Reklama

Jak wygląda praca w Konwojach?

Awatar użytkownika

PMAUER
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 167 razy
Otrzymał/a podziekowań: 36 razy
Status: Offline

Re: Jak wygląda praca w Konwojach?

Postautor: PMAUER » 13 maja 2018 20:13

Wartownik24 pisze:Jak by inkasenci mogli to by nosili. Gdzie jest w ustawie, definicja mówi kiedy osoba jest konwojentem, gdzie pisze że jest inaczej? Po co kierowcy broń skoro w rozumieniu ustawy on mi nie pomoże bo mu nie wolno wyjść z pojazdu? Ja rozumiem że transport może być wykonywany do 8 j.o. bez konwojenta, bankowozem klasy C. Chodzi mi o to że jeśli uzbroisz kierowcę to on w rozumieniu ustawy jest już konwojentem, a nie może być.

Noszą- u mnie ci co chcą to dostają.
Wyraźnie jest napisane że konwojent to konwojent i tylko konwojent, kierowca to kierowca i tak dalej...
Że ktoś jest uzbrojony nijak się ma do tego że musi to być tylko konwojent.
Konwojent dodatkowo musi być wyposażony w hełm(kierowca tylko w pojeździe przystosowanym i bankowozie "C"- w mojej firmie są akurat tylko bankowozy "B" i "A"),
w środki łączności i jest tylko konwojentem tak jak inkasent też rolami nie może się z kierowcą zamieniać a tym bardziej łączyć funkcji.

Awatar użytkownika

ochrona22
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 34 razy
Otrzymał/a podziekowań: 28 razy

Postautor: ochrona22 » 14 maja 2018 09:25

Wartownik24 pisze:Jak by inkasenci mogli to by nosili. Gdzie jest w ustawie, definicja mówi kiedy osoba jest konwojentem, gdzie pisze że jest inaczej? Po co kierowcy broń skoro w rozumieniu ustawy on mi nie pomoże bo mu nie wolno wyjść z pojazdu? Ja rozumiem że transport może być wykonywany do 8 j.o. bez konwojenta, bankowozem klasy C. Chodzi mi o to że jeśli uzbroisz kierowcę to on w rozumieniu ustawy jest już konwojentem, a nie może być.

Nie do końca , w planie konwoju konwojentem może być kierowca tylko w nadzwyczajnych przypadkach. [bigboss]

Z tego co wiem to jeśli kierowcę się uzbroi to nie staje jednocześnie "kierowca-konwojent" - przecież kierowca ma inne zadania niż konwojenci lub osoba transportująca.

Awatar użytkownika

Wartownik24
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 4 razy
Otrzymał/a podziekowań: 41 razy

Postautor: Wartownik24 » 14 maja 2018 10:06

Kierowca ma inne zadania zgadza sie, więc po co mu ta broń skoro on i tak z bankowozu nie może wyjść? A wiesz że inkasent nie może być kierowcą? A zdarza się że jest, słyszałeś o wypadku w Mszanie Dolnej z bankowozem pocztowym? Jechał z pakietami sam kierowca uzbrojony. Skąd się wzięły te pakiety na aucie? Same wskoczyły? Policji się to właśnie trochę nie spodobało. Firmy dla oszczędności starają się robić z kogoś dwa w jednym

Awatar użytkownika

PMAUER
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: PMAUER » 14 maja 2018 10:45

Kolego- mylisz konwój z przewozem wartości do 0.2 J.O. i jednej J.O..
Jeżeli wartości nie zostały przekroczone to Policji czy innej instytucji nic do tego.
Przy okazji może podasz jakiś link do wspomnianego przez Ciebie wydarzenia.

Awatar użytkownika

Wartownik24
Chorąży
Chorąży

Postautor: Wartownik24 » 14 maja 2018 14:44

PMAUER pisze:Kolego- mylisz konwój z przewozem wartości do 0.2 J.O. i jednej J.O..
Jeżeli wartości nie zostały przekroczone to Policji czy innej instytucji nic do tego.
Przy okazji może podasz jakiś link do wspomnianego przez Ciebie wydarzenia.

http://24tp.pl/n/43773 jechał sam.

Awatar użytkownika

ochrona22
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 34 razy
Otrzymał/a podziekowań: 28 razy

Postautor: ochrona22 » 14 maja 2018 16:23

Wartownik24 pisze:Kierowca ma inne zadania zgadza sie, więc po co mu ta broń skoro on i tak z bankowozu nie może wyjść? A wiesz że inkasent nie może być kierowcą? A zdarza się że jest, słyszałeś o wypadku w Mszanie Dolnej z bankowozem pocztowym? Jechał z pakietami sam kierowca uzbrojony. Skąd się wzięły te pakiety na aucie? Same wskoczyły? Policji się to właśnie trochę nie spodobało. Firmy dla oszczędności starają się robić z kogoś dwa w jednym

Odnośnie tego czy warto aby kierowca miał broń czy nie to indywidualna kwestia firmy bo oczywista sprawa że rozchodzi się o ludzi z "kwitami na broń" , w myśl przepisów kierowca może ale nie musi mieć broni.
Inna kwestia to w razie czego kierowca to jedna "lufa więcej" lub mniej - (opinia jednego z szefów zaprzyjaźnionej agencji ochrony)

Wartownik24 pisze:...więc po co mu ta broń skoro on i tak z bankowozu nie może wyjść?

Może to zabrzmi niegrzecznie odpowiadając pytaniem na pytanie - A w czym problem aby kierowca w obronie koniecznej wyciągnął broń przez okno i strzelał z "bankowozu" do złodzieja z bronią ? [bigboss]
Z tego co wiem napastnika z kałachem nie można przejechać samochodem, podobno policja ma uprawnienia że radiowóz jest środkiem przymusu... ale może to być moja nadinterpretacja oraz niewiedza bo nigdy nie wdrążałem się głęboko w ten temat.

Wspomniałeś kolego o
Wartownik24 pisze:...robić z kogoś dwa w jednym
wiesz dlaczego tak się dzieje ?
Bo pracownicy się godzą na takie dziwne akcje a wręcz manipulacje ze strony pracodawcy i boją się odezwać lub jak już się odezwą to zawsze ktoś z grupy pracowników się "wyłamię" . [KO]

Awatar użytkownika

Wartownik24
Chorąży
Chorąży

Postautor: Wartownik24 » 14 maja 2018 18:31

" A w czym problem aby kierowca w obronie koniecznej wyciągnął broń przez okno i strzelał z "bankowozu" do złodzieja z bronią ?"

ACHA. No to niech strzela.

Awatar użytkownika

PMAUER
Plutonowy
Plutonowy

Postautor: PMAUER » 14 maja 2018 22:04

Dzięki za link- szkoda tylko że opis zdarzenia marny.
Na fotkach widać bankowóz "B".
Coś tam znalazłem:
www.tv28.pl/7988-mszana-dolna-czolowe-z ... -minivanem

Wróć do „Konwój”