Umowa o prace GI a dodatkowa praca transport wartosci pienieznych

Awatar użytkownika

Topic author
kolegazbranzy
Szeregowy
Szeregowy
Status: Offline

Umowa o prace GI a dodatkowa praca transport wartosci pienieznych

Postautor: kolegazbranzy » 23 sie 2021 13:51

Witam.Zapewne znajdę na forum odpowiedź,mam nadzieje. Pytanie na pograniczu prawa pracy niż ustaw. Generalnie sytuacja wyglada tak. System 12/24 ale zmiany nieregularne. Czasem dwie nocki pod rząd a zaraz masz 3 dni wolnego miedzy służbami. Praca na GI i zaraz po niej przesiadka na drugie auto i jazda z kasa. Konczysz nocke i zaczynasz transport wartości pieniężnych bo to juz nie konwoj( nie wielkie kwoty) Jazda w pojedynkę bez broni. Jest kilka takich zmian w miesiącu rozpisanych na kilkunastu chłopaków. Czyli w ciągu pracujesz 15h. Nikt nie dyskutuje z firma i kazdy robi robotę ale nie raz po nocy jestes padniety a przed tobą jeszcze kilka godzin jazdy pakiety banki. Czy to zgodne z przepisami? Spotkaliście sie z takim systemem?

Awatar użytkownika

senex
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 209 razy
Otrzymał/a podziekowań: 590 razy

Re: Umowa o prace GI a dodatkowa praca transport wartosci pienieznych

Postautor: senex » 24 sie 2021 07:21

Spotkaliśmy się z takim systemem.
GI w ramach umowy o pracę, potem inkaso na dodatkowe zlecenie, oczywiście dodatkowo płatne.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał/a podziekowań: 38 razy

Postautor: Antymilicjant » 24 sie 2021 10:04

senex pisze:Spotkaliśmy się z takim systemem.
GI w ramach umowy o pracę, potem inkaso na dodatkowe zlecenie, oczywiście dodatkowo płatne.

A ile razy tak było że się jechalo z inkaso na interwencje.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

Topic author
kolegazbranzy
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: kolegazbranzy » 25 sie 2021 08:43

Akurat to ze pracuje na GI i robie konwoj nocny to nie jest dla mnie nowość. Asysty przy kantorach bankach w trakcie sluzby to norma. Jak wiadomo GI nie powinno tego robic a GK ale zycie zyciem i po kolejnej kontroli znow bedzoe szum ze dużo uchybień. Chodzi o fakt ze nie mamy tego wpisywanego w grafiku jako nadgodziny i nie jest to traktowane jako dodatkowy stosunek pracy a podciagane jest pod grafik GI. Masz służby 12h i kilka 15h. Kasa oczywiscie bez zmian a tak jak podejżewałem powinien byc aneks do umowy lub dodatkowe zlecenie.

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał/a podziekowań: 38 razy

Postautor: Antymilicjant » 26 sie 2021 10:12

kolegazbranzy pisze:Akurat to ze pracuje na GI i robie konwoj nocny to nie jest dla mnie nowość. Asysty przy kantorach bankach w trakcie sluzby to norma. Jak wiadomo GI nie powinno tego robic a GK ale zycie zyciem i po kolejnej kontroli znow bedzoe szum ze dużo uchybień. Chodzi o fakt ze nie mamy tego wpisywanego w grafiku jako nadgodziny i nie jest to traktowane jako dodatkowy stosunek pracy a podciagane jest pod grafik GI. Masz służby 12h i kilka 15h. Kasa oczywiscie bez zmian a tak jak podejżewałem powinien byc aneks do umowy lub dodatkowe zlecenie.

Solid Security stosował taki system, jak przekroczyłeś normę godzin to już pracowałeś dla Solid Group. Nawet wydawano 2-gi identyfikator.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

senex
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 209 razy
Otrzymał/a podziekowań: 590 razy

Postautor: senex » 27 sie 2021 08:37

kolegazbranzy pisze:Chodzi o fakt ze nie mamy tego wpisywanego w grafiku jako nadgodziny i nie jest to traktowane jako dodatkowy stosunek pracy a podciagane jest pod grafik GI.

Jeśli ilość przepracowanych godzin jest zgodna z norma etatową, to nie ma problemu. Problem się rodzi gdy te godziny są ponad etat bez jakiejkolwiek umowy, czy też zapłaty za nadgodziny. Ksero kilku grafików i poprosić grzecznie o wypłatę za nadgodziny, ewentualnie wolne. Nie to mamy pole do innych działań typu PIP czy też sąd. Bo jeśli mam pracować za friko to nie bardzo mi to leży.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 69 razy
Otrzymał/a podziekowań: 184 razy

Postautor: Bolo » 27 sie 2021 18:29

senex pisze:Jeśli ilość przepracowanych godzin jest zgodna z norma etatową, to nie ma problemu.

No, nie tylko ilość godzin w etacie jest ważna ;) Poczynając od zapisów w umowie dotyczących czasu pracy a kończąc na tygodniowym czasie pracy.

kolegazbranzy pisze:Akurat to ze pracuje na GI i robie konwoj nocny to nie jest dla mnie nowość. Asysty przy kantorach bankach w trakcie sluzby to norma. Jak wiadomo GI nie powinno tego robic a GK ale zycie zyciem i po kolejnej kontroli znow bedzoe szum ze dużo uchybień. Chodzi o fakt ze nie mamy tego wpisywanego w grafiku jako nadgodziny i nie jest to traktowane jako dodatkowy stosunek pracy a podciagane jest pod grafik GI. Masz służby 12h i kilka 15h. Kasa oczywiscie bez zmian a tak jak podejżewałem powinien byc aneks do umowy lub dodatkowe zlecenie.

Raz piszesz, że to norma a potem się dziwisz że godziny masz rozpisywane na GI.
Pytanie - masz umowę plus zlecenie? Jeżeli masz umowę i zlecenie to pracodawca to wykorzystuje i żadnych nadgodzin nie masz bo godziny rozpisuje na zlecenie. Jeżeli masz tylko umowę to trzeba zacząć od tego jakie są w niej zapisy. Jedno jest pewne, dłużej jak 24 godziny pracować na etacie nie możesz jak i również dłużej niż 48 godzin tygodniowo.
https://antal.pl/wiedza/kodeks-pracy/dz ... czas-pracy

Wróć do „Konwój”