Reklama

Kultura wypowiedzi na Forum.

Awatar użytkownika

Topic author
Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 707 razy
Status: Online

Kultura wypowiedzi na Forum.

Postautor: Razorblade1967 » 17 paź 2018 09:21

Proszę niektórych użytkowników o zmianę sposobu wypowiedzi na Forum, a w szczególności o zaniechania niepotrzebnych wulgaryzmów oraz zaniechanie wypowiedzi obraźliwych w stosunku do innych uczestników dyskusji.

Oczywiście rozumiem, że czasem w "ferworze dyskusji" do głosu dochodzą emocje, ale u niektórych użytkowników stało się to nagminne i stało się wręcz pewnym standardem wypowiedzi.

Od chwili obecnej posty lub treści obraźliwe w stosunku innych użytkowników Forum będę po prostu usuwał.

Proponuje przyjąć dobrą zasadę, że polemizujemy z poglądami, głoszonym zdaniem itd. - innych użytkowników, a nie obrażamy samych autorów wypowiedzi, nawet jak się kimś nie zgadzamy. Język polski jest wystarczająco bogaty by dyskutować z kimś i się z nim nie zgadzać bez stosowania wypowiedzi obraźliwych.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

John Pluto
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 185 razy
Otrzymał/a podziekowań: 92 razy
Status: Offline

Re: Kultura wypowiedzi na Forum.

Postautor: John Pluto » 17 paź 2018 14:38

Razorblade1967 pisze:Proszę niektórych użytkowników o zmianę sposobu wypowiedzi na Forum, a w szczególności o zaniechania niepotrzebnych wulgaryzmów oraz zaniechanie wypowiedzi obraźliwych w stosunku do innych uczestników dyskusji.

Oczywiście rozumiem, że czasem w "ferworze dyskusji" do głosu dochodzą emocje, ale u niektórych użytkowników stało się to nagminne i stało się wręcz pewnym standardem wypowiedzi.

Od chwili obecnej posty lub treści obraźliwe w stosunku innych użytkowników Forum będę po prostu usuwał.

Proponuje przyjąć dobrą zasadę, że polemizujemy z poglądami, głoszonym zdaniem itd. - innych użytkowników, a nie obrażamy samych autorów wypowiedzi, nawet jak się kimś nie zgadzamy. Język polski jest wystarczająco bogaty by dyskutować z kimś i się z nim nie zgadzać bez stosowania wypowiedzi obraźliwych.

Bardzo celna uwaga [OK] Razroblade1967. Od dość długiego czasu obserwuję posty niektórych użytkowników, czytam bardzo uważnie większość dyskusji i polemik, często miałbym coś do dodania ale ze względu na zawziętość i często obrażliwy styl dyskusji oraz wypowiedzi pisemnych niektórych z nas, po prostu nie mam ochoty zabierać głosu żeby nie wk....ć się niepotrzebnie bo i tak mam wysokie ciśnienie i biorę na to tabletki. Szkoda nerwów na zabieranie głosu w wątkach. Tak sobie myślę czasem i czasem biorę to do siebie, że bardzo mądrze ktoś powiedział kiedyś: "Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa...". Fajnie by było, żeby też i niektórzy inni forumowicze wzięli to do siebie i zastanowili się 2 razy zanim coś napiszą. [grin]
"What's up man?...Nothing, same shit, different day...."

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 91 razy
Otrzymał/a podziekowań: 257 razy

Postautor: tomaspienkowski » 17 paź 2018 14:48

John Pluto pisze:Tak sobie myślę czasem i czasem biorę to do siebie, że bardzo mądrze ktoś powiedział kiedyś: "Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa...".

Konkretnie Julian Tuwim. Też lubię ten cytat.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 746 razy
Otrzymał/a podziekowań: 299 razy

Postautor: Cyborg » 17 paź 2018 14:58

tomaspienkowski pisze:
John Pluto pisze:Tak sobie myślę czasem i czasem biorę to do siebie, że bardzo mądrze ktoś powiedział kiedyś: "Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa...".

Aż tak "radykalnie" bym do tego nie podchodził.
To jest forum publiczne. A dział "dyskusje ogólne" - moim zdaniem - jest po to, aby każdy mógł się w nim wypowiedzieć. Nawet jeżeli nie dotyczy to - bezpośrednio - branży.

Poza tym istnieje coś takiego jak "wolność słowa". I jeżeli dany dyskutant nie łamie regulaminu forum, ma prawo się w nim wypowiedzieć.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 91 razy
Otrzymał/a podziekowań: 257 razy

Postautor: tomaspienkowski » 17 paź 2018 15:09

Cyborg pisze:
tomaspienkowski pisze:

Aż tak "radykalnie" bym do tego nie podchodził.
To jest forum publiczne. A dział "dyskusje ogólne" - moim zdaniem - jest po to, aby każdy mógł się w nim wypowiedzieć. Nawet jeżeli nie dotyczy to - bezpośrednio - branży.

Poza tym istnieje coś takiego jak "wolność słowa". I jeżeli dany dyskutant nie łamie regulaminu forum, ma prawo się w nim wypowiedzieć.

Ja tylko wskazałem autora cytatu i dodałem, że też go lubię (cytat - nie autora). Co prawda nie jestem specem od błogosławionych, ale szanuję takich ludzi. Co natomiast dotyczy poruszonego tematu, to oprócz regulaminu forum są też ogólne zasady współżycia społecznego i w ogóle elementarna przyzwoitość. Sam temat mnie ani ziębi ani grzeje. Ja sobie raczej nie mam w tej sprawie nic do zarzucenia. I w żadnym wypadku nie wadłbym na pomysł, aby komuś ograniczać wolność słowa. Z tym wszakże zastrzeżeniem, że wolność słowa jednej osoby nie może wypierać godności, praw i wolności innych osób, ale to nie ja wymyśliłem.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1176 razy
Otrzymał/a podziekowań: 503 razy

Postautor: Jan M. » 17 paź 2018 19:33

"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa..."

Skontruję to Twierdzenie ze Stwierdzeniem:

"Ludzie utożsamiają mądrość z milczeniem a tkwienie w bezruchu z siłą."

Osoba nic lub nie za dużo mówiąca, zwykle jest nieśmiała i niepewna siebie.
To nie przymioty to wady.
Ludzie mający coś do powiedzenia to ludzie śmiali, odważni.

Dyskusja jest esencją demokracji.
Gdy jej brakuje ludzie zaczynają z sobą walczyć.

Awatar użytkownika

Topic author
Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 707 razy

Postautor: Razorblade1967 » 18 paź 2018 08:44

Jan M. pisze:Dyskusja jest esencją demokracji.
Gdy jej brakuje ludzie zaczynają z sobą walczyć.

Tyle, że dyskusję - nawet przy mocno przeciwstawnych poglądach można prowadzić bez nadmiaru wulgaryzmów oraz przede wszystkim bez obrażania współdyskutantów... I o to mi w tym temacie chodzi.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Wróć do „Opinie, Uwagi, Zmiany na Forum”