Reklama

Kary ZUS za to, że firmy ochrony próbowały optymalizować koszty podpisując kilka umów-zleceń ze swoimi pracownikami.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 442 razy
Otrzymał/a podziekowań: 160 razy
Status: Offline

Re: Kary ZUS za to, że firmy ochrony próbowały optymalizować koszty podpisując kilka umów-zleceń ze swoimi pracownikami.

Postautor: Cyborg » 16 cze 2017 19:28

Za przeproszeniem g***o mnie to obchodzi, czy firma płaciła za mnie pełne składki ZUS czy nie.
Jeżeli było w tamtych latach takie przyzwolenie to tak robili.
A po drugie nie byłem samozatrudnionym tylko oni (firma) mnie wynajęli/zatrudnili.
I to oni jako agent płatności, mieli obowiązek odprowadzania składek ZUS.

Awatar użytkownika

senex
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 98 razy
Otrzymał/a podziekowań: 365 razy

Re: Kary ZUS za to, że firmy ochrony próbowały optymalizować koszty podpisując kilka umów-zleceń ze swoimi pracownikami.

Postautor: senex » 16 cze 2017 20:52

Cyborg pisze:Za przeproszeniem g***o mnie to obchodzi, czy firma płaciła za mnie pełne składki ZUS czy nie.

A powinno.Między innymi od wysokości odprowadzonych składek zależy wysokość emerytury.
Cyborg pisze:Jeżeli było w tamtych latach takie przyzwolenie to tak robili.

A teraz im się odmieniło. I spróbuj wygrać z państwem ZUS. Jak pisałem zmieniła im się interpretacja przepisów.
felek7 pisze:Kto narzuca warunki umowy i przypadku odmowy nie zatrudnia

A pracownik ochrony godzi się na wszystko co mu zaproponowano a na forum narzeka, że jest oszukiwany. Wie, że jest oszukiwany i nic z tym nie robi?

Ech. Nie miejmy pretensji do agencji ochrony, które w gąszczu przepisów starały jakoś odnaleźć się na rynku. Miejmy pretensje do Państwa i wybrańców narodu, o stworzenie debilnych praw i zmianę ich interpretacji w zależności od ilości kasy w budżecie. A jeszcze jak sobie uświadomimy, że tych debili sami wybraliśmy, to miejmy pretensje do siebie.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Cyborg » 16 cze 2017 21:21

Senex wytłumacz mi "prostemu wyrobnikowi" na jakiej podstawie mam być ciągany, przez poprzednie firmy do zwrotu pieniędzy za część zaległych składek ZUS ?

Po pierwsze, nie byłem wtedy samozatrudniony.

Po drugie, w podpisywanej przeze mnie umowie, jednej i drugiej nie było wzmianki o wysokości odprowadzanych składek ZUS.
Zostałem postawiony przed "faktem dokonanym" jak przysłał do mnie ZUS coroczną informacje, odnośnie odprowadzanych składek.

Więc na jakiej podstawie, zleceniodawca jako agent płatności ma teraz ode mnie żądać spłaty jakiejś części zadłużenia w ZUS, skoro to on sam je opłacał..?

Awatar użytkownika

senex
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: senex » 16 cze 2017 21:28

Cyborg pisze:Senex wytłumacz mi "prostemu wyrobnikowi" na jakiej podstawie mam być ciągany, przez poprzednie firmy do zwrotu pieniędzy za część zaległych składek ZUS ?

Bardzo proszę.
senex pisze:No to mamy lata 2012, 2013, 2014. Pracowałem trzy lata na dwóch zleceniach. Jedno 50 zł drugie 2000 zł. Przez 36 miesięcy zarobiłem około 72 000 zł. Składki ZUS z tego stanowią około 25% ( to po stronie pracownika) i jest to kwota 18 000 zł. ZUS kontrolując formę natychmiast to wychwyci, zażąda od firmy tych pieniędzy oraz składek po stronie pracodawcy to jest jeszcze jakieś 20%. Razem firma za trzy lata mojej pracy w ma w plecy około 30 000 zł.
senex pisze:Te 18 000 zł nie odprowadzonych składek ZUS po mojej stronie zostanie uznane jako bezpodstawne wzbogacenie i wyrwie ze mnie te pieniądze bez najmniejszego problemu i to z odsetkami ( chyba, że się linia orzecznicza sądów zmieni).

Tak o tym pisałem.
Zapadły już w podobnych sprawach orzeczenia sądowe.
Samozatrudnienie nic do tego niema.
ZUS zmienił interpretacje przepisów i nikogo to nie obchodzi.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Cyborg » 16 cze 2017 21:35

O w mordę..!
Już zrozumiałem ... Nie doczytałem poprostu dokładnie, tego wszystkiego co wcześniej napisałeś... Faktycznie niezły "kanał"!

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 25 razy
Otrzymał/a podziekowań: 94 razy

Postautor: piotrek27 » 19 cze 2017 19:37

Mnie to gucio obchodzi niech sobie odbijają piłeczkę z ZUS kto im nie kazał oskladkowac umowy??? Oni omijali prawo a nie ja mając noz na gardle podpisałem taka umowę

Awatar użytkownika

senex
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: senex » 21 cze 2017 10:21

piotrek27 pisze:Mnie to gucio obchodzi niech sobie odbijają piłeczkę z ZUS kto im nie kazał oskladkowac umowy???

I będą odbijać piłeczkę z ZUS a i tak zapłacą. ZUS zmienił interpretacje przepisów, nie wymagali składek od kolejnych zleceń a teraz wymagają. Wszystko było jak najbardziej legalne.
piotrek27 pisze:Oni omijali prawo a nie ja mając noz na gardle podpisałem taka umowę

Oni nie omijali prawa. Nawet ZUS dopuszczał takie działania. I nikogo nie będzie interesować, czy miałeś nóż na gardle czy nie, pozwą do sądu o zapłatę i jak nie zapłacisz wpadnie komornik.

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 35 razy
Otrzymał/a podziekowań: 96 razy

Postautor: Bolo » 25 cze 2017 18:29

felek7 pisze:Dziwny tok rozumowania u Bolo. Kto narzuca warunki umowy i przypadku odmowy nie zatrudnia ? Bezrobotnego zawsze można otumanić !!!

Bezrobociem nie da się wszystkiego wytłumaczyć.

Awatar użytkownika

felek7
Sierżant
Sierżant
Otrzymał/a podziekowań: 13 razy

Postautor: felek7 » 25 cze 2017 19:57

Podobno bezrobocia w Polsce już nie ma, mnogość ofert pracy i najazd Ukraińców to potwierdza ( 5-8 % bezrobocia to zdrowa gospodarka- ta grupa to leniwce).
Czasami odnoszę wrażenie, że praca w ochronie jest właśnie dla leniwców, stąd zgoda tej grupy na tanie formy zatrudnienia i brak woli walki o swoje prawa.

Wróć do „Firma”