Reklama

Pan ochroniarz smacznie sobie spał i wypadł mu aparat słuchowy z ucha. Gdańsk Letnica

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 491 razy
Otrzymał/a podziekowań: 546 razy
Status: Offline

Pan ochroniarz smacznie sobie spał i wypadł mu aparat słuchowy z ucha. Gdańsk Letnica

Postautor: Epitet » 05 lis 2018 09:50

W temacie domofonów to chyba coś się znowu popsuło - w sobotę wieczorem nie mogłem wejść do bloku (zapomniałem kluczy), szanowny Pan ochroniarz smacznie sobie spał i wypadł mu aparat słuchowy z ucha, więc nie szło go obudzić, kod do wejścia który można było znaleźć w skrzynce pocztowej po prostu nie działa, a po wybraniu na domofonie zew. numery lokalu zaczyna automatycznie dzwonić do ochrony (201) :/ Napisałem już maila do zarządcy w tej sprawie - trochę lipa
Btw. czy u was domofon w domu też tak słabo przekazuje dźwięk?? (Obraz jest ok)

link http://gdansk-nowa-letnica.mojeosiedle. ... c2e7cb9437

Pon Wrz 24, 2018 8:27 Temat postu: Re: Budynek A [Odpowiedz z cytatem]
zales470 napisał:
Pan ochroniarz smacznie sobie spał i wypadł mu aparat słuchowy z ucha, więc nie szło go obudzić

Very Happy Very Happy Very Happy To ile tam idzie na ochronę, której mogłoby nie być z tym samym efektem?

btw ale udało Ci się już wejsć, czy jeszcze czekasz, bo nie widzę finału historii Wink

Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 8:45 Temat postu: Re: Budynek A [Odpowiedz z cytatem]
Haha... no udało się go obudzić głośnym waleniem w drzwi i nas wpuścił z komentarza: "...troszkę mi się kimneło"

Generalnie mieszkając już od miesiąca mam małe zastrzeżenia co do ochrony, nie do wszystkich pracowników oczywiście ale nie będę tu 'wytykał' - może coś się zmieni jak więcej osób zamieszka Smile

Pytanie tylko co będzie jak coś się faktycznie stanie (kradzież itp.) - czy taki ochroniarz tylko złoży zeznania typu "spałem i nic nie widziałem" czy agencja będzie jakoś brana do odpowiedzialność za zdarzenie ?!
Bo 70zł/mc za śpiących lub nieuprzejmych ochroniarzy tylko po to żeby byli to lekka przesada.

Pon Wrz 24, 2018 10:14 Temat postu: Re: Budynek A [Odpowiedz z cytatem]

Temat ochrony tez chciałem już jakiś czas temu poruszyć :
- notorycznie śpią i nie wiedzą co wokół się dzieje
- są 2 fajne osoby i 2 bardzo nieuprzejme
- bardzo wysoki koszt utrzymania, który ponoć wynosi ok 12tys msc za cały budynek.

Osobiście chciałbym zrezygnować z tej śmiesznej ochrony , gdyż w przypadku jakichkolwiek problemów i tak nic nie mogą zrobić ze względu na brak jakichkolwiek uprawnień jak i predyspozycji fizycznych.
Podam trzy sytuacje, które uważam nie powinny mieć miejsca.

1) Kurier przywiózł mi paczkę. Opłaconą , kwestia odebrania. Kurier dzwoni mówi ze jest, oświadczam, ze jestem w pracy, proszę oddać na ochronie ( skoro już jest i za to płacę
Dzwoni za 3 min kurier i mówi ze Pan ochroniarz kategorycznie nic nie przyjmie w przechowanie, nawet nie chce rozmawiać, na moją prośbę , aby dać go do słuchawki odmawia jakiegokolwiek kontaktu.
Ja się pytam co to ma być , miał tylko wziąć tę paczkę i położyć na swoim biureczku , chyba tyle można oczekiwać

2) Ktoś stanął na uwaga ! moich 2 miejscach parkingowych , centralnie na środku zajmując oba Pan ochroniarz twierdzi, że i tak nic nie może zrobić , i pomimo kamer nie potrafi sprawdzić kto to był chyba ich to przerasta.

3) W piątek 21.09 ok godziny 23.00 zepsuła się winda. Z parkingu poszedłem do ochroniarza i pytam czy zgłosił to , jego odpowiedź :

- dzwoniłem ale odpowiedzieli, że się tym nie zajmują i to nie ich sprawa.
Lekko się zdziwiłem bo Schindler ( producent windy ) raczej odpowiada za serwis.
Zadzwoniłem do Schindlera, zgłosiłem usterkę i zapytałem czemu ktoś odmówił serwisu naszemu ochroniarzowi twierdząc, ze tym się nie zajmujecie . Pan z Schindlera odpowiedział, że nie miał żadnego zgłoszenia z naszego budynku.
Tajemnica rozwiązana – Pan ochroniarz zadzwonił do konserwatora budynku

Ten splot zdarzeń sprawia, iż warto zastanowić się nad sensem wydawania rocznie ponad 1tyś zł za mieszkanie – dla przyjemności pochwalenia się ochranianym budynkiem – w rzeczywistości jest to tylko pozór i niepotrzebny, kosztowny bajer.

Ha ha ha.
Tak myślałem, że ta ochrona w postaci dziadków leśnych to tylko do pilnowania skrzynek na listy i nic więcej.
12 tys. można wydać inaczej

Pon Wrz 24, 2018 11:31 Temat postu: Re: Budynek A [Odpowiedz z cytatem]
Korikore napisał:

- sa 2 fajne osoby i 2 bardzo nieuprzejme

Zgadzam się - właśnie o to mi chodziło :/

Z tym kurierem to też śmieszna sytuacja - czy to naprawdę wielki problem dla takiego 'ciecia' - znajomy mieszka w Albatros Tower i bez żadnych problemów ochrona odbiera i przetrzymuje paczki (a tam jest zdecydowanie więcej mieszkańców w 1 bloku, więc takich sytuacji też jest pewnie więcej) - to chyba już zależy od typu człowieka :/

Myślę że skoro jest więcej niezadowolonych osób niż ja to wypadałoby się tym zainteresować i napisać do zarządcy o przynajmniej częściową wymianę osób z ochrony...

Co do bramy garażowej też mam iphona i też nie mogę ogarnąć tej aplikacji :/ Ktoś może sobie z tym poradził?

Pon Wrz 24, 2018 12:06 Temat postu: Re: Budynek A [Odpowiedz z cytatem]
Ja sie dopisuje do uwag pod adresem ochrony. Moj stolarz nie mógł znalesc budynku i jak zapytał ochroniarza żeby potwierdzić czy jest pod dobrym adresem to pan ochroniarz nie znal nawet adresu budynku w którym pracuje.

Gdzie to możemy zgłosić?

Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 12:37 Temat postu: Re: Budynek A [Odpowiedz z cytatem]
Słuchajcie proponuje pozbyć się tej ochrony i wziąć coś typu patrol interwencyjny z Solidu czy czegos innego.
Co to za roznica czy jest jakis dziadek czy go nie będzie jak w momencie jakiegos zagrozenia i tak emeryt nic nie zrobi i jedynie wzywa ten patrol , który faktycznie budzi respekt itp.

Koszty o niebo niższe, znajomy w firmie placi ok 100zl msc i w cenie ma 3 interwencje msc.

I za taką ochronę ja mogę płacic - szczególnie ze to wyjdzie mniej niz 1zl/mieszkanie/msc.

Dodatkowo proponuję zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na więcej kamer , zeby jednak budzić pozory bezpieczeństwa

I tak lokatorzy budynku "A" wymieniają między soba informacje na bieżąco.

Bardzo miłe przesłanie dla agencji ochrony.

Pracownik ochrony to jest zawód ujęty w katalogu zawodów.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 288 razy
Otrzymał/a podziekowań: 99 razy

Re: Pan ochroniarz smacznie sobie spał i wypadł mu aparat słuchowy z ucha. Gdańsk Letnica

Postautor: Gebels » 05 lis 2018 12:47

Efekt wrzucenia ludzi bez jakichkolwiek kompetencji i kwalifikacji pod szyld "Niekwalifikowany PRACOWNIK OCHRONY", a to powinien być zwykły dozór mienia i tak Ci ludzie powinni być oznaczeni.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 151 razy
Otrzymał/a podziekowań: 467 razy

Re: Pan ochroniarz smacznie sobie spał i wypadł mu aparat słuchowy z ucha. Gdańsk Letnica

Postautor: senex » 05 lis 2018 12:51

Czyli efekt ustawy która w wielu aspektach jest po prostu zła.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 30 razy
Otrzymał/a podziekowań: 287 razy

Postautor: klansman » 05 lis 2018 14:02

Lokatorzy mylą zawód ochroniarza z dawnym dozorcą. Myślą że jak płacą to będą mieć chłopka do wszystkiego. Odbieranie paczek, pilnowania miejsc postojowych, zgłaszanie awarii, odśnieżanie, koszenie trawników itp. Najlepsze są pretensje, że skoro tu już jest to przecież może to i tamto zrobic. Ciekawe czy oni w swojej pracy byliby zadowoleni jakby ich ganiali do wszystkiego.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 707 razy
Status: Online

Postautor: Razorblade1967 » 05 lis 2018 14:08

Inna sprawa, że ludziom też się "we łbach poprzewracało"... Oczekiwanie od ochrony by mu odbierała paczki od kurierów (swoją drogą "jełop"... nie potrafi sobie wejść na śledzenie przesyłki i zmienić adres dostawy, gdy ma informacje kiedy ona nastąpi - tyle człowiek kupuje w Sieci, przez kurierów przychodzi i jakoś sobie radzę z przekierowaniem przesyłki do miejsca pracy lub ewentualnie do miejsca pracy żony... a do tego "burak" bo jak chce się by ktoś coś grzecznościowo odebrał to się samemu najpierw dzwoni i prosi o taką uprzejmość) oraz zajmowania się problemami z windą. Może jeszcze mają mu posprzątać?

Oni sobie chyba powinni wynająć nie ochronę, ale jakiegoś "gospodarza domu" (nie mylić z Aniołem z Alternatyw), myśmy we wspólnocie tak zrobili... a blok pogierkowski (tyle, że zmodernizowany już przez nas) i jakoś majętni ludzie w nim nie mieszkają. A przy okazji w pewnym sensie to spełnia też funkcje zabezpieczające, bo nigdy nie wiadomo co i gdzie gość robi, gdzie się "kręci na bloku", a że "wszystkich zna" i mieszka na miejscu to od lat w sumie jednocześnie skutecznie zabezpiecza przed "zjawiskami niepożądanymi"... znacznie taniej jak ochrona i do tego rozwiązuje wiele problemów technicznych itd.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Wróć do „Placówki Publiczne”