Reklama

Niepełnosprawna ochrona!

Czy popierasz Akcję "KU NORMALNOŚCI W OCHRONIE"?

TAK
319
94%
NIE
21
6%

Liczba głosów: 340
Awatar użytkownika

empi48
Szeregowy
Szeregowy
Status: Offline

Re: Niepełnosprawna ochrona!

Postautor: empi48 » 21 mar 2012 14:39

oczywiście tak !!!!

Awatar użytkownika

ja...
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: ja... » 27 kwie 2012 12:08

A rozwiązanie problemu ochrony wydaje się być takie proste !!!!
Tylko trzeba chęci,trzeba mieć jaja, i trzeba chcieć a nie tylko narzekać!!!
Skoro godzimy się na takie stawki i warunki pracy znaczy że one nam odpowiadają.
Gotuje mnie jak czytam pytania o stawki w danej firmie za godzinę i ile godzin można zrobić.Takie pytanie powinno brzmieć jaka jest stawka brutto za miesiąc pracy(czyli za etat) i na jakie inne dodatki wynikające z regulaminu pracy można liczyć. Sami sobie zakładamy pętlę na szyję....

Awatar użytkownika

zawiedziona
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: zawiedziona » 09 cze 2012 22:34

jacek37 pisze:
fantomas pisze:
Niepełnosprawny w ochronie tak?! NIE!!! Pod żadnym pozorem nie i to też dla ich własnego bezpieczeństwa!!!
Obiekt byle jaki nawet kurde budka na parkingu... - gościu ma padaczkę i dostaje ataku i co dalej - rutynowo podjeżdża patrol w kontrolę i co zastaje...Hmm pozostaje już mu zapewne tylko [modlitwa]
Obiekt bankowy, też są ( licencjonowani ) z grupami [kartka1] jest włamanie lub dewastacja budynku od zewnątrz, pracownik ochrony ma słabe serce, dostaje zawału, co dalej?!
Handlówka -sklep, linia kas, pracownik ochrony widzi że bramki świecą się i piszczą, pracownik ten udaje sie do bramek przez które wybiega złodziej, co dalej nie pobiegnie za nim bo kuleje na jedną nogę...
Obiekt biurowy - recepcja, pracownik ochrony ( misiu_gdynia86 ) siedzi sobie pan na krzesełku niby nic takiego każdy potrafi, nóg nawet pan nie potrzebuje i jednej ręki bo po co, do odbierania telefonów i otwierania szlabanów przyciskiem?! Ale do czego zmierzam, podchodzi klient, ( adwokat, prezes innej firmy ) i chce się widzieć z prezesem firmy w której pan obecnie pełni służbę. Wypisuje mu pan przepustkę lub tłumaczy gdzie iść... Z taką pisownią zapewne będzie mega ubaw z ciecia z nas wszystkich...
Sorry ale niepełnosprawni nie powinni nigdzie w ochronie być zatrudnieni, na żadnym stanowisku!!! Takie jest moje zdanie!!! [stop] [zakaz]

Dobrze mówisz [cheers] [cheers] [cheers]

..........................................................................................................................
Zgadzam się w 1000% [stop]

Tylko powiedzcie mi skoro wiekszość jest zgodna w tym temacie to dlaczego nie można uzyskać zmian na lepsze!!!!!!!!! [girl_cray]

piotrek27
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 4 razy
Otrzymał/a podziekowań: 72 razy

Postautor: piotrek27 » 03 lip 2012 17:47

Ja też popieram akcje, w tej patologi dochodzi do tego że, w pewnej firmie pracuje ktoś kto żeby wypisać książke służb ,musi ją mieć dosłownie kilka cm przed oczami.Bo wiadomo ze schorzeniami specjalnymi większa kasa z pfronu

Awatar użytkownika

KILLER
Major
Major

Postautor: KILLER » 04 lip 2012 08:43

Są zatrudniane takie osoby co nawet nie słyszały że jest jakaś USTAWA o OCHRONIE OSÓB i MIENIA i co mogą a czego nie mogą robić no ale na plecach ma napis OCHRONA i czarny ubiór [bigboss] [o boze] [grin] [2smiech] i TAKIE OSOBY SĄ ZATRUDNIANE W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI na umowę o pracę co zielonego pojęcia nie mają o ochronie i przepisach prawa [KO]

Awatar użytkownika

krzyżak
Szeregowy
Szeregowy

Niepełnosprawna ochrona!

Postautor: krzyżak » 20 lip 2012 00:33

Popieram w 100%

Miałem styczność z taką ochroną. Moim zadaniem było koordynować lokalną ochroną podczas imprezy masowej wynajętą przez daną mieścinę na mazurach jeżeli dobrze pamiętam . Pogoda się zepsuła i popadywał deszcz. Ochrona schowała się pod namiot akustyka, zwróciłem im uwagę "jak już tak stoicie pod tym namiotem jak stado gęsi to weźcie kija i wylejcie wodę z góry (chodziło o wodę która się zgromadziła na dachu który się uginał już dość porządnie ) to 6 z 7 stających tam "ochroniarzy" stwierdziło, że oni mają grupę inwalidzką i nie mogą podjąć się pracy fizycznej więc tego nie zrobią.
BO MY JESTEŚMY PO TO ABYŚ TY SIĘ CZUŁ BEZPIECZNIE

Awatar użytkownika

paulo68
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: paulo68 » 23 lip 2012 19:26

Witam
Mówicie STOP NIEPEŁNOSPRAWNYM W OCHRONIE. No dobrze. Jako niepełnosprawny 44-latek od 2 lat pracuję w ochronie. Os tanio w Urzędzie Miejskim w Bydgoszczy. Do dzisiaj. Od jutra przenoszą mnie na inny obiekt, na tak zwane wigwizdajewo.I powiem tak. Też wolałbym być portierem w Urzędzie Miejskim, na etacie urzędu i robić to co robiłem jako "ochroniarz" to jest informowałem klientów urzędu, gdzie jaki wniosek pobrać i w którym pokoju co załatwić. Lecz gdy się grzecznie spytałem o możliwość etatu urzędowego, to od razu przerzucono mnie gdzie indziej. Dlaczego tak jest. No bo jak przetarg na świadczenie usług ochrony jest ustawiony, tak by zatrudniać ludzi niepełnosprawnych (pracują ludzie z dysfunkcją ruchu, bez prawej ręki, emeryci, renciści), to czego wy oczekujecie? Tak będzie. A teraz będę "ochraniał" bazę samochodową będąc sam w nocy na kilkuhektarowym obiekcie. I każde ranka będę się cieszył, że mnie nikt nie pobił.
Komu przeszkadzała Straż Przemysłowa?

Awatar użytkownika

POL
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: POL » 24 lip 2012 06:24

paulo68 pisze:Komu przeszkadzała Straż Przemysłowa?

Księgowym :)

Awatar użytkownika

Ernest
Kapral
Kapral

Postautor: Ernest » 29 lip 2012 20:54

Należy jasno określić i oddzielić dozór od ochrony.

Ochrona na nie [stop] - skończyć z tymi fikcjami p.t.: pracownik ochrony z grupą inwalidzką nooluuudzie nawet brzmi to niepoważnie.

Dozorstwo zwane również popularnie (i nieco pejoratywnie) przez "licencjatów" "cieciowaniem" jak najbardziej ale pod nadzorem [grin]

Po prostu piszcie w ogłoszeniach, że szukacie pacjenta do "pracy" za 3,5 brutto (są takie stawki panowie) takiego "co by się sam potrafił ubrać i nie srał po kątach" - słowa kierownika ochrony dużego obiektu handlowego w byłym mieście wojewódzkim ;)
to by człowiek nie marnował czasu na chodzenie do biura na "negocjowanie stawki za usługę" [w00] bo przez telefon to nie rozmowa.

Awatar użytkownika

Gregor30
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Gregor30 » 24 sie 2012 18:03

Trzeba też podzielić pracowników ochrony na takich którzy mają grupy tylko dlatego, bo muszą. Od pewnego czasu da się zaobserwować sytuacje w których pracodawca wręcz wymaga grupy pod rygorem niepodpisania bądź nieprzedłużenia umowy. Sam jestem w takiej sytuacji. Mam 30 lat i pracuję w ochronie już blisko 7 lat. Od 1,5 roku posiadam licencję I-go stopnia, a ponadto mam III grupę inwalidzką. Nie przeszkadza mi ona w pracy a jednak pracodawca dał mi kilka m-cy na zrobienie II grupy. [2smiech]
Po co? Bo mają wtedy dofinansowania z PFRON-u. Im większy stopień niepełnosprawności tym lepiej ale pytam dla kogo? Dlatego właśnie powstaje niepełnosprawna ochrona.
Są też ludzie naprawdę chorzy i jak już wspomniane to było wcześniej są to ludzie za 3,5 brutto. [zly]
Wyzysk!!!

Awatar użytkownika

prezes3x
Kapral
Kapral

Postautor: prezes3x » 24 sie 2012 23:46

Doczekaliśmy się czasów w Polsce,że mając grupę co najmniej umiarkowaną ma się najlepsze referencję do pracy w ochronie.Cały czas szukam pracy ale nie ma "referencji"niestety.Teściowi komisja zmniejszyła grupę na niską i zaraz został zwolniony pomimo swojego wieloletniego doświadczenia i nie nagannej służby.

Awatar użytkownika

KILLER
Major
Major

Postautor: KILLER » 25 sie 2012 09:12

Ja podczas szukania pracy nikt nie zapytał się mnie czy mam licencję i inne uprawnienia , pierwsze pytanie było CZY MA PAN GRUPĘ !!!!!!! ?????? [0suicide]

Awatar użytkownika

prezes3x
Kapral
Kapral

Postautor: prezes3x » 25 sie 2012 10:58

Dokładnie bo z licencjami są w miarę stanowiska obsadzone a z grupą zawsze się ktoś przyda i gdzieś go wcisną.

Awatar użytkownika

Gregor30
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Gregor30 » 31 sie 2012 10:59

WITAM

Mój pracodawca domaga się ode mnie zrobienia II grupy inwalidzkiej. Zapytany przeze mnie jak niby mam to zrobić odpowiedział mi, że UWAGA!!!! na głowę [smiejsie] .
Paranoja. JA POSIADAJĄC LICENCJĘ I POZWOLENIE NA BROŃ MAM ZROBIĆ Z SIEBIE CHOREGO PSYCHICZNIE??????
OD RAZU MI PAPIERY ZABIORĄ. [zly]

B.Grduszak
Plutonowy
Plutonowy
Kontaktowanie:

Postautor: B.Grduszak » 31 sie 2012 11:27

Norma w AO ;) też kiedyś dostałem propozycję albo grupa i umowa o pracę albo zdrowy i zlecenie [zdziwko] Całe szczęście kierownictwo obiektu, na którym pracowałem było bardzo zadowolone z mojej pracy i wstawiło się za mnie - postawili również swoje warunki: albo umowa o pracę dla tego konkretnego pracownika albo rezygnujemy z usług. Teraz wszyscy na tym obiekcie dostają umowy o pracę. Co prawda na najniższą krajową + zlecenie, ale są. ;) Oczywiście zmiana umowy nie wpłynęła w żaden sposób na wysokość wynagrodzenia - tu też warunki ze strony zleceniodawcy, aby pracownicy ochrony mieli stosunkowo dobrą stawkę godzinową, żeby zminimalizować ewentualną rotację pracowników, no i żadnych emerytów i inwalidów.

Wróć do „Ankiety”