Zarejestruj

Reklama

Zaloguj  •  Zarejestruj

• Reklama

System Rejestracji Czasu Pracy

• Polecamy

• Polecamy

IFP

Niepełnosprawna ochrona!

Czy popierasz Akcję "KU NORMALNOŚCI W OCHRONIE"?

TAK
275
94%
NIE
18
6%

Liczba głosów : 293
Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Re: Niepełnosprawna ochrona!

Postprzez kurczakowo » 24 sty 2012 17:09

No tak, tylko trzeba wziasc pod uwage fakt, ze firmy ochroniarskie zpch nie zatrudniaja jedynie osob z grupami, ale rownież licencjonowanych, I i II stopnia. Zmiana profilu firmy uniemozliwilaby startowanie w przetargach, gdzie taka licencja jest wymagana. Okrojony profil firmy - mniejsze możliwosci - mniej zleceń - mniejszy zarobek. Prosta kalkulacja. I znowu powracamy do systemu. Ryba psuje sie od glowy i dopoki nie bedzie zmian w ustawach, lepszego zabezpieczenia finansowego dla osob niepelnosprawnych, dopoty nic sie nie zmieni. Rozumiem was, sama mam licencje II stopnia. Wiem co sie dzieje na rynku i wiem jakimi stawkami wygrywa sie przetargi. Ale jak mowie.. dostosuj sie albo gin :)
  • 0

Szeregowy
Reputacja: 0

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Postprzez vanilia » 24 sty 2012 17:37

Witam.
Chcialabym ustosunkowac do niektorych wypowiedzi w tym temacie.Otoz, do niedawna jeszcze pracowalam na obiekcie przemyslowym.Zatrudnionych bylo tam 12 pracownikow niepelnosprawnych i 2 POF do sprawowania bezposredniego nadzoru nad zalaga,oraz chyba robienia dobrego wrazenia dla firmy.Nie bede rozpisywac sie o roznych wypadkach spowodowanych nieznajomoscia zawodu,czy tez wypadkach, a mowiac scislej konsekwencji schorzen i ulomnosci, ktore posiadaja osoby niepelnosprawne,bo szkoda czasu a wyobraznie kazdy ma.Jak slysze ze osoba niepelnosprawna, ktora ma depresje lub wade wzroku jest w 100%sprawna i nadaje sie do tego zawodu, to wydaje mi sie ze zyje w jakims surrealistycznym bycie. Przepraszam Kurczakowo, ale Ty chyba nie wiesz o czy mowisz, albo masz problemy z postrzeganiem realiow jakie panuja w F.O.Ludzie zastanowcie sie,jest na recie bo jest chory, ale jednoczesnie jest zdrowy do pracy.Przeciez to paradoks. Oczywiscie maja badania,tylko nalezy dopisac ,ze firmy ochrony maja podpisane umowy z placowkami lekarskimi wiec zysk jest obopolny.Kolejna kwestia, choc to nie argument,zaswiadczenia o niekaralnosci ,kazdy musi je miec zdrowy czy chory.Powiem wiecej jest odpowiednia ustawa, ktora reguluje kto i kiedy jest zobligowany do okazywania w.w dokumentu.Oczywiscie przez naszych pracodawcow nie respektowana, bo lepiej wiedziec czy byl karany,jakby to dawalo gwarancje uczciwosci. Kolejna sprawa to dofinansowanie z PFRON na pracownika niepelnosprawnego.Jestem juz duza dziewczynka i w Sw. Mikolaja nie wierze,ani razu nie slyszalam w firmie ,zeby szef dolozyl pracownikowi niepelnosprawnemu do chociazby wit.C, ba czasami nawet nie daje wody czy odpowiedniego obuwia, ktore jest zobligowany zapewnic,bo to wyplywa z K.P.
Co do stawek, bez urazy ale ja wolalabym miec umowe o prace od pierwszego dnia,niz 8zl.na h oczywiscie umowa zlecenie.Nastepna kwestia partykularne interesy niepelnosprawnych-podzielmy sie na pracownikow ochrony i pracownikow ochrony z uprawnieniami,zalegalizujmy patologie ,jaka panuje w tym zawodzie raz na zawsze.Dlaczego nic nie slychac o niepelnosprawnym ginekologu i ginekologu z uprawnieniami,niepelnosprawnym policjancie i policjancie z uprawnieniami (przykladow tyle ile zawodow).Jezeli niepelnosprawni chca pracowac w tym zawodzie i sa na tyle zdrowi niech zrzekna sie rent,grup czy jak to sie tam nazywa,zrobia badania,ukoncza szkolenia,zdadza egzaminy, wyrobia licencje i zatrudnia sie do pracy w ochronie.I nie ma roznicy czy beda pracowac na parkingu,portierni czy pustostanie,konwojach czy GI- beda POF pod skrzydlami koncesjonowanych firm ochrony.
I jeszcze jedna kwestia, pracuje juz troche latek w ochronie prosze mi wytlumaczyc jak czterolatkowi, w jaki sposob firmy ochrony promuja niepelnosprawnych pracownikow?
  • 0

Szeregowy

Postprzez Bysio_pisio » 19 lut 2012 18:32

Jestem jak najbardziej za... [hmmmm] ale też bez przesady. Jak to mawiali "starożytni Grecy": najlepszy rozwiązaniem jest zwykle ŚRODEK - nie popadanie w skrajności! [OK] [drapanie] [KO]
Łączę pozdrowienia
By_pi
  • 0

Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umyslu,
znakiem czego jest puste
biurko?
Albert EINSTEIN
Sierżant

Postprzez dastman » 22 lut 2012 15:30

tak ;)
  • 0

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
A. Mickiewicz
Chorąży

Postprzez lubelak27 » 29 lut 2012 20:44

i tak i nie
Trzeba by rozgraniczyć zwykłych dozorców od PO.
I w kilku przypadkach uważam że osoby z orzeczeniem nie można dyskryminować.
Jest kilka schorzeń które nie wpływają w żadnym stopniu na sprawność fizyczną i psychiczną osoby.
I dlaczego taka osoba nie miała by posiadać licencji POF.
Skoro jest w stanie zdać egzamin to czemu nie.
Jestem przeciwny emerytom i osobom z widoczną niepełnosprawnością pracujących w zawodzie>
Ale nie generalizujmy jeśli którykolwiek z Nas miałby problemy zdrowotne i dostał by orzeczenie a po przezwyciężeniu choroby byłby w zasadzie sprawny jak przed nią to czemu nie miałby dalej pracować w zawodzie??

A dla normalności potrzebne są zmiany w ustawie bez tego nic się nie zmieni.
Niestety zbyt duże jest lobby i pewnie nie szybko te zmiany nastąpią.
  • 0

Szeregowy

Postprzez empi48 » 21 mar 2012 15:39

oczywiście tak !!!!
  • 0

Szeregowy

Postprzez ja... » 27 kwi 2012 13:08

A rozwiązanie problemu ochrony wydaje się być takie proste !!!!
Tylko trzeba chęci,trzeba mieć jaja, i trzeba chcieć a nie tylko narzekać!!!
Skoro godzimy się na takie stawki i warunki pracy znaczy że one nam odpowiadają.
Gotuje mnie jak czytam pytania o stawki w danej firmie za godzinę i ile godzin można zrobić.Takie pytanie powinno brzmieć jaka jest stawka brutto za miesiąc pracy(czyli za etat) i na jakie inne dodatki wynikające z regulaminu pracy można liczyć. Sami sobie zakładamy pętlę na szyję....
  • 0

Szeregowy

Postprzez zawiedziona » 09 cze 2012 23:34

jacek37 napisał(a):
fantomas napisał(a):
Niepełnosprawny w ochronie tak?! NIE!!! Pod żadnym pozorem nie i to też dla ich własnego bezpieczeństwa!!!
Obiekt byle jaki nawet kurde budka na parkingu... - gościu ma padaczkę i dostaje ataku i co dalej - rutynowo podjeżdża patrol w kontrolę i co zastaje...Hmm pozostaje już mu zapewne tylko [modlitwa]
Obiekt bankowy, też są ( licencjonowani ) z grupami [kartka1] jest włamanie lub dewastacja budynku od zewnątrz, pracownik ochrony ma słabe serce, dostaje zawału, co dalej?!
Handlówka -sklep, linia kas, pracownik ochrony widzi że bramki świecą się i piszczą, pracownik ten udaje sie do bramek przez które wybiega złodziej, co dalej nie pobiegnie za nim bo kuleje na jedną nogę...
Obiekt biurowy - recepcja, pracownik ochrony ( misiu_gdynia86 ) siedzi sobie pan na krzesełku niby nic takiego każdy potrafi, nóg nawet pan nie potrzebuje i jednej ręki bo po co, do odbierania telefonów i otwierania szlabanów przyciskiem?! Ale do czego zmierzam, podchodzi klient, ( adwokat, prezes innej firmy ) i chce się widzieć z prezesem firmy w której pan obecnie pełni służbę. Wypisuje mu pan przepustkę lub tłumaczy gdzie iść... Z taką pisownią zapewne będzie mega ubaw z ciecia z nas wszystkich...
Sorry ale niepełnosprawni nie powinni nigdzie w ochronie być zatrudnieni, na żadnym stanowisku!!! Takie jest moje zdanie!!! [stop] [zakaz]

Dobrze mówisz [cheers] [cheers] [cheers]

..........................................................................................................................
Zgadzam się w 1000% [stop]

Tylko powiedzcie mi skoro wiekszość jest zgodna w tym temacie to dlaczego nie można uzyskać zmian na lepsze!!!!!!!!! [girl_cray]
  • 0

Szeregowy

Postprzez piotrek27 » 03 lip 2012 18:47

Ja też popieram akcje, w tej patologi dochodzi do tego że, w pewnej firmie pracuje ktoś kto żeby wypisać książke służb ,musi ją mieć dosłownie kilka cm przed oczami.Bo wiadomo ze schorzeniami specjalnymi większa kasa z pfronu
  • 0

Chorąży
Reputacja: 57

Postprzez KILLER » 04 lip 2012 09:43

Są zatrudniane takie osoby co nawet nie słyszały że jest jakaś USTAWA o OCHRONIE OSÓB i MIENIA i co mogą a czego nie mogą robić no ale na plecach ma napis OCHRONA i czarny ubiór [bigboss] [o boze] [grin] [2smiech] i TAKIE OSOBY SĄ ZATRUDNIANE W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI na umowę o pracę co zielonego pojęcia nie mają o ochronie i przepisach prawa [KO]
  • 0

Major
Reputacja: 11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ankiety