Reklama

Niepełnosprawna ochrona, czyli nie popadajmy w skrajności.

Awatar użytkownika

Topic author
Piotr Jania
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 27 razy
Otrzymał/a podziekowań: 32 razy
Status: Offline

Niepełnosprawna ochrona, czyli nie popadajmy w skrajności.

Postautor: Piotr Jania » 02 wrz 2017 19:34

Co jakiś czas, jak bumerang, wraca temat osób niepełnosprawnych, zatrudnianych przez firmy ochroniarskie. Wiele osób podchodzi do tematu zero-jedynkowo. Albo zatrudniać, albo wyrzucać wszystkich, jak leci. Czarne, albo białe.
Dziś spróbuję wprowadzić nieco szarości do tej dyskusji.

http://wochronie.pl/index.php/16-blog/2 ... skrajnosci

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 718 razy
Otrzymał/a podziekowań: 291 razy

Re: Niepełnosprawna ochrona, czyli nie popadajmy w skrajności.

Postautor: Cyborg » 02 wrz 2017 23:38

Ten klega, który opisał, w tymże "blogu" te swoje "tezy", wrzucił wszystkich do jednego "wora".
Kwalifikowanych z dopuszczeniem do posiadania broni palnej, kwalifikowanych, stróży, portierów, parkingowych itp.

Trzeba sobie uświadomić.
Że kwalifikowany z dopuszczeniem do posiadania broni palnej, kwalifikowany i niekwalifikowany z napisem na koszulce "OCHRONA", mają zupełnie inny "wachlarz" zadań !

Nie można porównywać i "mieszać" razem tego czym się zajmuje "parkingowy" na parkingu osiedlowym z obowiązkami które muszą wykonywać kpof z dopuszczeniem do broni palnej.!

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Postautor: Trener » 03 wrz 2017 07:53

Niestety w pełni zdrowi kandydaci idą do służb mundurowych.
Wiesz wszystko ? To co robisz w ochronie?

Awatar użytkownika

mtart
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 32 razy
Otrzymał/a podziekowań: 67 razy

Postautor: mtart » 03 wrz 2017 10:11

Cyborg pisze:Trzeba sobie uświadomić. Że kwalifikowany z dopuszczeniem do posiadania broni palnej, kwalifikowany i niekwalifikowany z napisem na koszulce "OCHRONA", mają zupełnie inny "wachlarz" zadań !

Nie można porównywać i "mieszać" razem tego czym się zajmuje "parkingowy" na parkingu osiedlowym z obowiązkami które muszą wykonywać kpof z dopuszczeniem do broni palnej.!

Bzdura! [o boze] Ja pracowałem w firmie pseudo-ochroniarskiej która ma wręcz monopol na woj. Opolskie i nie tylko gdzie osoba z orzeczeniem niepełnosprawności umiarkowanej albo i nawet znacznej miała pozwolenie na broń. Pracowała ta osoba gdzie firma wysłała. Od cieciowania na budowach, ochronę imprez masowych, ochronę w budynkach użyteczności publicznej aż po konwoje bankowe... [2smiech]

Trener pisze:Niestety w pełni zdrowi kandydaci idą do służb mundurowych.

Nie to ludzie z ambicjami na chojraka na Bliskim Wschodzie (a potem wielki płacz jak wracają z pourywanymi kończynami lub jako warzywo). Lub cwaniacy co wiedzą, że szybciej na emeryturkę przejdą po czymś takim a pracować mogą jako informatyk, kucharz gdzieś w w spokojnym wojsku zawodowym.
Po 2 latach niewolniczej pracy w pseudo-ochronie uwolniłem się i mam normalną pracę... [figielek] ale chętnie tu popatrzę co się dalej dzieje w tej całej "ochronie"... [okulary] no i czy ta instytucja jaką jest pseudo-ochrona kiedykolwiek będzie normalna i ludzka. [drapanie] Powodzenia! [zgoda]]

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 03 wrz 2017 12:05

mtart pisze:Bzdura! Ja pracowałem w firmie pseudo-ochroniarskiej która ma wręcz monopol na woj. Opolskie i nie tylko gdzie osoba z orzeczeniem niepełnosprawności umiarkowanej albo i nawet znacznej miała pozwolenie na broń.

Bzdury to ty piszesz.
Widać że już długo nie pracujesz w ochronie, albo tak naprawdę nigdy nic o niej nie wiedziałeś, że takie głupoty wypisujesz.

Już od ponad roku na wszystkich obiektach wojskowych, w moim regionie osoby pracujące z bronią palną nie mogą być orzeczone !
I to z tego co słyszałem, jest sukcesywnie, wprowadzane we wszystkich WOG-ach.

Także, najpierw łaskawie zechciej kolego sobie, trochę "odświeżyć" pamięć, zasięgnąć wiedzy, nim stwierdzisz że ktoś pisze "bzdury"!
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2017 12:09 przez Cyborg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 287 razy
Otrzymał/a podziekowań: 96 razy

Postautor: Gebels » 03 wrz 2017 12:07

Cyborg pisze:
Już od ponad roku na wszystkich obiektach wojskowych, w moim regionie osoby pracujące z bronią palną nie mogą być orzeczone !

A z czego to wynika? Jaka jest tego podstawa prawna?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 03 wrz 2017 12:11

Z czego to wynika ?
Z decyzji lekarza @Gebels. Jak chcesz pracować z bronią, a masz grupę, to musisz się jej zrzec. Albo "dowidzenia"!

Lekarze widoczne, boją się już brać na siebie odpowiedzialności, za wydawanie, niepełnosprawnym, dopuszczenia do pracy z bronią.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 03 wrz 2017 12:29

Cyborg pisze:Albo "dowidzenia"!

POPRAWKA !
Cyborg pisze:Albo "do widzenia"!

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan

Postautor: Gebels » 03 wrz 2017 13:46

Bzdura totalna. Osobiście znam ponad 10 osób które mają grupę i przechodzą badania dl KPOF. Lekarz decyduje o tym czy dane schorzenie dyskwalifikuje, czy nie, jeśli nie to normalnie przybija kwity.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 03 wrz 2017 14:04

To przyjedź @Gebels, do Grudziądza i spytaj się w JW, czy są jacyś wartownicy z orzeczeniem.
Jak g.....o wiesz @Gebels to nie pisz, że to bzdura.!!
Pisałem wyraźnie że chodzi mi o kwalifikowanych z dopuszczeniem do broni!!

Tylko, ewentualnie na biurach przepustek jest chyba ogólnie ze czterech orzeczonych.
Ale na biura przepustek, wystarczy u nas sam wpis.

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 53 razy
Otrzymał/a podziekowań: 153 razy

Postautor: Bolo » 03 wrz 2017 14:56

Cyborg pisze:To przyjedź @Gebels, do Grudziądza i spytaj się w JW, czy są jacyś wartownicy z orzeczeniem.

Cyborg, nie masz racji. Brak orzeczonych na JW wynika z zapisów w SIWZ. Klient płaci, klient wymaga. Osobiście jestem za tym, aby to lekarz decydował a nie zamawiający bo niedługo będzie zapis: do 35 lat, blondyn, niebieskie oczy.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 90 razy
Otrzymał/a podziekowań: 257 razy

Postautor: tomaspienkowski » 03 wrz 2017 15:27

A to w Grudziądzu lekarze wydają dopuszczenia do pracy z bronią?
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 03 wrz 2017 16:53

Bolo pisze:
Cyborg pisze:To przyjedź @Gebels, do Grudziądza i spytaj się w JW, czy są jacyś wartownicy z orzeczeniem.

Cyborg, nie masz racji. Brak orzeczonych na JW wynika z zapisów w SIWZ. Klient płaci, klient wymaga. Osobiście jestem za tym, aby to lekarz decydował a nie zamawiający bo niedługo będzie zapis: do 35 lat, blondyn, niebieskie oczy.

Ostatni raz o tym piszę.
I dłużej nie mam zamiaru wam tłumaczyć !
Pracuje ze mną facet, który miał orzeczenie (rzekomo na słuch).
Rzekomo. Bo tak naprawdę dobrze słyszał.
Lekarz mu postawił warunek.
Albo się zrzeknie grupy, albo mu nie podpisze "dopuszczenia" do posiadania broni!!

Czy teraz jasno się wyraziłem ?!!

Ludzie z wami się czasami wogóle nie da pisać!!
Piszę przecież, wyraźnie co wiem z roboty !
Nie z jakiegoś "szmatławca" z internetu. Z jakichś darmowych stron dostępnych dla zwykłych "laików"! Ale przypadek który znam z życia !

Nie wiem, czy musiałbym wam tego gościa przedstawić tu na forum i ujawnić jego personalia, żebyście uwierzyli ?

Ale znając coniektórych z was, to i to byście poddawali w wątpliwość.!

Nie chcecie mi wierzyć, to nie wierzcie.
Mam to gdzieś.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2017 16:55 przez Cyborg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan

Postautor: Gebels » 03 wrz 2017 16:55

Gówno widzę że Ty wiesz i próbujesz je owinąć w papierek żeby to gówno ładnie wyglądało. Piszesz jakieś bzdury o zrzekaniu się grupy, a nie masz o tym pojęcia. Poczytaj trochę ustawy i rozporządzenia, a trochę Ci się rozjaśni (oby).
No w Grudziądzu dzieją się cuda, to może i lekarz czerwone książeczki wystawia.

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan

Postautor: Gebels » 03 wrz 2017 17:01

Lekarz podpisuje dopuszczenie? Czy aby nie badania? Jeśli się ich nie przejdzie to WPA wtedy działa w temacie. Jak to jest?
Wiesz to z roboty, tylko że robota nie ma władzy ustawodawczej.

Kod: Zaznacz cały

Art. 33.
1. Badania lekarskie i psychologiczne osoby ubiegającej się o wpis na listę kwa-lifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub posiadającej taki wpis przeprowadza się na wniosek tej osoby, z zastrzeżeniem przypadków, o któ-rych mowa w art. 32 pkt 3 i art. 33a ust. 3.
2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, osoba ubiegająca się o wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub posiadająca taki wpis jest obowiązana dołączyć oświadczenie, złożone pod rygorem odpowiedzial-ności karnej za składanie fałszywych zeznań, że nie jest osobą niepełno-sprawną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o reha-bilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.5)) lub nie posiada orzeczenia o inwalidztwie lub niezdolności do pracy wydanego przez właściwy organ ren-towy albo dokumenty potwierdzające orzeczony stopień niepełnosprawno-ści, inwalidztwa lub niezdolności do pracy.
3. W przypadkach, o których mowa w art. 32 pkt 3 i art. 33a ust. 3, osoba pod-dająca się badaniu jest obowiązana złożyć lekarzowi i psychologowi prze-prowadzającemu badanie oświadczenie albo dokumenty, o których mowa w ust. 2.
4. Do przeprowadzania badań lekarskich osób ubiegających się o wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub posiadających taki wpis oraz wydawania orzeczeń lekarskich, o których mowa w art. 26 ust. 3 pkt 7, uprawniony jest lekarz, który posiada:
1) uprawnienie do wykonywania badań, o których mowa w art. 229 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy;
2) dodatkowe kwalifikacje wymagane do przeprowadzania badań lekar-skich uzyskane zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy o broni i amunicji.

Widzisz co tu pisze? Tym się kieruj, a nie robotą.

Wróć do „Blog wOchronie.pl”