Minister Spraw Wewnętrznych - Mariusz Błaszczak

Awatar użytkownika

Topic author
takisiaki
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2013 20:55
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz
Status: Offline

Re: Minister Spraw Wewnętrznych - Mariusz Błaszczak

Postautor: takisiaki » 14 lis 2015 15:10

M. Błaszczak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy PiS, jednak jego poglądy na szczegółowe problemy dotyczące MSW są nieznane. Wiadomo, że punktem przewodnim tej kadencji ma być przywrócenie poprzednich kompetencji ministerstwu, sprzed reformy PO, powrócimy do znanego modelu ministerstwa SW i Administracji. Ma to na celu m.in. skonsolidowanie zarządzania siłami państwowymi, żeby nie było takich sytuacji, że współpracujące ze sobą służby np. Straż Pożarna i Policja, były zarządzane z osobnych resortów, a przecież w sytuacjach kryzysowych nie sprzyja to koordynacji działań tych służb.

Co do branży ochrony osób i mienia - nie trafiłem na żadne wypowiedzi. Nie ma co ukrywać, przedstawiciele tej branży nie należą do jakichś szczególnie aktywnych uczestników w debacie publicznej.

Awatar użytkownika

paulinab
Chorąży
Chorąży
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2011 21:39
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy
Status: Offline

Re: Minister Spraw Wewnętrznych - Mariusz Błaszczak

Postautor: paulinab » 14 lis 2015 17:28

PiS nie przepada za firmami ochrony, gdzieś tu była relacja z jednej z komisji sejmowych (chodziło chyba o ustanowienie dnia pracownika ochrony). A tam krótko i treściwie przedstawiciel PiS stwierdził, że firmy ochrony to są sami SB -ecy i inne podciotki komunistycznych służb.

Wróć do „Blog wOchronie.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości