Reklama

Ochroniarzy coraz mniej – Alert dla branży

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 718 razy
Otrzymał/a podziekowań: 291 razy
Status: Offline

Re: Ochroniarzy coraz mniej – Alert dla branży

Postautor: Cyborg » 17 wrz 2017 21:55

Wiem że są kraje, gdzie jest bieda i różnego rodzaju niepokoje społeczne.
Ale to jest ich "podwórko".
My mamy swoje.
Można im pomóc doraźne u nich.

Ale nie znaczy to że z zasady pójścia na "łatwiznę" i pozyskania taniej siły roboczej ktoś w Polsce zmieni ustawę i dopuszczając uchodźców do broni, pozwoli im "ochraniać" np. obiekty militarne !

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major
Podziękował: 27 razy
Otrzymał/a podziekowań: 281 razy

Postautor: klansman » 18 wrz 2017 09:13

Co do Ukraińców to zaczeli masowo wracać, jeszcze niedawno byli dosłownie wszędzie, w ochronie, w sklepach, na budowach, za kierownicą a nawet w Mc Donalds. Na ulicach i autobusach cały czas było ich słychać. A od niedawna cisza, ani widu ani słychu, jedynie pojedyńcze sztuki. Nie wiem jak w innych miastach.

Awatar użytkownika

kendo
Kapral
Kapral
Podziękował: 29 razy
Otrzymał/a podziekowań: 14 razy

Postautor: kendo » 18 wrz 2017 14:02

Nie wiem dokładnie, kto wie niech mnie poprawi, ale w UK ochrona prawie wcale nie ma broni, chyba tylko Close Protection czyli ochrona VIP może nosić broń palną. Nawet konwoje i inkasa są robione bez broni.
Jeśli do władzy dojdą liberałowie, to takie rozwiązanie jak w UK, przy niedoborze osób z dopuszczeniem, jest, tak myślę [drapanie] , całkiem prawdopodobne.
Dla wielu firm i urzędów ochrona, to takie zło konieczne, kosztuje dużo, a korzyści nie widać, ludziska w czarnych swetrach łażą bez sensu albo siedzą i nic nie robią. Czyli im taniej, tym lepiej, pracownik ochrony mógłby być nawet z Korei Północnej, byle nie trzeba było mu płacić tyle co Polakowi. Otwarcie rynku pracy dla Ukraińców było decyzją skandaliczną, ponieważ jesteśmy w innej sytuacji niż Niemcy, Francja, czy UK. Brakuje nam pielęgniarek, kierowców i wielu innych fachowców ponieważ wyjechali na zachód,szukać normalnej pracy, bo w Polsce panuje przyzwolenie na oszustwa i nieprzestrzeganie podstawowych praw pracowniczych. Ukraińcami i Białorusinami tego problemu nie załatwi się, wręcz przeciwnie, ponieważ emerytury same nie urosną, są ze składek, a im mniej zarabiasz tym mniejsze składki. Przybysze ze wschodu wrócą do siebie i tam wydadzą zarobione u nas pieniądze napędzając swoją gospodarkę.
Patrząc na nasz kraj, całą tę sytuację, myślę, że jeszcze długo na forach internetowych ludzie będą się wkurzać na patologie w różnych branżach, które można rozwiązać, ale trzeba najpierw chcieć, musi być wola polityków i silny głos zainteresowanych zmianą.
O kurde ale żem "lewacko" zabrzmiał w tym poście hi hi :D no ale musimy zadbać o swoje interesy, bo inni tego za nas nie zrobią.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1155 razy
Otrzymał/a podziekowań: 492 razy

Postautor: Jan M. » 18 wrz 2017 14:09

Lewactwo czy prawilność nie ma tutaj nic do rzeczy.
To temat ponad polityczny, ponad podziałami.

Do tego równania dodam jeszcze łyżeczkę "dziegdziu".
Zastępowanie posterunków i ochrony fizycznej "elektroniką" wszędzie tam gdzie nie jest niezbędna natychmiastowa interwencja fizyczna.

Videoweryfikacja, przesył sygnału, Sma.

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major
Podziękował: 27 razy
Otrzymał/a podziekowań: 281 razy

Postautor: klansman » 18 wrz 2017 15:48

kendo pisze:Nie wiem dokładnie, kto wie niech mnie poprawi, ale w UK ochrona prawie wcale nie ma broni,

Nie ma, nawet wartości przewożą bez broni. A najlepsze jest to że policja też broni nie ma. Tylko jakaś specjalna jednostka.

Wróć do „Blog wOchronie.pl”