Reklama

Dobre Kino

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 746 razy
Otrzymał/a podziekowań: 312 razy
Status: Offline

Re: Dobre Kino

Postautor: Jan M. » 05 kwie 2017 19:54

senex pisze:Fajny serial.
Szkoda tylko, że z książką pod tym samym tytułem ma niewiele wspólnego.

Bo jest jedynie na jej podstawie.
Sama książka Dicka ma koło 200 stron i nie tworzy takiego napięcia jak ten serial.

Serial majstersztyk. Bardzo sprawnie zrobiony. Mało akcji dużo rozmów ( dla jednych minus dla innych plus ). Jednak mi niebywale przypasował.

Czasem się dłuży, ciągnie, ale jak już uderzy jakimś szczegółem czy zwrotem akcji to szum w głowie i uśmiech od ucha do ucha.

Polecam obejrzeć dwie serie w całości. Są w tym linku który podałem. Sami spójrzcie jak mógłby wyglądać świat po II WŚ gdyby Oś Zwyciężyła.

Poza tym:
Intelektualna uczta.

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 05 kwie 2017 22:30

"Pitbull Niebezpieczne Kobiety 2016"

Dla tych co jeszcze nie widzieli, bo szkoda im było na "coś takiego" kasy na bilet w kinie ( zaliczam się do nich ).

https://youtu.be/6ZCW-Nvu49A

Jakby usunęli to jest także na zalukaj.pl

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 07 kwie 2017 19:42

Jako widzę że i ty Szlachetny Senex-ie jesteś jak i ja miłośnikiem historycznego gdybania, wklejam tutaj kolejne niezmiernie ciekawe video, w stylu co by było gdyby.

Co by było gdyby wojnę Secesyjną latach 60-tych XIX wieku wygrali Konfederaci ?
CSA które w swojej konstytucji miało zapisane niewolnictwo.
Którego CSA sam Prezydent, Jefferson Davis, twierdził że:

Niewolnictwo jest kamieniem węgielnym Republiki

oraz że:

Właściwym stanem czarnoskórych jest niewolnictwo bądź całkowite podporządkowanie białym

https://youtu.be/CHCyo_rl2l4

"Film przedstawia historię Stanów Zjednoczonych w alternatywnej linii czasowej. Stopniowo od momentu wojny secesyjnej, w której wygrywa Konfederacja stanów południowych, poznajemy historię Ameryki pisaną od nowa. Jak niewolnictwo ma wpływ na rozwój tego kraju, do jakich relacji dochodzi między Ameryką a innymi państwami. Aby dodać realizmu, film jest przerywany typowymi amerykańskimi reklamami dopasowanymi do rzeczywistości przedstawianej w filmie.

Film oparty w wielu przypadkach na autentycznych zapiskach zachowanych z czasów Wojny Secesyjnej na temat planów dowódców Konfederacji co do następnych ruchów w kraju i na świecie."

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 15 kwie 2017 20:12

Dziś.
W tym szczególnym, dla każdego wierzącego, katolika dniu.
Chciałbym zaprezentować Państwu wyjątkowy film.

"Cukierek" na tle dzisiejszych produkcji o zombi, hostelach, piłach oraz fanatycznych sektach i egzorcyzmach, gdzie propagowane jest w mniejszy lub większy sposób, laickie podejście do życia i do spraw ostatecznych.

Film zrealizowany z rozmachem i przemyśleniem, idealny na obecny czas.
Wierne realia historycznej Judei. Wspaniale i realistycznie odtworzona scena batalii Rzymian z Żydami.
Ukazane jest także to co dla współczesnych, w tak okrutnym czasie w jakim przyszło im żyć, znaczyła obietnica życia wiecznego i wydarzenia których byli świadkami.

Po raz pierwszy na łamach tegoż forum. Z Dumą, mam przyjemność zaprezentować Państwu film:

"Zmartwychwstały/Risen 2016"

Opis:

"Kevin Reynolds, twórca filmu „Robin Hood – książę złodziei”, przedstawia historię zmartwychwstania Chrystusa. Na prośbę Poncjusza Piłata, wpływowy rzymski setnik, Clavius, rozpoczyna śledztwo w sprawie rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza oraz poszukiwania zaginionego ciała Jezusa z Nazaretu. Ma to powstrzymać powstanie, do którego w 40 dni po zmartwychwstaniu Chrystusa, dochodzi pośród ludu Jeruzalem."

Odnośnik do źródła z filmem:

http://www.cda.pl/video/9325865b

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 18 kwie 2017 22:14

Dziś.
Mam dla was "Wpisani na Listę" dwie propozycje filmowe.

Propozycja numer 1: "Stary Człowiek i Morze"

Tego filmu na podstawie powieści Hemingwaya, przedstawiać nie trzeba.
To...Bardzo Dobre Video o w podeszłym wieku facecie w łódce.

https://youtu.be/fSE-oC9cUoo

Propozycja numer 2: "28 Dni Mężczyzn"

Opis:
"28 żołnierzy z kazachsko-kirgiskiej dywizji gen. Panfiłowa broni Moskwy przed niemieckimi czołgami.
Gatunek: Dramat,Wojenne
"

Niby ówczesna Rosyjska realizacja ich polityki historycznej. Nie mniej tutaj akurat tak mogło być i to wyglądać.
Bardzo sprawnie i realistycznie odwzorowane realia walki. Oryginalne czołgi Niemieckie.
Rosjanie obecnie mają taką manierę, w miarę precyzyjnego i dokładnego odwzorowywania realiów taktyki walki.
Prócz tego sprzęt który wychwala nasz drogi pan Razorblade1967 w innym wątku, w działaniu i najwyższej formie, jak:

-karabin Mosina,
-Pepesza Sagina wzór 41,
-ptrd ( podobny do ówczesnego naszego Polskiego UR wz.35 ),
-Ckm Maxim wz.1910 ( taki obsługiwał Generał Jaruzelski ),
-Rkm DP,
-Radzieckie i Niemieckie armaty polowe,
-Niemieckie czołgi Pzkpfw z epoki i ataku w pełnej krasie.

Warto.

Odnośnik do źródła z filmem:
http://www.cda.pl/video/124623974

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 28 kwie 2017 16:13

"Człowiek Demolka/Demolition Man" 1993

Klasyka kina akcji w gwiazdorskiej obsadzie.
Zobacz jak może wyglądać przyszłość za 30, 40, 50 lat ?
[drapanie]

Czipowanie obywateli, płacenie bez gotówki, monitoring każdego obywatela i pojazdu, kamery na każdym kroku, zakaz posiadania broni wszelakiej ( znajduje się jedynie zabezpieczona w muzeum w dziale "Sala Przemocy" ), pozwolenia na posiadanie dzieci, zakaz aborcji, zakaz spożywania niezdrowej żywności, alkoholu, narkotyków, papierosów, soli, ostrych przypraw, zakaz sprzedaży niebezpiecznych zabawek, zakaz wymiany płynów ustrojowych * sex tylko wirtualny za pomocą urządzeń.

Wspaniały film, nic nie tracący na swej aktualności problemów tam poruszanych, pomimo upływu już prawie ćwierci wieku, od daty jego premiery.

Do tego ta obsada, w czasach swej najwyższej filmowej formy:

-"Włoski Ogier" Sylwester Stallone ( wspaniały, Wspaniały ! odtłuszczony gorset mięśniowy, zaprezentowany w tym filmie ),

-Figlarna Sandra Bullock,
-Niesforny Wesley Snipes.

Opis fabuły filmu:

Rok 1996, policjant John Spartan zostaje obarczony winą za śmierć zakładników, których zabił psychopatyczny Phoenix. Skazani obaj na hibernację nieoczekiwanie budzą się w nieznającym przemocy XXI wieku.

Czas trwania tej projekcji video to:
1 godz. 55 min.

Link do filmu na stronie cda.pl:
http://www.cda.pl/video/720844e5

Awatar użytkownika

Gard
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 25 razy
Otrzymał/a podziekowań: 46 razy

Postautor: Gard » 19 cze 2017 08:13

A ja dzisiaj z drugiej strony,taka antyreklama, choć to zawsze jakaś reklama.
Obejrzałem film polskiej produkcji "Body,ciało" z 2015, w obsadzie Gajos,Ostaszewska, Dałkowska.film z gatunku dramat,taki psychologiczny dramat.
Temat na prawdę ciekawy, ale,jak to pamiętamy ze szkoły - Więc co autor chciał nam przekazać ... nie wiem po co kręci sie takie filmy ?
No dramat,więc nie ma co tu szukać błyskotliwej akcji,ale czasami w tego typu filmach tez sa ciekawe przesłania a tu ...? No może ja za prosty człowiek jestem to takiej "ambitnej" kinematografii. Nic z tego filmu nie wynoszę,ani ciekawy ,ani dramatyczny, ani właściwie nic z tego nie wynika.
Można było z tego zrobić na prawdę bardzo ciekawy film o problemach jakie nas otaczają z czym niektórzy muszą walczyć i jeszcze trzeba przy tym zachować zdrowy rozsądek w odpowiedzialnej pracy, która też niesie wiele stresów.Może jakby to określić jako paradokument, ale jako film fabularny ?
Dla mnie lipa,czasami mam wrażenie,że niektórych twórców ambicja przerasta i wychodzi takie coś co jest zrozumiałe dla nich samych a nie bardzo dla odbiorców.Takie lekarstwo dla duszy na swoje prywatne porażki i problemy.Powyżej ktoś wrzucił o najnowszym "Pitbull .... " , no lipa, dla mnie lipa.Albo się robi komedie i ośmiesza sytuacje czy postacie albo się robi film na podstawie wiadomości,bohaterów, pewnych zdarzeń czy grup społecznych a tu ni to pastisz ni to fabuła, taki misz masz. A te "niebezpieczne kobiety" to właściwie pare minut na końcu filmu trochę pobrykały i to ma być obraz kogoś ,czegoś ? Mam znajomych,którzy jak się odpowiednio "nawodnią" sokiem z gumijagód to też bywają "niebezpieczni", choć może bardziej dla samych siebie, ale następnego dnia są jak aniołki,każdemu się zdarzy zrobić coś odbiegającego od standardów w zależności od bodźców,stanu psychiki w danej chwili i tak odbieram ten "hit" zwany Pitbulem jak też to dzieło "Body".
miłego oglądania
Gard

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 18 lip 2017 21:26

Można było z tego zrobić na prawdę bardzo ciekawy film o problemach jakie nas otaczają z czym niektórzy muszą walczyć i jeszcze trzeba przy tym zachować zdrowy rozsądek w odpowiedzialnej pracy, która też niesie wiele stresów.Może jakby to określić jako paradokument, ale jako film fabularny ?
Dla mnie lipa,czasami mam wrażenie,że niektórych twórców ambicja przerasta i wychodzi takie coś co jest zrozumiałe dla nich samych a nie bardzo dla odbiorców.Takie lekarstwo dla duszy na swoje prywatne porażki i problemy.Powyżej ktoś wrzucił o najnowszym "Pitbull .... " , no lipa, dla mnie lipa.Albo się robi komedie i ośmiesza sytuacje czy postacie albo się robi film na podstawie wiadomości,bohaterów, pewnych zdarzeń czy grup społecznych a tu ni to pastisz ni to fabuła, taki misz masz.

Większość filmów czy seriali nie jest po realizacji tym czym była w umyśle autora scenariusza.
Biznes.
Filmy teraz się kręci dla kasy.

Ot po prostu ktoś dostał pieniądze na film ( Polska, Niemcy ) lub wytwórnia zaaprobowała rokujący dobrze pomysł, "ocenzurowała" pod kątem szerszej widowni scenariusz do niego i się kręci ( hollywood i ogólnie Stany ).

Najwięcej kręci się bzdurnych, komiksowych nawiązań.
Zaraz potem zombi i podobne.
Bo kto głównie chodzi do kina ? - Młodzież.
A oni to łykają, i to nie ich wina, takie są prawa ich wieku, przypomnij sobie młodość, dzieciństwo.

Druga grupa to remak-i bazowanie na sentymentach.
Mało jest autorskich pomysłów, a jeszcze mniej ich łączenia z dużym budżetem, grą aktorską, dobrym montażem.
Bo to ryzyko finansowe.
Do tego ile ludzi tyle opinii o danym zjawisku, w tym wypadku filmie.

Nie mniej.
Dziś !
Mam dla was Wpisani na Listę, całkiem świeżą propozycję filmową.
Do tego Polską.
Do tego okołobranżową.

Formacja mundurowa Straż Więzienna, konwojowanie.
Gdy oglądałem ten całkiem świeży obraz "Konwój" 2017 od razu poczułem się jak dawniej w konwoju bankowym.

Podobne zasady, zachowania, radio, broń, pojazd specjalny itd.
Podobne problemy wieloletnich konwojentów, rutyna, odzewki, rozmowy.
Klimat z tego filmu dla człowieka związanego niegdyś z jakąkolwiek formą konwojowania, cieknie aż miło.

Oczywiście są błędy w realizacji, np. przy przyjęciu broni palnej przez konwojentów, w momencie dokonywania sprawdzenia stanu, konwojent jedynie odbezpiecza, przeładowuje i oddaje suchy strzał w miejsce bezpieczne - powinien sprawdzić jeszcze komorę.
Nie wydaje mi się że funkcjonariusze grupy interwencyjnej straży więziennej popełniają takie błędy.

Nie mniej są to tylko detale, film wybacza ten i kilka innych jeszcze małych błędów klimatem.
Niepokojąca muzyka, opowiadana historia - jest niebanalna i jakże aktualna.
Kilka zwrotów akcji.

Film ten z całą pewnością dołącza do proponowanych w tym forumowym wątku obrazów spod znaku Dobrego Kina. Ja bynajmniej miło spędziłem swój czas a nawet i więcej.
Historia trochę jak z Ameryki gdy Szeryf lub łowca nagród przewoził z miasta do miasta łotra. W Polskich realiach i aktualnej Polskiej problematyki systemu karania groźnych dla otoczenia przestępców.

"Konwój" 2017 Polska

Opis:

"Dyrektor więzienia ściąga doświadczonego strażnika do transportu groźnego więźnia. Wkrótce dowiaduje się, że nieoczekiwanie w skład ekipy konwojentów wszedł też jego zięć."

Link do filmu na zalukaj.pl:

https://zalukaj.com/zalukaj-film/26652/ ... 2017_.html

Uwaga:
Często serwery na zalukaj.pl ( z reguły wieczorami ) są przeładowane i film się wówczas nie odtworzy.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 432 razy

Postautor: Razorblade1967 » 19 lip 2017 08:48

Jan M. pisze:Oczywiście są błędy w realizacji, np. przy przyjęciu broni palnej przez konwojentów, w momencie dokonywania sprawdzenia stanu, konwojent jedynie odbezpiecza, przeładowuje i oddaje suchy strzał w miejsce bezpieczne - powinien sprawdzić jeszcze komorę.
Nie wydaje mi się że funkcjonariusze grupy interwencyjnej straży więziennej popełniają takie błędy.

Niestety Janie, ale jest to obserwacja jak najbardziej "z życia wzięta"... spotyka się to powszechnie w WP, w Policji, w różnych służbach u ludzi, którzy powinni być "profesjonalistami" w obchodzeniu się z bronią. Niestety pewne zasady się po prostu "olewa"... jak myślisz ile człowiek się "nawalczy" z takimi, dla których "sprawdzenie" broni to wyjecie magazynka, "trzaśniecie zamkiem" i nacisk na spust? Ja już przestałem liczyć ile razy wbijałem takim ludziom "do łbów", że kontrola broni polega na wizualnym sprawdzeniu komory nabojowej (a przy okazji nawet jak taki delikwent zapomni odłączyć magazynka to też od razu to zobaczy)... Walka z wiatrakami niestety, bo wydaje mi się czasami, że rozumieją to tylko ci, którzy mają stały kontakt z różną bronią i spotkali się w rzeczywistości z wieloma różnymi niesprawnościami (też takimi, które powodują niebezpieczeństwo niekontrolowanego wystrzału)

Tak więc jeśli w tym filmie pokazano takie "sprawdzenie" to choć jest to skrajnie niewłaściwe postępowanie to jednak jest to jak najbardziej sytuacja niestety aż nazbyt powszechna.

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 19 lip 2017 14:41

Oczywiście.
Trafna uwaga, panie Razorblade1967.

Być może było to tak specjalnie ukazane. To by tylko dodawało temu filmowi dodatkowego "smaczku".

Ukazane są tam także jak po lupą, nałogi i słabości zmęczonych służbą doświadczonych konwojentów.

I z tym też się w rzeczywistości spotkałem, choć nie aż z tak wyolbrzymioną ich formą, jak w tym filmie. Ale oczywiście, to tylko film.

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 10 wrz 2017 16:56

Wrzucam ten post w geście solidarności z ludźmi borykającymi się z Huraganem "IRMA".
Którego "Oko" za dwie godziny-14:00 czasu USA i 20:00 czasu Polskiego, dotrze do południowych wybrzeży stanu Floryda w USA.

May God Bless the People of South America Today

https://youtu.be/dEjXPY9jOx8

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 17 wrz 2017 18:28

Dziś....

Mam dla was wojownicy z ochrony, absolutnie Rewelacyjną propozycję kina wojennego.

Odcinek piąty najlepszego serialu wojennego Forever.
Mój ulubiony.
Reżyserował go sam Tom Hanks.
Ukazuje psychikę wojownika.

I moja ulubiona w nim scena pod koniec, gdy żołnierze oglądają film z John Wayne, otwierają się drzwi, zapalają się światła, wówczas Majestatycznie wkracza pod ekran oficer i głosem nie znoszącym sprzeciwu oznajmia:

"Elementy 1 i 6-tej dywizji pancernej SS, przełamały nasz front w Ardenach, oficerowie zgłoszą się w sztabie. Przepustki wstrzymano".

Mógłbym to oglądać bez końca.

W podanym linku, są dostępne wszystkie odcinku tego Wybitnego serialu USA z 2001 roku.

Polecam wam ten seans, Wpisani na Listę.

Odnośnik do serialu:
https://fili.tv/serial/kompania-braci/s ... roads/4686

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 26 wrz 2017 19:58

Dziś.

Obejrzymy sobie...."Pacyfik".
Nie gorszy od "Kompanii Braci".

Zrealizowany z rozmachem dziesięcioodcinkowy serial z 2010 roku, o zmaganiach żołnierzy USMC z Cesarstwem Wschodzącego Słońca, na obszarze całego oceanu Pacyfik, w czasie drugiej wojny światowej.

Trochę w temacie, o którym w jednym z forumowych wątków aktualnie sobie dyskutujemy. ;)

Polecam Wam tą...Projekcję, "Wpisani na Listę".

Link do 08. części ( w podanym portalu są wszystkie części z lektorem.pl ):
http://www.efilmy.tv/serial,377,Pacyfik ... nek-8.html

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 04 paź 2017 20:45

Dziś....

W związku z 60-tą rocznicą wystrzelenia w przestrzeń kosmiczną Sputnik 1 przez ZSSR.
Wklejam tutaj video o tym wydarzeniu:

https://youtu.be/kuP6YgpxGKY

Sputnik wszedł na orbitę ziemi właśnie dziś. 3 minuty po północy czasu Moskiewskiego. Był pierwszym obiektem człowieka, wytworzonym przez człowieka i celowo umieszczonym w kosmosie.

Wielki sukces Rosjan. Wielki sukces ludzkości. Usa były po tym fakcie w panice.
Skoro Rosjanie mają rakiety zdolne wynieść satelitę na orbitę, to mają także rakiety, zdolne do przenoszenia głowic atomowych pomiędzy kontynentami.

Ludzkość weszła w erę.....Kosmiczną.

"Sagan wódki dla każdego"

Jan M.
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Jan M. » 07 paź 2017 13:19

Dziś....

Mam propozycję filmową, dla wszelakich miłośników przedmiotów zdolnych do wystrzelenia pocisków za pomocą lufy, przy użyciu ładunku miotającego.

Projekcja filmu: "Życzenie Śmierci" 1974

W roli głównej z niezłomnym i niepowtarzalnym Charls-em Bronson-em.

https://youtu.be/Ri6vibKtWoE

Być może ta propozycja projekcji filmowej, zaspokoi poczucie prawa i sprawiedliwości niektórych z nas, w tym jakże trudnym i niepewnym, pod względem funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, czasie w naszym kraju.

Wróć do „Filmy”