Reklama

Legitymacja dopuszczenia do posiadania broni - szkolenie bez egzaminu

Awatar użytkownika

John Pluto
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 166 razy
Otrzymał/a podziekowań: 75 razy
Status: Offline

Re: Legitymacja dopuszczenia do posiadania broni - szkolenie bez egzaminu

Postautor: John Pluto » 09 mar 2018 17:10

PrzemekPL pisze:To tak jakby ktoś Ci zaoferował kurs na prawo jazdy po którym otrzymasz dokument bez egzaminu w WORD. Kiedyś to było dość powszechne i niejeden się zdziwił jak ktoś zrobił kwity na kilka kategorii za pierwszym podejściem.

Ja dokładnie tak to właśnie zrozumiałem i być może też w tym przypadku to też ma tak działać.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 209 razy
Otrzymał/a podziekowań: 71 razy

Postautor: Mad Matt » 10 mar 2018 00:17

IHMS pisze:
Mad Matt pisze:Ja też słyszałem, że zdawalność jest niska i straszono mnie że nawet znając ustawy i budowę broni mogą mnie uwalić, ale nie ryzykowałbym z tego względu prokuratorem...

Pytanie czy "niska zdawalność" jest ze względu:
- na trudny temat,
- podejście egzaminatorów,
- czy po prostu stosunek zdających do tematu.
Ja swoje egzaminy związane z licencją i dopuszczeniem zdałem dawno temu, ale wszystkie w pierwszym podejściu i szczerze mówiąc nie mogłem się nadziwić, że ktoś podchodzi 5 czy 8 raz, a byli tacy.
Może teraz egzaminy wyglądają inaczej nie wiem, ale z drugiej strony to nie jest tak, że masz się obryć z całego prawa karnego, administracyjnego czy cywilnego, jak na sesję na studiach, tylko raptem z paru aktów normatywnych i rozporządzeń, nic czego średnio inteligentny, albo zawzięty człowiek niebyłby w stanie zapamiętać moim zdaniem.
Mam wrażenie z tego co widzę na szkoleniach (i z samego tego tematu) że ludzie (nie wszyscy, ale) zlewają temat i liczą na cud, albo że za którymś tam razem się prześlizgną. Szkoda czasu i pieniędzy na takie podejście.
Jak widzisz, że osoba podchodzi na stanowisko i w części teoretycznej egzaminu z broni nie potrafi zdecydowanie i pewnie wymienić istotnych części broni nawet to co się dziwić, że egzaminujący "poczuje krew" i ciśnie.
Nie mówię tego, żeby się chwalić, ale żeby pokazać, że egzaminatorzy to też ludzie i trzeba podejść do tego trochę też psychologicznie. Jak na pierwsze pytanie o budowę odpowiedziałem pewnie, to przy drugim o zasadach bezpieczeństwa egzaminator mi przerwał i kazał iść na strzelanie, jemu też się nie chce jak miał tam 150 osób tracić całego dnia.
Na strzelaniach to samo, odstrzelałem swoje wtedy jeszcze z P64 gość podszedł do tarczy i powiedział, cytat: "a *** nawet tego liczył nie będę" i kazał mi iść na gładką lufę i na boga do dziś nie mogę uwierzyć jak na 25m z breneki niektórzy ludzie w TS3 trafić w ogóle nie dali rady??? No dajcie tym egzaminatorm szansę chociaż :D
A tak na marginesie, to może niektórzy z bronią pracować nie powinni, tak jak nie wszyscy powinni jeździć samochodem...

szczerze? Też o tym myślałem w ten sposób, bo wielu naprawdę ma olewcze podejście...

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 7 razy
Otrzymał/a podziekowań: 657 razy

Postautor: Razorblade1967 » 10 mar 2018 09:13

IHMS pisze:Może teraz egzaminy wyglądają inaczej nie wiem...

Miałem okazję je obserwować parę razy... odbywają się na strzelnicy gdzie często bywam (mam ją za płotem JW). Przyznam szczerze, że kiedyś przez dłuższy czas obserwowałem jak to się obywa (czekałem na jednego ze znajomych trenerów klubowych) i osobiście to bym oblał 3/4 egzaminowanych i to zanim oddali by jakikolwiek strzał do tarczy.

Awatar użytkownika

Topic author
LukaPuka
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 1 raz

Postautor: LukaPuka » 10 mar 2018 12:58

Znalazłem ogłoszenie na FACEBOOKu o takim "systemie szkolenia" i dlatego zaintrygował mnie temat. To był dodatkowy powód by poruszyć temat na forum. Jak to możliwe jest, że jest taka oferta szkolenia. Najbardziej mnie irytuje to, że zawsze znajdą się "specjaliści" którzy kreują się na nie wiadomo kogo w komentowaniu tematów. Po to są fora by zadawać pytania i szukać odpowiedzi.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 209 razy
Otrzymał/a podziekowań: 71 razy

Postautor: Mad Matt » 10 mar 2018 16:58

Aha, czyli może nie jest tak źle i zamiast się bać czas podjąć rękawice...

Wróć do „Ustawy i Rozporządzenia”