Reklama

Pytanie dotyczące konwoju

Awatar użytkownika

Topic author
konwojent89
Sierżant
Sierżant
Otrzymał/a podziekowań: 5 razy
Status: Offline

Pytanie dotyczące konwoju

Postautor: konwojent89 » 18 cze 2013 19:28

Witam!Na egzaminie praktycznym czerwiec 2013 było zadanie z którego wynikało że trzeba zorganizować konwój 9 jednostek obliczeniowych i wypisać minimalny skład konwoju oraz samochód jakim ma być przewożone i tak:
samochód to bankowóz typu B chyba się nie mylę?
a co do składu osobowego to wedle ustawy powinno powyżej 9 j.o być 2 konwojentów
czy dowódcę konwoju można liczyć jako konwojenta?
Ja rozpisałem skład konwoju tak:
kierowca konwoju
dowódca konwoju
inkasent ( bez licencji zajmuje się towarowaniem bankomatu
konwojent
i teraz mam wątpliwości czy nie zabrakło jeszcze jednego konwojenta

Awatar użytkownika

piotrek27
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 61 razy

Re: Pytanie dotyczące konwoju

Postautor: piotrek27 » 18 cze 2013 19:34

Ja się uczyłem że kierowca to kierowca i nie powinno się go liczyć jako konwojenta.W praktyce jednak widać że jest innaczej

Awatar użytkownika

Dobry
Kapral
Kapral

Postautor: Dobry » 18 cze 2013 19:40

Samochodem może być bankowóz typu A lub B - dlatego, że przewożenie wartości pieniężnych w bankowozie typu C wymagają użycia pojemnika specjalistycznego, a firma wykonująca usługę go nie posiadała. Wartości powyżej 24 jednostek należy przewozić bankowozem typu A, jednak nigdzie nie ma napisane, że bankowóz typu A nie może przewozić mniej czyli w tym wypadku 9.

Według rozporządzenia MSWiA przy transporcie 9 jednostek powinno być dwóch konwojentów, jeden z konwojentów może pełnić jednocześnie funkcję dowódcy konwoju. Według mnie to co napisałeś jest prawidłowo napisane:

Członkami konwoju powinni być:
- konwojent 1( pełniący jednocześnie obowiązki dowódcy konwoju ) - posiadający licencję POF
- konwojent 2 - posiadający licencję POF
- kasjer bez licencji
- kierowca posiadający uprawnienia do kierowania pojazdami

Według definicji konwojentem jest pracownik ochrony posiadający licencję POF i wykonujący zadania ochrony wartości pieniężnych więc to co napisałeś jest poprawne. Może jeszcze ktoś inny się wypowie na ten temat
Loss Prevention Investigator

"Nic się nie zmieni dopóki tam na górze nie pojmą, że na dole również pracują........... ludzie"

Awatar użytkownika

Martaa
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Martaa » 19 cze 2013 12:10

W treści zadania było napisane, że do zasilenia jest 6 bankomatów, a każdy ma być zasilony 1,5 jednostki obliczeniowej. Ja napisałam, że należy wartości pieniężne przewieźć bankowozem typu B. A skład podałam:
a) kierowca,
b) dowódca konwoju jako jeden z konwojentów,
c) konwojent,
d) kasjer

Awatar użytkownika

damian22222
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: damian22222 » 20 cze 2013 20:12

witam
korzystając już z tego że jest temat egzaminu z korzystam z okazji i spytam się o kwestię trasy gdyż było zadanie by zaznaczyć trasę głównymi ulicami i drugi odnośnik do tego zadania był taki że trzeba było zaznaczyć najkrótsza trasę i tam nie zauważyłem nic że to ma być druga trasa czy coś tego typu koledzy zaś powyznaczali drugą trasę i pytanie moje jest takie: Czy zadanie zakładało wyznaczenie jednej trasy?
" Marzyłem o wieku Rycerzy, silnych i szlachetnych, którzy najpierw odnoszą zwycięstwo nad sobą, a dopiero potem nad innymi."

Awatar użytkownika

Martaa
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Martaa » 20 cze 2013 21:11

Nie, drugi odnośnik był do tego, że miałeś zaplanować najkrótsze przejście z bankowozu do bankomatu, a nie najkrótszą drugą trasę.

Awatar użytkownika

damian22222
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: damian22222 » 20 cze 2013 21:32

a no faktycznie [mlotek] nie no całą resztę mam dobrze po za małym nie do wyposażeniem w środki opatrunkowe to myślę że i tak będzie pozytywnie
" Marzyłem o wieku Rycerzy, silnych i szlachetnych, którzy najpierw odnoszą zwycięstwo nad sobą, a dopiero potem nad innymi."

Awatar użytkownika

Topic author
konwojent89
Sierżant
Sierżant

Postautor: konwojent89 » 20 cze 2013 21:44

Ja zawaliłem:
W założeniach wypisałem też to co wynika z zadań (zaplanować trasę konwoju,wykonać algorytmy)
jest to blond chociaż chyba punktów nie odejmą bo poza tym wypisałem dobrze założenia
przy planowaniu członków konwoju wypisałem że :
kierowca -posiada uprawnienia
dowódca konwoju- licencja 2
konwojent -licencja 1
inkasent (nic więcej nie dopisałem)
nie wiem czy uznają to jako 2 konwojentów
przy środkach dałem ciała
nie wyposażyłem w kajdanki,gaz,pałki ,kierowca potraktowany został jako bez licencji bo w sumie nie było to wiadome
konwojent dostał GLOCKA i PM nie wiem czy nie będzie to błędem
Dokumenty,zadania,algorytmy,mapka wydaje mi się że ok więc może 75% sie nazbiera

Awatar użytkownika

Dobry
Kapral
Kapral

Postautor: Dobry » 20 cze 2013 21:46

Co napisaliście w zadaniu 5 dotyczącym obowiązków organizatora konwoju i konwojentów oraz w 7 o algorytmach postępowania członków podczas pobierania gotówki i zasilania bankomatu?

W założeniach według mnie powinno być :

- Właściciel koncesjonowanej firmy ochrony osób i mienia , Agencji ochrony „MOC” podpisał umowę z Bankiem „SOS” na usługę zaopatrywania bankomatów w gotówkę.
- Bank „SOS” zlecił firmie „MOC” dnia 19.06.20XX roku zaopatrzenie 6 bankomatów w centrum Warszawy
- Lokalizacja bankomatów została zaznaczone na planie miasta
- Bankomaty, które mają być zaopatrzone gotówką są urządzeniami zewnętrznymi
- Każdy z tych bankomatów ma zostać zasilony kwotą o wartości 1,5 jednostki obliczeniowej
- Łączna kwota pieniędzy do przewiezienia będzie wynosić 9 jednostek obliczeniowych
- Pieniądze mają być zapakowane w kasety i zaplombowane
- Kasety, którymi mają zostać zasilone bankomaty należy pobrać z sortowni centrum gotówkowego znajdującego się przy al. Solidarności w Warszawie
- Sortownia posiada śluzę, z której można zabrać pieniądze
- Konwój pieniędzy do bankomatów ma odbywać się wyłącznie głównymi ulicami miasta Warszawy
- Zabrane z bankomatów kasety nominałowe należy odwieźć z powrotem do centrum gotówkowego Banku „SOS” przy Al. Solidarności.

"Nic się nie zmieni dopóki tam na górze nie pojmą, że na dole również pracują........... ludzie"

Awatar użytkownika

Topic author
konwojent89
Sierżant
Sierżant

Postautor: konwojent89 » 21 cze 2013 08:16

Założenia mniej więcej to co Ty wypisałeś + z tego dokumentu z ostatniej strony instrukcji firmowej
-dowódca konwoju ma obowiązek osobiście ochraniać przewożone mienie podczas zasilania bankomatu
itp.
Co do kto dużo tego wypisałem dla każdego przykładowo:
Dowódca konwoju:
-przed rozpoczęciem konwoju pobrać dokumentacje konwoju i zapoznać się z nią
-zorganizować konwój według wyznaczonych wytycznych i przepisów prawa
-ustalić sposób komunikowania się
-nadzorować przebieg konwoju
-podejmować decyzje związane z konwojem,w sytuacjach zagrożenia itp.
-ochraniać powierzone mienie od chwili pobrania aż do chwili zdania
-osobiście ochraniać mienie konwoju podczas zasilania bankomatów
-utrzymywać w gotowości broń i powierzone środki
-obserwować otoczenie celem uprzedzenia potencjalnego ataku
-ochraniać członków konwoju
więc już dla wszystkich się nie będę rozpisywał
1 algorytm pobrania kasetek
Kierowca konwoju ma obowiązek jak najbliżej podjechać śluzy centrum sortowni....Pierwszy wysiada konwojent,z odbezpieczoną bronią i ręką na uchwycie,po zajęciu pozycji obserwacyjnej przy samochodzie i upewnieniu się że jest bezpiecznie wysiada inkasent oraz dowódca konwoju którzy udają się do sortowni po okazaniu przez nich dla pracowników sortowni licencji oraz dowodów osobistych inkasent za potwierdzeniem odbiera kasetki,pokwitowuje itp i umieszcza je w bankowozie.Ostatni po upewnieniu się że jest bezpiecznie wsiada konwojent.Kierowca przez cały czas konwoju ma obowiązek nie gasić silnika,kierownik konwoju od tej chwili aż po zakończenie konwoju nie opuszcza pojazdu i osobiście ochrania wartości przewożone w nim.

Awatar użytkownika

damian22222
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: damian22222 » 21 cze 2013 08:53

inkasentowi licencja nie potrzebna wiec jest osoba jest. Co do pałek po co w konwoju tonfa ?. Co do algorytmu to napisałem także podobnie . Tylko tu nie uwzględniłem organizatora w algorytmie. Każdego inaczej uczyli więc każdy inaczej pisze. To już tez zauważyłem ze nie uwzględniłem kasetek .
najważniejsze by było w zdaniu dane słowo to i tak zaliczą bo to sprawdzają ludzie którzy się nie znają na tym . Najważniejsze to ująć te najważniejsze zagadnienia bo nie wierze by ktoś błędu nie zrobił jakiegokolwiek

Awatar użytkownika

Topic author
konwojent89
Sierżant
Sierżant

Postautor: konwojent89 » 21 cze 2013 09:49

damian22222
tam było że pracownicy z licencja pokazują licencje a nie posiadający dowód więc na forum tak w skrócie napisałem
co do tonf to różnie bywa,w sumie głupotą jest wyposażać konwój w sprzęt jak GI ale też tak bywa więc różnie na to mogą patrzeć

Awatar użytkownika

damian22222
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: damian22222 » 21 cze 2013 15:53

ja wychodzę z założenia że jak było 7 punktów i w każdym z grubsza się napisało co jak . Ja np sugerowałem się tymi załącznikami aczkolwiek i od siebie trochę się dodało . Ja myślę że tam małe pierdoły przy większości dobrych sugestii to powinno być ok. Zresztą pozytywne myślenie jest połową sukcesu .A tak czy siak nie pozostaje nic innego jak czekać z niepewnością sierpnia .

Awatar użytkownika

Dobry
Kapral
Kapral

Postautor: Dobry » 21 cze 2013 18:38

Mój wykładowca ze studium, który miał uprawnienia egzaminatora CKE powiedział nam kiedyś, że egzamin przeprowadzony w ten sposób jest nieporozumieniem. Dodał, że przy sprawdzaniu egzaminów nawet jak osobiście zgadza się z tym co napisał uczeń na egzaminie, to nie może tego zaliczyć ponieważ nie zgadza się to z kluczem odpowiedzi. Uważam, że ma rację, jeśli w kluczu nie będzie bankowozu typu A, a za jego pomocą według przepisów można przewieść pieniądze i zgodzi się z tym egzaminator to i tak nie będzie mógł tego zaliczyć. PS Mam nadzieję, że będzie bankowóz A - dla wszystkich, którzy tak napisali :)

Awatar użytkownika

Martaa
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Martaa » 21 cze 2013 19:07

Tam było napisane, że dowódca ochrony przez cały czas ma pilnować pozostałych wartości, czyli nie może wysiadać z samochodu...

Wróć do „Konwój”