Wzorem amerykańskiego Secret Service, MSWiA chce wprowadzić nowy model pracy w SOP. Warszawa

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 13658
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 504 razy
Otrzymał/a podziekowań: 578 razy
Status: Offline

Wzorem amerykańskiego Secret Service, MSWiA chce wprowadzić nowy model pracy w SOP. Warszawa

Postautor: Epitet » 09 paź 2018 07:45

Publikacja: 08.10.2018
Ochrona VIP w Polsce jak Secret Service

Funkcjonariusze z ochrony osobistej najważniejszych osób w państwie będą wymieniani co pół roku.

Wzorem amerykańskiego Secret Service, MSWiA chce wprowadzić nowy model pracy w Służbie Ochrony Państwa – oficerowie pracujący w ochronie bezpośredniej premiera czy prezydenta będą poddawani obowiązkowej rotacji.
Zmiana ma zwiększyć dystans między osobą ochranianą a ochroną i w efekcie podnieść profesjonalizm służby i zwiększyć poziom bezpieczeństwa VIP.
Rotacja w ochronie jest związana także z nowymi obowiązkami nałożonymi przez rząd PiS na nową Służbę Ochrony Państwa – czynności operacyjno-rozpoznawcze, których poprzednik, czyli BOR nie wykonywał.

link https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/3100 ... rvice.html

Rotacja oficerów Secret Service z grupy ochronnej prezydenta USA jest zasadą wpisaną w tę służbę od początku jej istnienia.

– Pamiętam dowódcę ochrony prezydenta Obamy, który po roku odszedł i był w grupie przygotowawczej kolejne wizyty.
Podobnie zmieniali się agenci wokół prezydenta George'a Busha juniora. U nas kolejny premier polskiego rządu ma tych samych oficerów wokół – mówi Janicki.

Jak pisała „Rzeczpospolita", sopowcy są dziś najlepiej zarabiającą grupą mundurową.

Dzięki podwyżce premiera w czerwcu 2018 r. pensja zasadnicza to co najmniej 6 tys. zł. W SOP pracuje dziś niespełna 2 tys. funkcjonariuszy (i ok. 300 pracowników cywilnych) – rząd chce, by do 2022 r. funkcjonariuszy było 3 tys.


Inne media na ten sam temat:

Jak podaje "Rzeczpospolita", MSWiA zamierza wprowadzić nowy model pracy w Służbie Ochrony Państwa, polegający na obowiązkowej rotacji oficerów pracujących w ochronie bezpośredniej premiera lub prezydenta.

link https://fakty.interia.pl/prasa/news-rze ... Id,2642059

"Zmiana na zwiększyć dystans między osobą ochranianą a ochroną i w efekcie podnieść profesjonalizm służby i zwiększyć poziom bezpieczeństwa VIP.
Rotacja w ochronie jest związana także z nowymi obowiązkami nałożonymi przez rząd PiS na nową Służbę Ochrony Państwa - czynności operacyjno-rozpoznawcze, których poprzednik, czyli BOR, nie wykonywał" - podaje dziennik.

Rotacja oficerów Secret Service z grupy ochronnej prezydenta USA jest zasadą wpisaną w tę służbę od początku jej istnienia - informuje "Rz".


gen. Marian Janicki, były szef Biura Ochrony Rządu.

Jak podkreśla generał – Nie jest tajemnicą, że po latach wspólnego przebywania 24 godziny na dobę między VIP-em a funkcjonariuszem rodzi się więź.
Czasem wręcz sympatia – zauważa Janicki.
– Dystans, który musi być zachowany, bo pozwala oficerowi dobrze pracować i podejmować niezależne decyzje, a VIP-owi go szanować i słuchać poleceń, się skraca.


Opinie na ten temat mogą być różne.

SOP ma być skuteczne w swoich działaniach.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „Państwowe Służby Mundurowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości