Reklama

Planowana podwyżka płacy minimalnej w 2018 roku oczyma przedstawicieli branży ochrony

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 28 razy
Otrzymał/a podziekowań: 99 razy
Status: Offline

Re: Planowana podwyżka płacy minimalnej w 2018 roku oczyma przedstawicieli branży ochrony

Postautor: piotrek27 » 17 sie 2017 09:47

Problem od nowego roku będą mieć wszystkie firmy bo minimalna pensja rośnie a klient nie zawsze zagadza się na podwyżkę problem dotknie też zpchr bo dotacje pfron od kilku lat stoją w miejscu a minimalna rośnie

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 520 razy
Otrzymał/a podziekowań: 196 razy

Re: Planowana podwyżka płacy minimalnej w 2018 roku oczyma przedstawicieli branży ochrony

Postautor: Cyborg » 17 sie 2017 20:10

senex pisze:I to jest to o czym pisze. Ta mentalność niewolnika.

Uważam że z tą "mentalnością niewolnika" to kolega mimo wszystko trochę przesadza.

senex pisze:Brak jakiejkolwiek wiedzy przy zatrudnianiu się, przykładowo

A jakiej to niby "jakiejkolwiek wiedzy" przy zatrudnianiu się, brak w/w kandydatom ?
Jak nawet urzędy nie wiedzą o co w tym wszystkim "biega"..?
W zleceniu co innego, a co innego jest realizowane..
PIP jak tylko może, tak się "miga" od podejmowania, jakichkolwiek kroków, a sprawy cywilne ciągną się latami !

senex pisze:Młodzi nie widząc szans na lepsze życie, jada tam gdzie wierzą, że będzie lepiej. Oni się nie poddają -

Panie kolego, młodzi mogą pracować wszędzie !
Czy to na zmywaku, czy to na budowie, czy przy wyrębie lasów w Kanadzie mogą sobie dać radę...
Dlatego, młodych ludzi jest już coraz mniej w ochronie fizycznej..
Ale nie wyobrażasz, chyba sobie że 60 latek, pojedzie do Kanady, wycinać lasy albo nosić 40-kilogramowe worki z cementem na budowie ?

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 432 razy

Postautor: Razorblade1967 » 18 sie 2017 08:50

Cyborg pisze:[Dlatego, młodych ludzi jest już coraz mniej w ochronie fizycznej..

I na pewno jest to (emigracja) powodem, że w ochronie nie chcą pracować młodzi? Czy może po prostu jest to kiepsko opłacany zawód, w zasadzie bez perspektyw rozwoju i znikomymi perspektywami awansu. To niby po co młodzi mieliby ten zawód wybierać... nawet jak uzyskanie uprawnień do jego wykonywania jest śmiesznie proste i szybkie? Nie nastawiasz się na pracę, w której są kiepskie warunki pracy i płacy... wybierasz inną, inny zawód i wcale niekoniecznie trzeba do tego emigrować.

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 28 razy
Otrzymał/a podziekowań: 99 razy

Postautor: piotrek27 » 18 sie 2017 09:01

Zgadza się kiepskie płacę brak możliwości rozwoju niepewna praca (na obiekcie żyjesz od przetargu do przetargu) czy masz papiery czy nie to postronni widzą w tobie ciecia żadnego poważania niema ten zawód ja gdyby nie różne okoliczności uciekał bym z tej branży wolałbym nawet Amazon bo tam chociaż w miarę płacą

Awatar użytkownika

senex
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 117 razy
Otrzymał/a podziekowań: 388 razy
Status: Online

Postautor: senex » 18 sie 2017 14:36

Cyborg pisze:A jakiej to niby "jakiejkolwiek wiedzy" przy zatrudnianiu się, brak w/w kandydatom ?
Jak nawet urzędy nie wiedzą o co w tym wszystkim "biega"..?

Takiej jak napisałem w poście. Przeczytaj jeszcze raz.
A co do urzędów, to mało mnie interesuje ich wiedza. Ja mam wiedzieć a nie liczyć na kogoś.
Cyborg pisze:W zleceniu co innego, a co innego jest realizowane..

I własnie o to chodzi. Brak znajomości praw i obowiązków. Pozwalanie na omijanie prawa. Oglądanie się na PIP i narzekanie na sądy. Trzy lata walczyłem w sądzie, składałem apelacje i wygrałem.

I własnie te wyszukiwanie przeszkód, wskazywanie winnych w urzędach, sądach, zamiast zmotywowanie siebie do działania to jest ta mentalność. Bo o ile łatwiej poddać się i zwalić wszystko na innych czy system, niż wziąć się co nieco za siebie.

A co do reszt to co Razor odpowiedział.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 18 sie 2017 16:00

senex pisze:Trzy lata walczyłem w sądzie, składałem apelacje i wygrałem.

TRZY LATA W SĄDZIE ?
Nie wiadomo, czy tyle jeszcze pożyje !

Awatar użytkownika

ochrona22
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 22 razy
Otrzymał/a podziekowań: 22 razy

Postautor: ochrona22 » 18 sie 2017 16:12

całą śmietankę wyrzućmy - emerytów i Pefron-owców to branża się zmieni oraz głupawe umowy: zlecenia, dzierżawy np. odzieży roboczej itd.

Co do tematu przewodniego to podwyżki nie równają się inflacji - w tym roku po przeliczeniu średnich wydatków 200 zł dostało się podwyżki a wydatki są rzędu 300zł - ja się pytam gdzie jest brakująca "stówa"?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 18 sie 2017 16:22

ochrona22 pisze:całą śmietankę wyrzućmy - emerytów i Pefron-owców to branża się zmieni oraz głupawe umowy: zlecenia, dzierżawy np. odzieży roboczej itd.

Nic dodać, nic ująć.

ochrona22 pisze:Co do tematu przewodniego to podwyżki nie równają się inflacji - w tym roku po przeliczeniu średnich wydatków 200 zł dostało się podwyżki a wydatki są rzędu 300zł - ja się pytam gdzie jest brakująca "stówa"?

I tak jest co roku. Co roku jesteśmy o "stówę" w "plecy", w stosunku do wydatków.

Awatar użytkownika

Trener
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 2 razy

Postautor: Trener » 01 wrz 2017 16:40

Wbrew pozorom naprawa sytuacji w ochronie nie jest skomplikowana. Problemem jest opór firm ochrony osób i mienia, które rzeczywiście bazują na emerytach. Obie strony są zadowolone a reszta niech zasuwa. Firmy o.o.i.m są różnie zarządzane, zazwyczaj pouciekali do nich w latach 90 UBcy. Boją się jakichkolwiek zmian.
Wiesz wszystko ? To co robisz w ochronie?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 02 wrz 2017 06:00

Trener pisze:zazwyczaj pouciekali do nich w latach 90 UBcy. Boją się jakichkolwiek zmian.

Tu trafiłeś w sedno.

Wróć do „Firma”