Co z tymi GI bez kwalifikacji?

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1287 razy
Otrzymał/a podziekowań: 535 razy
Status: Offline

Re: Co z tymi GI bez kwalifikacji?

Postautor: Jan M. » 08 sie 2018 11:12

P.S.

Ja osobiście jeżdżąc w pojedynkę w małomiasteczkowym rejonie czułem się jak samotny Szeryf wyjeżdżający w kolejny nocny patrol.
Ale to ja. Pasja i młodszy byłem. Powodzenia.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 274 razy
Otrzymał/a podziekowań: 88 razy

Postautor: Mad Matt » 08 sie 2018 22:13

Janie, znam to skądś (te nocne jazdy samemu w patrolu) i po części potwierdzam, jest pewnego rodzaju uczucie "bycia szeryfem". Miłe uczucie.
Pytanie tylko co wtedy kiedy sytuacja zrobi się naprawdę gorąca...

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 08 sie 2018 22:20

Mad Matt pisze:Janie, znam to skądś (te nocne jazdy samemu w patrolu) i po części potwierdzam, jest pewnego rodzaju uczucie "bycia szeryfem". Miłe uczucie.
Pytanie tylko co wtedy kiedy sytuacja zrobi się naprawdę gorąca...

Zdradzę sekret - 500 ml RMP Hi Max za 150 złotych ;)

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 274 razy
Otrzymał/a podziekowań: 88 razy

Postautor: Mad Matt » 08 sie 2018 22:22

Hahaha, no to daje radę...pytanie tylko czy da radę przeciwko zorganizowanej grupce gówniarzy lub cygańskiej mniejszości która właśnie kroi warsztat samochodowy jakiegoś ciężko pracującego człowieka ;)

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 08 sie 2018 22:26

Mad Matt pisze:Hahaha, no to daje radę...pytanie tylko czy da radę przeciwko zorganizowanej grupce gówniarzy lub cygańskiej mniejszości która właśnie kroi warsztat samochodowy jakiegoś ciężko pracującego człowieka ;)

Sypiesz im w krzywe twarze i szybciutko, bez żadnej zbędnej zwłoki w czasie, przegrupowywujesz się na z góry ustaloną pozycję. ;)

Awatar użytkownika

Gard
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 44 razy
Otrzymał/a podziekowań: 75 razy

Postautor: Gard » 10 sie 2018 14:42

[o boze] Wy tak na serio ? Samotny szeryf ...? [smiejsie] .. po twarzy i sie przegrupowujesz ... [2smiech]
[cheers]
Gard

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 10 sie 2018 15:25

No widzisz Gard.

Są jeszcze ludzie którzy mają marzenia, cele oraz ideały i je realizują.

Chciałem w życiu być ochroniarzem - zostałem nim.
Chciałem w życiu poczuć się niczym Szeryf z Amerykańskiej produkcji - czułem się nim w jednoosobowym patrolu.

Ludzie robią przeróżne rzeczy na świecie dla swoich marzeń i ideałów.
Nie tylko tak proste jak wyżej opisane.

Budują w swoich garażach repliki I wojennych aeroplanów np.

Nie każdy patrzy tylko i wyłącznie na to aby się wraz ze swą rodziną....najeść i napić.

Awatar użytkownika

MMAciek
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 6 razy

Postautor: MMAciek » 10 sie 2018 21:32

Powiem tylko jedno - najwięcej o walce tutaj wypowiadają się ludzie którzy w życiu żadnej nie przeżyli.

Ale to chyba urok tego forum, bo tak samo widzę, że o ochronie statków czy służbach antyterrorystycznych wypowiadają się ciecie z budki którzy ochrone statków widzieli na filmach.

Straszne i przykre jednocześnie, bo ktoś z boku stoi i pomyśli, że mają racje i będzie słuchał tych ,,złotych rad"....

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 11 sie 2018 00:28

MMAciek pisze:Powiem tylko jedno - najwięcej o walce tutaj wypowiadają się ludzie którzy w życiu żadnej nie przeżyli.

Jak mam ci udowodnić że jest inaczej i że jesteś w błędzie ?

MMAciek pisze:Ale to chyba urok tego forum, bo tak samo widzę, że o ochronie statków czy służbach antyterrorystycznych wypowiadają się ciecie z budki którzy ochrone statków widzieli na filmach.

Przepraszam ale w temacie ochrony statków żadnego post nie pisałem.
O anty-także.
Nic.
Jeśli coś to o wojsku bardziej historycznie o załogach i ochronie imprez lokali.

MMAciek pisze:Straszne i przykre jednocześnie, bo ktoś z boku stoi i pomyśli, że mają racje i będzie słuchał tych ,,złotych rad"....

Biorę to do siebie Maciek.
Uważasz że źle napisałem.

Jeździłem samotnie. Uważasz że jeden człowiek sprosta grupie osób ( nawet z rmg 500 ml ) ?

Wiesz czego wymagali w pojedynczym patrolu na czerwonym alarmie?
Sprawdzić co się dzieje.
I jak jest "grubo" dać znać.

Nawet znany mistrz twojego sportu ( z Brazylii ) który masz w nazwie nick, kilka lat temu uległ grupie osób w czasie potyczki na stacji benzynowej ( video krąży po sieci ). Po prostu, jeden zaszedł go od tyłu i przyłożył mu jakimś kijem w głowę. Człowiek nie ma oczu na około głowy.

Możemy się spierać ale nie obrażajmy się. Nic o nas nie wiesz.
Pisałeś w jednym z watków że młody jesteś i dopiero co zaczynasz.
Nie zaczynaj od hejtu.

A z tym Szeryfem.
No cóż. Lepiej czuć się Szeryfem na służbie niż cieciem.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 11 sie 2018 01:06

PS Maciek

MMAciek pisze:
Ale to chyba urok tego forum, bo tak samo widzę,

Kompletnie nie rozumiem co masz do forum jako takiego ?
Forum jest takie jak ludzie którzy na nim się wypowiadają.
Forum jest po to aby zetrzeć z sobą różne poglądy.

Nie podoba ci się to co ktoś napisał ?
Masz inne doświadczenia, zapatrywania na daną materię ?
Ok. Napisz. Będziemy się od ciebie uczyć. Serio. Zniszcz nas merytorycznie.

Bo wiesz. To jest słabe, krytykować, samemu nie podając własnych konstruktywnych argumentów.

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 71 razy
Otrzymał/a podziekowań: 73 razy

Postautor: Paweł Bilko » 11 sie 2018 06:35

MMAciek pisze:Powiem tylko jedno - najwięcej o walce tutaj wypowiadają się ludzie którzy w życiu żadnej nie przeżyli.

Nie pracuje na GI i nie mam zamiaru, uciekłem z SUFO do ochrony handlu. Co do walki to 3x po interwencji musiałem robić obdukcje (umowa o prace i duży nacisk na BHP) do postępowania, obecnie prokuratóra prowadzi sprawe rozbójniczej przy której interweniowałem.
Część osób z forum znam osobiście i wiem jakie prace w zawodzie wykonują i jakiego rodzaju podejmują interwencje. Oceniasz ludzi bardzo pochopnie, mam nadzieję że nie robisz tak też w pracy.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

MMAciek
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 6 razy

Postautor: MMAciek » 11 sie 2018 10:55

Jan M. pisze:

Jak mam ci udowodnić że jest inaczej i że jesteś w błędzie ?

MMAciek pisze:Ale to chyba urok tego forum, bo tak samo widzę, że o ochronie statków czy służbach antyterrorystycznych wypowiadają się ciecie z budki którzy ochrone statków widzieli na filmach.

Przepraszam ale w temacie ochrony statków żadnego post nie pisałem.
O anty-także.
Nic.
Jeśli coś to o wojsku bardziej historycznie o załogach i ochronie imprez lokali.

MMAciek pisze:Straszne i przykre jednocześnie, bo ktoś z boku stoi i pomyśli, że mają racje i będzie słuchał tych ,,złotych rad"....

Biorę to do siebie Maciek.
Uważasz że źle napisałem.

Jeździłem samotnie. Uważasz że jeden człowiek sprosta grupie osób ( nawet z rmg 500 ml ) ?

Wiesz czego wymagali w pojedynczym patrolu na czerwonym alarmie?
Sprawdzić co się dzieje.
I jak jest "grubo" dać znać.

Nawet znany mistrz twojego sportu ( z Brazylii ) który masz w nazwie nick, kilka lat temu uległ grupie osób w czasie potyczki na stacji benzynowej ( video krąży po sieci ). Po prostu, jeden zaszedł go od tyłu i przyłożył mu jakimś kijem w głowę. Człowiek nie ma oczu na około głowy.

Możemy się spierać ale nie obrażajmy się. Nic o nas nie wiesz.
Pisałeś w jednym z watków że młody jesteś i dopiero co zaczynasz.
Nie zaczynaj od hejtu.

A z tym Szeryfem.
No cóż. Lepiej czuć się Szeryfem na służbie niż cieciem.

Akurat nie pisałem stricte o Tobie, Janie, tylko bardziej ogólnie. Choć fragment, w którym wspominasz, że ochrona nie powinna wyglądać groźnie dał mi do myślenia (negatywnie) o Twojej postaci. Ochrona powinna wyglądać bardzo groźnie, a umiejętności które posiada powinny sprawić, aby w razie potrzeby być groźniejszym jakieś kilka razy bardziej niż groźnie wyglądać.

O tym gościu z brazylii to piszesz o Falcao? :D Jeżeli tak, to z niego taki mistrz jak ze mnie baletnica. Ot, zawodnik który poświęcił życie sportowi, nic więcej.

Co do jazdy samotnej i bycia szeryfem to uważam, że tak nie powinno być. Grupa interwencyjna powinna składać się minimum z dwóch osób, dwóch DOBRZE wyszkolonych osób.

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 11 sie 2018 12:40

Nie do końca masz rację z tym groźnym wyglądem Maciek.
Zależy co chronione, jak i gdzie.

Np. spotkałem się z sytuacją że ludzie ( zwykli normalni co chcą się napić i pobawić ) bali się ubranych bojowo bramkarzy. Dyskoteka traciła na tym tylko. Gdy zmieniono ich Image na bardziej przyjazny dla oka, nic nie stracili ze swojego szacunku ( trudno nie mieć szacunku do człowieka o mocnej posturze i to nie ważne w co byłby ubrany, ludzie to głównie wzrokowcy ) a klientela czuła się swobodniej.
To nie o to chodzi żeby ludzie bali się służb porządkowych w sklepach, dyskotekach, urzędach.

U nas postuluje jeszcze ( aczkolwiek to się mocno ostatnio zmienia w świadomości ludzi ) przeświadczenie że policja np. to taka zbrojna ręka władzy do której się chodzi w ostateczności.

Gdzie indziej, policja czy ochrona, to instytucja która wykonuje wysokojakościową służbę na rzecz społeczeństwa które te formacje "wynajmuje".

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 11 sie 2018 12:53

Oczywiście w zadną strone nie można przesadzać.

Np. swego czasu w sklepach Biedronka, widywałem pana ubranego jak z dawnej gry z lat 80-tych "Pegasus -Family - Game - Mario".
Z początków myślałem że jakaś promocja jest w sklepie.

Patrzę nie - to ochrona. Facet miał jeszcze do tego wąsy i wygląd hydraulika.
No Kapitalnie. [2smiech]

Ale oczywiście wzbudzał uśmiech wśród klientów.
Myślę że sam także nie czuł się zbyt dobrze w tym....stroju.

Awatar użytkownika

dar32
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 4 razy
Otrzymał/a podziekowań: 9 razy

Postautor: dar32 » 14 sty 2019 08:07

Kolego jesli jak to sie mowi ...Wyglądasz to bez kwalifikacji dostaniesz sie do Grupy interwencyjnej jedyne co to nie pojedziesz na tzw sprawdzenia czasu dojazdu do obiektów podlegających obowiązkowej ochronie od jak np : Jednostki wojskowe. Jeśli to czujesz masz umiejętności i jak wcześniej wspomniałem "Wygladasz" to jak najbardziej dostaniesz sie do Gi Tak sie dzieje bo brakuje ludzi. Tak ok 10 lat temu byloby to nie do pomslenia a teraz? Przepisy swoje a zycie swoje. Powodzenia spróbuj a jak skosztujesz tego miodu nic nie stoi na przeszkodzie abys podniosł swoje kwalifikacje . Przekonany jestem ze kazda agencja wyłoży za Ciebie na to pieniadze a Ty im odpracujesz

Wróć do „Grupa Interwencyjna”