Zarejestruj

Reklama

Zaloguj  •  Zarejestruj

• Reklama

System Rejestracji Czasu Pracy

• Polecamy

• Polecamy

IFP

Kwalifikowany pracownik ochrony... jednak niepełnosprawny?

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Re: Kwalifikowany pracownik ochrony... jednak niepełnosprawn

Postprzez kkjj » 16 sty 2014 21:17

Człowiek Bocian napisał(a):Imieniem i nazwiskiem jak się podpiszesz to mooooże rozpatrzą, widzę że wierzysz w ten system [2smiech] .
Jak się podpiszesz pod donosem to wiesz kogo pierwszego zwolnią ???

Prowokujesz, ale nie będę dawał instrukcji jak zrobić dobry donos. Nie jest to trudne i wystarczy podstawowa znajomość prawa administracyjnego (KPA).

Człowiek Bocian napisał(a):Jak już skieruje to do takiego lekarza gdzie "Orzeczony" przejdzie te badania. Nie bój żaby, żaba w wodzie nie ubodzie.

Takie nielegalne układy lekarzy z pracodawcami mocno śmierdzą i prędzej czy później zawsze CBA tym się zajmuje, bo innych taki układ na pewno kiedyś zakłuje w oczy. Nie chciałbym być takim lekarzem, któremu czarni wpadają do gabinetu. Znasz wielu takich odważnych lekarzy?[/quote]

Człowiek Bocian napisał(a):Bzdury piszesz. [o boze] Nie chce mi się nawet tego komentować.
Poczytaj jeszcze raz ustawę i rozporządzenie o badaniach.

http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dn ... 01.01.2014
3. Na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej wpisuje się osobę, która:
7) posiada zdolność fizyczną i psychiczną do wykonywania zadań, stwierdzoną orzeczeniami lekarskim i psychologicznym, których ważność nie upłynęła;

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0130001715
§ 2. 1. Badanie lekarskie obejmuje:
1) ogólne badanie stanu zdrowia, w tym ocenę narządu słuchu i równowagi, układu krążenia, układu ruchu i układu nerwowego;
2) badania specjalistyczne:
a) okulistyczne, w zakresie oceny narządu wzroku, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2012 r. poz. 576 oraz z 2013 r. poz. 829),
b) psychiatryczne, w zakresie zaburzeń psychicznych, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1375), oraz stanów chorobowych i zaburzeń funkcjonowania psychologicznego określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 15 ust. 9 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji;

2. Badanie psychologiczne obejmuje:
1) ocenę:
a) sprawności intelektualnej,
b) osobowości, z uwzględnieniem funkcjonowania w trudnych sytuacjach,
c) poziomu dojrzałości społecznej i emocjonalnej;
2) inne badania psychologiczne, w przypadku stwierdzenia przez psychologa uprawnionego do przeprowadzania badania psychologicznego, zwanego dalej „uprawnionym psychologiem”, że są one niezbędne do prawidłowej oceny funkcjonowania psychologicznego osoby ubiegającej się o wpis lub posiadającej wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej.

Rzeczywiście w absurdalnej teorii lekarz może, pomimo zobaczenia orzeczenia o niepełnosprawności, orzec o spełnianiu przez kandydata na KPO kryteriów zdrowotnych. Ale taką dokumentacją by się kompletnie ośmieszył i zaryzykował swą karierę lekarską (w aktach orzeczenie i oświadczenie o niepełnosprawności i zarazem pozytywna opinia badania lekarskiego). Rzecz w praktyce nie do pomyślenia i kompletnie niemożliwa.

Drwal napisał(a):W związku z nią, moje szanse na rynku pracy sa realnie dużo mniejsze, niż osoby w pełni zdrowej.
I tutaj orzeczenie jest pewną rekompensatą.
Jednoczesnie w pojęciu moim własnym, jak i lekarzy z KWP i medycyny pracy, NIE WYKLUCZA ona pełnienia obowiązków POF. A przynajmniej - wiekszosci takich obowiązków, bo jak pisał Bocian - nie muszę się pchać wszedzie.

ps: wszystkim kolegom ''jeżdzącym'' po niepełnosprawnych, polecam zastanowić się nad faktem, że w każdej chwili moze przydarzyć się im coś, co zrobi z nich niepełnosprawnych. I nie mowię zaraz o powaznym inwalidztwie - wystarczy utrata palca albo uszkodzona siatkówka oka..( to nie do Ciebie, Tomaszu, tylko ogólnie)

No właśnie zakaz (de facto) pracy w kwalifikowanej ochronie osobom niepełnosprawnym nie oznacza zakazu pracy w ochronie w ogóle. Co więcej teraz można być ochroniarzem, w ustawowym rozumieniu, znacznie łatwiej. Bowiem nie ma już praktycznie żadnych wymagań i ograniczeń oprócz niekaralności i pełnoletności. A kwalifikowani jednak niech będą pełnosprawni.

Art. 31. Pracownikiem ochrony, co do którego nie jest wymagany wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, może być osoba pełnoletnia, nieskazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne.

Wystarczy tyle i tylko tyle, by się mienić tytułem Pracownika Ochrony Fizycznej. Czyż nie łatwiej?
  • 0

kkjj

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Postprzez jacek1758 » 16 sty 2014 21:37

Kolejny pseudoorzecznik [niegrzeczny]
Twoje tezy nieładnie pachną [KO]
  • 0

Major
Reputacja: 430

Postprzez Drwal » 16 sty 2014 21:42

@kkjj
ale po pierwsze: naprawdę mozna spokojnie przejść te badania, nie łamiąc i nie naciągając prawa.
po drugie: a czemu mam się dobrowolnie zrzekac uczciwie zrobionych uprawnień (licencja i dopuszczenie do broni) ? Wyglądam na idiotę? Ty byś oddał np prawo jazdy, bo straciłes lewy mały palec u nogi?
po trzecie: załóżmy teoretycznie, że moja niepełnosprawność poelga na tym, ze słabo widzę jednym okiem. Pytam w czym mi to przeszkadza w pracy w ochronie? Moim zdaniem w niczym. Można gdybać, ze co, jak ktoś mi w te zdrowe przypieprzy i tak dalej, ale to jest gdybanie. Mam takie samo prawo np pilnowac JW, jak każdy, bo niedwwidzenie na jedno oko, w niczym mnie nie ogranicza.
po czwarte: patologię wytworzyły AO, dojąc PFRON> ja bym się zatrudnił w AO na tych samych zasadach, co każdy, mając orzeczenie albo i nie, a kryterium byłoby przejscie badań w KWP i medyny pracy, które uczciwie przeszedłem.
A ze AO wymaga, wrecz wymusza orzeczenia, które tez mam uczciwie, to nie jest problem mój. To problem panstwa, że nie zrobiło z tym porządku.
Mozna po prostu zrobić tak: albo ktoś chce być kwalifikowany, z orzeczeniem czy nie, i nim zostaje ale nie ma na to dotacji z PFRON, albo zostaje sobie niekwalifikowanym z dotacją. Ale i to nie przejdzie, moim zdaniem.
  • 1

Chorąży
Reputacja: 144

Postprzez Człowiek Bocian » 17 sty 2014 02:35

kkjj napisał(a):
Prowokujesz, ale nie będę dawał instrukcji jak zrobić dobry donos. Nie jest to trudne i wystarczy podstawowa znajomość prawa administracyjnego (KPA).

Anonimowo to się możesz podetrzeć takim donosem, WPA to nie jest Urząd Skarbowy.

kkjj napisał(a):Takie nielegalne układy lekarzy z pracodawcami mocno śmierdzą i prędzej czy później zawsze CBA tym się zajmuje, bo innych taki układ na pewno kiedyś zakłuje w oczy. Nie chciałbym być takim lekarzem, któremu czarni wpadają do gabinetu. Znasz wielu takich odważnych lekarzy?

Jakie nielegalne? :lol:
Po prostu agencja kieruje wszystkich swoich kpof do jednego lekarza i jednego psychologa.

kkjj napisał(a):http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dn ... 01.01.2014
3. Na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej wpisuje się osobę, która:
7) posiada zdolność fizyczną i psychiczną do wykonywania zadań, stwierdzoną orzeczeniami lekarskim i psychologicznym, których ważność nie upłynęła;

kkjj napisał(a):http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0130001715
§ 2. 1. Badanie lekarskie obejmuje:
1) ogólne badanie stanu zdrowia, w tym ocenę narządu słuchu i równowagi, układu krążenia, układu ruchu i układu nerwowego;
2) badania specjalistyczne:
a) okulistyczne, w zakresie oceny narządu wzroku, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2012 r. poz. 576 oraz z 2013 r. poz. 829),
b) psychiatryczne, w zakresie zaburzeń psychicznych, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1375), oraz stanów chorobowych i zaburzeń funkcjonowania psychologicznego określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 15 ust. 9 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji;

2. Badanie psychologiczne obejmuje:
1) ocenę:
a) sprawności intelektualnej,
b) osobowości, z uwzględnieniem funkcjonowania w trudnych sytuacjach,
c) poziomu dojrzałości społecznej i emocjonalnej;
2) inne badania psychologiczne, w przypadku stwierdzenia przez psychologa uprawnionego do przeprowadzania badania psychologicznego, zwanego dalej „uprawnionym psychologiem”, że są one niezbędne do prawidłowej oceny funkcjonowania psychologicznego osoby ubiegającej się o wpis lub posiadającej wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej.

No i co tutaj takiego wyczytałeś co powoduje u ciebie przekonanie że:
kkjj napisał(a):Rzeczywiście w absurdalnej teorii lekarz może, pomimo zobaczenia orzeczenia o niepełnosprawności, orzec o spełnianiu przez kandydata na KPO kryteriów zdrowotnych. Ale taką dokumentacją by się kompletnie ośmieszył i zaryzykował swą karierę lekarską (w aktach orzeczenie i oświadczenie o niepełnosprawności i zarazem pozytywna opinia badania lekarskiego). Rzecz w praktyce nie do pomyślenia i kompletnie niemożliwa.

Niemożliwe to jest czytać to co ty piszesz w postach bez Parsknięcia Śmiechem [2smiech]
  • 2

Generał Brygady
Reputacja: 535

Postprzez kkjj » 26 sty 2014 23:43

Drwal napisał(a):@kkjj
ale po pierwsze: naprawdę mozna spokojnie przejść te badania, nie łamiąc i nie naciągając prawa.
po drugie: a czemu mam się dobrowolnie zrzekac uczciwie zrobionych uprawnień (licencja i dopuszczenie do broni) ? Wyglądam na idiotę? Ty byś oddał np prawo jazdy, bo straciłes lewy mały palec u nogi?

Niestety podejrzewam, że w praktyce nie da się przejść badania na KPO legalnie, będąc "osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm". To cytat z oświadczenia z tego odnośnika: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=572BF378D47781CD1BF22A7B9A8B62D9?id=WDU20130001715&type=2, które każdy pod odpowiedzialnością karną musi złożyć (str 3.)

Mając nasze oświadczenie lekarz wydaje orzeczenie lekarskie (str. 4.) i orzeczenie psychologiczne (str. 5.). Możesz się łudzić, że jakikolwiek lekarz medycyny pracy widzący oświadczenie kandydata na KPO o niepełnosprawności wyda obydwa orzeczenia pozytywne, ale obawiam się, że to będzie raczej niemożliwe. Odgórnie było mówione przy tworzeniu tej ustawy, że ograniczy się dostęp niepełnosprawnych do kwalifikowanej ochrony.

Drwal napisał(a):po drugie: a czemu mam się dobrowolnie zrzekac uczciwie zrobionych uprawnień (licencja i dopuszczenie do broni) ? Wyglądam na idiotę? Ty byś oddał np prawo jazdy, bo straciłes lewy mały palec u nogi?

Licencji nie musisz się zrzekać. Są one przecież już nieważne. Czeka Cię natomiast badanie. Moim zdaniem jeśli lekarzowi się przyznasz do orzeczenia o niepełnosprawności, to nie otrzymasz pozytywnego orzeczenia o stanie zdrowia. A jeśli się nie przyznasz, to niestety ktoś może to zgłosić, jeśli dalej będziesz pracował w ochronie "na PFRONie".

Człowiek Bocian napisał(a):Anonimowo to się możesz podetrzeć takim donosem, WPA to nie jest Urząd Skarbowy.

Ale się uparłeś, ale ja nie chcę dawać wskazówek jak napisać skuteczny donos. Dopowiem może tylko, że anonimowy wcale nie oznacza braku podpisu i adresu nadawcy. Z tym, że nadawca może być kompletnie fikcyjny. Nikt tego nie sprawdza, a machina urzędnicza zgodnie z KPA musi ruszyć. Gdybyś co nieco znał Kodeks Postępowania Administracyjnego, to byś... się nie ośmieszał tym niedowierzaniem. Jednak artykułu KPA na który należy się powołać i formy dokumentu już Ci nie podam. Sam zresztą możesz to łatwo znaleźć na necie [jezyk_oko] .
  • 0

kkjj

Postprzez waldemar77 » 27 sty 2014 01:22

Witam Wszystkich,widze że tutaj punk widzenia zależy od punktu siedzenia tzn jezeli ktos ma grupe inwalidzką to twierdzi ze może byc kwalifikowany,a jeżeli ktos nie ma to krzyczy że absolutnie tylko zdrowi bez grupy mogą byc kwalifikowani.Powtarzacie cały czas ten zapis że należy zlożyc oswiadczenie o nieposiadaniu niepełnosprawnosci,ale pokażcie zapis że posiadanie niepełnosprawnosci wyklucza aby byc kwalifikowanym pracownikiem ochrony???mamy tylko złozyc oswiadczenie a to lekarz bedzie decydował komu podbic a komu nie i wcale nie musi sie narażac bo znam pracowników z grupą którzy są bardziej sprawni niz Ci zdrowi.Nie bronie tutaj niepełnosprawnych bo to jest naprawde chore żeby pracodawca mnie pytał na rozmowie o prace czy mam grupe i licencje jak bylo do tej pory.Ale nigdzie nie ma zapisu że osoba z orzeczeniem nie może byc kwalifikowany i tyle w temacie.Pamietam taki zapis w ustawie ze pracownik posiadający stopien niepełnosprawnosci nie może byc kwalifikowanym pracownikiem ochrony ale potem to wrociło do poprawek i wykreslili ten zapis bo gdyby pozostał to nie było by tego tematu.Czekamy wiec do pierwszych badan i w tedy sie okaże [grin] Pozdrawiam
  • 0

Szeregowy
Reputacja: 0

Postprzez PrzemekPL » 27 sty 2014 09:40

Kolego napisałeś, że znasz pracowników z grupą, którzy są bardziej sprawni niż ci w pełni sprawni. Na podstawie takiego zapisu śmiem stwierdzić, że są to symulanci a grupę mają uznaną bezpodstawnie.
  • 5

"Korzystaj z dnia, jutro jeszcze dniem nie jest". - Horacy
Sierżant
Reputacja: 68

Postprzez Gienek » 27 sty 2014 11:07

Ręce opadają . Ci co niby są zdrowi NIGDY nie ubiegali się o stopień niepełnosprawności a może są po 5 operacjach i 2 zawałach. Proste jak budowa cepa. Ludzie nagle umierają a nigdy nie mieli renty itd
  • 0

Plutonowy
Reputacja: 15

Postprzez Magazynier » 27 sty 2014 11:26

Dochodzę do wniosku, że niepełnosprawni to nie taki zły pomysł. Kolega mój w podeszłym wieku ma pierwszą grupę inwalidzką i sam potrzebuje opieki ale jeszcze pracuje. Kiedy jadę z nim autobusem to nie muszę kupować biletu bo jadę jako jego opiekun. Raz zabrało go pogotowie z obiektu a potem krążył dowcip:
- Jak zszedłeś rano?
- Na zawał.
  • 0

Kapral
Reputacja: 54

Postprzez waldemar77 » 27 sty 2014 15:15

Tak kolego,myśle że nie wszyscy powinni mieć te grupy,ale chyba nie obudziłes sie wczoraj w Polsce???w moim malym miescie jest 5 firm ochroniarskich i tylko jedna nie wymaga grupy,reszta jedzie na grupach i licencjach,jest wybór,Ci co nie mieli grupy przyjmując sie tylko licencje musieli miedzy czasie zrobic grupy bo jak nie to wylatują po dwóch miesiącach,myślisz że ktos kto nie ma za co życ to sie bedzie zastanawiał czy to ładnie tak zrobić sobie grupe czy nie??tak nie powinno być bo nie po to robiłem licencje zeby potem chodzic po lekarzach i robic grupe,ale to chyba wina tych na górze,to dzieki nim pracodawcy wymagaja od nas grup i licencji i wyciągają pieniądze z pefron,a naprawde potrzebujący np na wózku nie może sie doprosic o podjazd do domu bo pefron nie ma pieniedzy na to,pewnie że nie ma skoro ładuje w firmy ochroniarskie.To jest tragedia że nawet Panstwowe instytucje zatrudniają firmy które płacą pracowniką grosze,u mnie ZUS wygrała firma która płaci 3zł na godzine pracowniką oczywiscie umowa zlecenie,nie bedzie dobrze dopuki w przetargu liczyła sie bedzie tylko najniższa stawka [zly]
  • 0

Szeregowy
Reputacja: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kwalifikowany pracownik ochrony