Reklama

Grupa Agencji Ochrony Justus Kraków

Topic author
Afernik
Szeregowy
Szeregowy
Status: Offline

Grupa Agencji Ochrony Justus Kraków

Postautor: Afernik » 11 paź 2016 13:29

W Agencji Ochrony Justus jeżdzą dziadki po 70 lat mają, bez jakichkolwiek uprawnień licencji i broni i na dodatek samemu. posiadają gupe inwalidzką... Można tak? Jak to wygląda...

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major
Podziękował: 27 razy
Otrzymał/a podziekowań: 281 razy

Re: Grupa Agencji Ochrony Justus Kraków

Postautor: klansman » 11 paź 2016 14:55

Kolego ameryki nie odkryłeś. Domena, Legion, Arkon to agencje z mojego miasta. Wszystkie mają patrol jednoosobowy a w Arkonie i Legionie jeżdzą bez śpb. W lokalu była bójka kibiców, podjechał patrol, wyszedł jeden gość, popatrzył co się dzieje i powiedział do barmanki dzwoń pani na policje. I odjechał. Czy warto podpisywać umowę z taką agencją ochrony ?

Topic author
Afernik
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Afernik » 11 paź 2016 16:48

Wiesz co nie dziwię mu się, wolał bym odjechać uciec jak by mnie mieli zabić, Ludzie podpisują umowy z takimi agencjami dlatego bo podobno potrzebują tego do ubezpieczenia i cena w takiej agencji jest niższa jak np. w Solidzie ew. Juwentusie gdy jeżdzą tam podwójnie....Małe firmy szukają oszczędności ale Justus z Krakowa traci obiekty wszystko przejmuje Solid i Juwentus. i własnie czy to ma jakiś sens zatrudniać dziadków bez uprawnień, a przepraszam mają grupe niepełnosprawności. Patrząc przyszłościowo jak to będzie wyglądać jeden obiekt na cała firme.

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major

Postautor: klansman » 11 paź 2016 17:21

Ok a teraz popatrz na to. Przez pewien czas pracowałem w firmie o dużym ryzyku napadu/włamania. Byłem pracownikiem tej firmy. Podpisaliśmy umowę z miejscową AO na ochrone doraźną. Mieli odbijać kapsla wokół firmy dwa razy przez dzień i cztery przez noc. Oprócz tego alarmy, monitoring (ja siedziałem na monitoringu) napadówka i cichy alarm w dwóch miejscach w pomieszczeniu w którym siedziałem. Dwa razy w nocy przy okazji kapsli musieli wejść do mnie sprawdzić czy jest bez uwag :-) Napadówka w razie jakby dopiero się włamywali a cichy alarm jak już miałbym broń przy głowie. To tak w skrócie. Wszystko fajnie nie ? To teraz sobie wyobraź, siedzisz z bronią przy głowie, uruchomiłeś cichacza a tu przyjeżdza taki heniek solo bez śpb i woła wchodząc do środka. Halo halo czy tu wszystko dobrze :-)

Śmieszne ? Autentyk historia tylko że to była próba robiona przez dyrektora na szczęście. AO poleciała na zbity ryj i na ich miejsce przyszli nowi, bardziej profesjonalni. Poważne podejście do sprawy bezpieczeństwa przez dyrektora pozwoliła uniknąć realnego zagrożenia w postaci heńka komandosa z jednoosobowego patrolu bezsprzętowego. I takim partaczom firmy powierzają swoje bezpieczeństwo i mienie.

Topic author
Afernik
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Afernik » 11 paź 2016 19:05

Haha no nie ukrywam że się uśmiałem ,,uruchomiłeś cichacza a tu przyjeżdza taki heniek solo bez śpb i woła wchodząc do środka. Halo halo czy tu wszystko dobrze "

Ostatnio miałem taką sytuacje napadówke wcisnął ktoś w pewnym lokalu po 15 minutach ukazuje mi sie starszy typowy Heniu spod sklepu z ^^ J.....a. ok. 70 lat wskakuje jak komandos bez broni bez gazu bez czegokolwiek i co on by zrobił biedny....Dramat... i dlatego założyłem ten temat dlatego że ciekawi mnie przyszłość firmy jak to wszystko funkcjonuje....szkoda że nie widziałem takiej sytuacji jak on by sobie poradził w trudnej sytuacji....Co to za G.I czy tam patrol jaki to ma sens po co to jest w ogóle.

inhetos
Major
Major
Podziękował: 29 razy
Otrzymał/a podziekowań: 92 razy

Postautor: inhetos » 11 paź 2016 19:10

Afernik pisze:W Agencji Ochrony Justus jeżdzą dziadki po 70 lat mają, bez jakichkolwiek uprawnień licencji i broni i na dodatek samemu. posiadają gupe inwalidzką... Można tak? Jak to wygląda...

w Krakowie ?

Topic author
Afernik
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Afernik » 11 paź 2016 21:38

Tak w Krakowie niestety...

inhetos
Major
Major
Podziękował: 29 razy
Otrzymał/a podziekowań: 92 razy

Postautor: inhetos » 11 paź 2016 21:44

Afernik pisze:Tak w Krakowie niestety...

Około 7 lat temu Justus był najlepszą firmą wywodzącą się z Krakowa.
Jedyna konkurencja dla Solid i Juwentus.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1155 razy
Otrzymał/a podziekowań: 492 razy

Postautor: Jan M. » 12 paź 2016 02:11

klansman pisze:To teraz sobie wyobraź, siedzisz z bronią przy głowie, uruchomiłeś cichacza a tu przyjeżdza taki heniek solo bez śpb i woła wchodząc do środka. Halo halo czy tu wszystko dobrze :-)

Myślisz że w tej konkretnej przedstawionej przez twoją osobę sytuacji, uzbrojony patrol Grupy Interwencyjnej zrobiłby coś więcej od tego dziadka bez śpb ?
Sądzisz że odbiłby cię niczym....wytrawny pododdział AT Policji ?

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major

Postautor: klansman » 12 paź 2016 07:05

Jan M. pisze:
klansman pisze:To teraz sobie wyobraź, siedzisz z bronią przy głowie, uruchomiłeś cichacza a tu przyjeżdza taki heniek solo bez śpb i woła wchodząc do środka. Halo halo czy tu wszystko dobrze :-)

Myślisz że w tej konkretnej przedstawionej przez twoją osobę sytuacji, uzbrojony patrol Grupy Interwencyjnej zrobiłby coś więcej od tego dziadka bez śpb ?
Sądzisz że odbiłby cię niczym....wytrawny pododdział AT Policji ?

Mogli by wezwać policję skoro poszedł cichacz zamiast wchodzić jak do baru. Po uruchomieniu cichacza każdorazowo dzwonił dyspozytor, po nieodebraniu telefonu lub po powiedzeniu "czerwonego" hasła było wiadome że być może istnieje zagrożenie życia. Chyba wtedy podejmuje się stosowne procedury a nie wpada na luzaka ?

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 12 paź 2016 07:23

Mogli by wezwać policję skoro poszedł cichacz zamiast wchodzić jak do baru

W takim razie po co grupa interwencyjna ?
Wystarczy monitoring. Wchodzi napadówka, sma oddzwania, jak nie odbierasz albo podajesz "czerwone" hasło to dzwonią po policję. [drapanie]
To tak nie działa kolego.
Ale w sumie to o stosownych procedurach sam napisałeś.
To inaczej.
Jaką masz gwarancję że jak ci przyjedzie dwóch z bronią, młodych, to nie zrobią podobnie do pana z orzeczeniem?

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major

Postautor: klansman » 12 paź 2016 09:57

Jan M. pisze:
Mogli by wezwać policję skoro poszedł cichacz zamiast wchodzić jak do baru

W takim razie po co grupa interwencyjna ?
Wystarczy monitoring. Wchodzi napadówka, sma oddzwania, jak nie odbierasz albo podajesz "czerwone" hasło to dzwonią po policję. [drapanie]

No i moim zdaniem tak to powinno działać. Ale nie ja jestem od ustalania procedur.

Jan M. pisze:To tak nie działa kolego.
Ale w sumie to o stosownych procedurach sam napisałeś.
To inaczej.
Jaką masz gwarancję że jak ci przyjedzie dwóch z bronią, młodych to nie zrobią podobnie

Nie ma gwarancji dlatego powinny być ustalone procedury a ochrona w grupie nie powinna być z łapanki. Mogłoby być ustalone że chłopaki wchodzą od piwnicy a nie cisną przez główne wejście i robią rozeznanie co się dzieje. Albo najprościej w razie cichacza dyspozytor wchodzi w nasz system kamer i sprawdza co się dzieje i wtedy podejmuje decyzje czy wysyła grupę czy od razu policje. Przecież to wszystko jest do ustalenia. Ale nie mi decydować, nie ja wynajmowałem AO i nie ja płaciłem. Ja tylko wyrażam oburzenie z zagrożenia jakie mogło mnie tam spotkać.

Jan M. pisze: do pana z orzeczeniem?

Nie wiem czy on miał orzeczenie. Nie każdy z orzeczeniem to "niekumaty" gość.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 12 paź 2016 20:05

klansman pisze:Nie ma gwarancji dlatego powinny być ustalone procedury a ochrona w grupie nie powinna być z łapanki. Mogłoby być ustalone że chłopaki wchodzą od piwnicy a nie cisną przez główne wejście i robią rozeznanie co się dzieje. Albo najprościej w razie cichacza dyspozytor wchodzi w nasz system kamer i sprawdza co się dzieje i wtedy podejmuje decyzje czy wysyła grupę czy od razu policje. Przecież to wszystko jest do ustalenia. Ale nie mi decydować, nie ja wynajmowałem AO i nie ja płaciłem. Ja tylko wyrażam oburzenie z zagrożenia jakie mogło mnie tam spotkać.

Słuszne postulaty z twojej strony Klansman.
Nie mniej.
Skąd wiedza że w patrolu interwencyjnym, w wykonaniu nieuzbrojonego pof w podeszłym wieku, takich procedur nie było, a on ich po prostu nie naruszył ?
To tak samo jak mógłby takie same procedury naruszyć młody zespół kpof z bronią palną na wyposażeniu załogi, w ramach działania grupy interwencyjnej. [drapanie]

Skoro na tym rejonie funkcjonuje załoga nieuzbrojona w broń palną, znaczy to że na rejonie działania takiego patrolu interwencyjnego nie ma obiektów wymagających wyposażenia załogi w broń palną ( inaczej, nie ma formalno-prawnych wymagań co do utworzenia w tym rejonie grupy interwencyjnej ). Jest to sytuacja zgodna z obowiązującym prawem oraz zasadami praktycznymi w tej materii.

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major

Postautor: klansman » 12 paź 2016 20:58

To nie tak. Jak przyjeżdzali odbijać kapsle to zawsze było ich dwóch i mieli śpb. Dwa razy w nocy wchodzili do mnie do środka bo musieli wpisać się do książki służb że sprawdzili co u mnie. Czasami przy pierwszej wizycie wpisali się dwa razy :-) ale to już inna bajka. Dlaczego wtedy przyjechał jeden heniek i zachował się tak jak zachował to nigdy się nie dowiedziałem. Zaraz po tym incydencie nastąpiła zmiana AO a nowi przejeli monitoring na nockach obsadzając go swoimi pracownikami.

Awatar użytkownika

Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 486 razy
Otrzymał/a podziekowań: 541 razy

Postautor: Epitet » 13 paź 2016 09:57

Dałem łapkę za pokazanie niemocy kontrolerów z AO i tych upoważnionych z MSWiA.
Za pokazanie funkcjonowania fikcji w ochronie...
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „Grupa Interwencyjna”