiane. Po szesnastu latach ciągle to nie działa tak jak należy. A facet dostaje jakieś nagrody, zostaje wybrany do Europarlamentu, jakimś dziwnym trafem dostaje synekurę w tymże. Tam zapomina, że jest Polakiem. Nic nie szkodzi. Ma ogromne zaufanie społeczne. Jego cztery reformy utrudniają ludziom życie. Ale dziwnym trafem nikt nie przypomina o Ojcu Reformatorze. Nieudacznik zamiast odpowiadać za bałagan znowu zostanie pewnie do czegoś wybrany. Dopóki politycy nie będą odpowiadać przed sądem tylko przed wyborcami, nigdy nie będzie dobrze. Jeżeli podpadnie w jednym okręgu to prezes przerzuci go do innego i znowu będzie dziad działał dla dobra Partii a na szkodę Narodu. Ja już rozpoznałem jak działa ten system i nie biorę w nim udziału. Już, Panowie Politycy, starego misia na sztuczny miód nie nabierzecie.

Awatar użytkownika

Człowiek Bocian
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Człowiek Bocian » 21 wrz 2015 16:15

tomaspienkowski pisze:Chodzi o to, że samodzielny poseł to może sobie pohuczeć, a wobec 459 innych nie ma żadnej siły przebicia. Może cokolwiek przeforsować tylko wówczas, kiedy ma poparcie frakcji. A to budowane jest kosztem ogromnej ilości kompromisów.
W systemie dwupartyjnym trzeba się tylko trzymać doktryny. Szczegółowy program każdy ma swój. Ale to wymaga pewnej kultury demokracji, świadomości społeczeństwa itp. Przy dwudziestokilkoprocentowej frekwencji wyborczej i powszechnym modnym braku zainteresowania polityką to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę.
Jak wspomniałem - są plusy dodatnie i plusy ujemne. Nie ma idealnych rozwiązań.

Ano widzisz, nie za wiele wiesz jak to funkcjonuje na zachodzie. Czas nadrobić zaległości drogi Tomaszu.

Gdyby każdy z posłów był tak wybierany zawierali by sojusze zgodnie z prezentowanymi ideami, poglądami, nie bali by się szefów partii, wręcz odwrotnie to szefowie partii by zabiegali o tych posłów. Odwrotnie niż jest to obecnie w Polsce. Partie chcąc nie chcąc musiały by być bardziej ideowe. Łatwiej jest z zagranicy sterować pięcioma szefami partii niż 460 niezależnymi posłami.

Poza tym kampanie były by w regionach kandydowania posłów a nie w telewizjach ogólnopolskich, to jest także korzyść dla społeczeństwa bo raz jest mniej urobione przez główne media, dwa ma w regionie rzeczywisty kontakt ze swoimi politykami, trzy sama kampania jest tańsza, cztery system jest przejrzysty wiesz kto kandyduje wiesz na kogo głosujesz.

Wiesz kto się dostaje wiesz kto ponosi odpowiedzialność za podejmowane w sejmie decyzje, masz prawo i narzędzia do rozliczenia głosującego wbrew społeczeństwu którego go wybrało polityka ( funkcjonujące w systemie JOW referendum odwołania posła oraz niegłosowanie w ponownych wyborach na tego posła).

Awatar użytkownika

miros
Sierżant
Sierżant

Postautor: miros » 21 wrz 2015 16:50

Człowiek Bocian pisze:Tak jest gdy głosujesz na listę a nie na człowieka w proporcjonalnej w większościowej nie głosujesz na listę tylko na człowieka. Mało tego człowieka z twojego otoczenia którego znasz i którego możesz z obietnic wyborczych rozliczyć-odwołując go lub nie głosując na niego ponownia. To dają nam J.O.W. [figielek]

Zgodziłbym się z tym stwierdzeniem gdyby po połowie kadencji były jakieś mechanizmy rozliczające karierowiczów. Dopóki czegoś takiego nie ma, nieudacznik pozostaje bezkarny a pamięć ludzka jest zawodna. Palikot gdyby nie podpadł Tuskowi do tej pory miałby szansę na ponowny wybór. Tak samo i Rokita czy Gilowska. A co JOWów. Dajmy na to, znam ww super-człowieka. Wierzę, że byłby dobrym politykiem, jest uczciwym patriotą. Ale on nie ma pieniędzy na kampanię. Nie ma żadnego zaplecza. Ma trudności z organizacyjnym zebraniem podpisów. Musi być zależny od jakichś biznesmenów, którzy później będą coś od niego chcieli. Natomiast każda partia już minutę po podaniu terminu wyborów i rozpoczęciu kampanii wyborczej jest w stanie wysłać bronko-szydło-tusko-dudobusa w teren, może wysłać na ulicę setki działaczy i w kilka dni zebrać podpisy, rozwiesić plakaty. A super-człowiek jest jeszcze w lesie. Nie wiem czy pamiętasz takiego, który obiecał, że wyrzuci z partii każdego kto wspomni o podniesieniu podatków? Albo, że zlikwiduje abonament RTV (później wysłał komorników na dłużników) Obiecał też zmniejszenie liczby urzędników, zmniejszenie VAT i parę innych rzeczy. Pamiętasz jak został rozliczony? Możesz go odwołać? Przez 25 lat łudziłem się, że coś możemy zmienić. Teraz Wasza kolej, na rozczarowanie. Ja robiłem co mogłem. Zawsze głosowałem zgodnie ze swoimi przekonaniami, zawsze pełen nadziei, że teraz się uda. Tomaszu, przyjmij moją radę. Jeżeli chcesz kogoś zainteresować tymi problemami to zaczekaj aż większość tych głąbów wróci do domu. Być może przyjdzie jakiś zapalony młody wilczek, któremu będzie się chciało i na początku kadencji będzie miał zapał do działania. Ci, obecni są straceni. Oni wszystko mogą zepsuć nic nie naprawią. Zresztą, z zepsutym zegarkiem idziesz do zegarmistrza czy oddajesz go temu, który zepsuł ten zegarek?

Awatar użytkownika

Człowiek Bocian
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Człowiek Bocian » 21 wrz 2015 17:22

Zgadzam się z tobą Micros tak jest teraz, opisujesz stan od początku lat 90-tych do teraz. Mamy od lat 90-tych taką samą ordynację wyborczą jaką ma obecnie "Wyzwolony" przez zachód Irak i Afganistan-Proporcjonalną.
Co do ordynacji większościowej to tak jak napisałem kampanie robisz od dołu a nie od góry, kampanie robisz w regionie a nie w telewizjach ogólnokrajowych. To samo jest z obsadzaniem swoimi ludźmi z partii kolesiostwem w spółkach i urzędach. Musisz to zrozumieć to jest klucz jeśli chcesz wiedzieć na czym polega ordynacja większościowa ( okręgi JOW ).
Osobiście nie wierzę że to się uda wprowadzić teraz ale zobaczycie za 8/12 lat kiedy ludzie nabiorą świadomości i jeszcze nas do cna nie wyprzedadzą to ta ordynacja u nas wejdzie, być może nawet wcześniej.

Co do obietnic to pamiętam te i wiele wiele innych Irlandię, masowe powroty z emigracji i tak dalej. Nie był pierwszym tzw."bajkopisarzem" nie będzie ostatni.

Awatar użytkownika

miros
Sierżant
Sierżant

Postautor: miros » 21 wrz 2015 17:48

Człowiek Bocian pisze:Zgadzam się z tobą Micros ....

miros [grin]

Awatar użytkownika

Topic author
tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: tomaspienkowski » 21 wrz 2015 22:14

Człowiek Bocian pisze:Ano widzisz, nie za wiele wiesz jak to funkcjonuje na zachodzie. Czas nadrobić zaległości drogi Tomaszu.

Co(ś) źle napisałem? Btw gdzie jest ten "zachód" na którym to funkcjonuje (rozumiem, że jednolicie) tak, jak opisałeś"? W którym to miejscu na globusie?

Wróć do „Blog wOchronie.pl”