Reklama

Przejęcie obiektu a interwencja nieuzasadniona

Awatar użytkownika

Topic author
Securitygirl
Szeregowy
Szeregowy
Status: Offline

Przejęcie obiektu a interwencja nieuzasadniona

Postautor: Securitygirl » 15 maja 2018 09:04

Witajcie,
jestem tu nowa, poczytałam trochę to forum, przejrzałam wszystkie wątki dotyczące grup interwencyjnych i zauważyłam, że jest tu kilku specjalistów. Powiedzcie mi proszę zatem jak to jest z objęciem monitoringiem obiektu przez nową firmą. Moim zdaniem, a także zgodnie ze sztuką ,nowa firma ochroniarska po objęciu obiektu powinna zapoznać się z jego specyfikacją, możliwością wejścia po godzinach, zabezpieczeniami. Pracuję już chwilę w tej branży, a jeszcze mi się nie zdarzyła taka sytuacja. A nawet wręcz przeciwnie, GI szukała obiektu albo wjazdu do niego przez jakiś czas ponieważ w momencie sprawdzenia czasu dojazdu była tam pierwszy raz.
Jakie jest więc postępowanie grupy kiedy przyjedzie na obiekt, stwierdza że śladów włamania nie ma zza płotu?

Awatar użytkownika

Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 480 razy
Otrzymał/a podziekowań: 536 razy

Re: Przejęcie obiektu a interwencja nieuzasadniona

Postautor: Epitet » 15 maja 2018 10:11

Poczytaj o audycie obiektu pod kątem bezpieczeństwa.
Jest tutaj sporo na ten temat.
Są przepisy które określają specyfikę obiektu jaki ma być ochraniany.
Są firmy, które realizują takie usługi.
Poruszyłaś temat bardzo obszerny i jednym zdaniem nikt Tobie nie odpowie.
Działaj.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 86 razy
Otrzymał/a podziekowań: 248 razy

Postautor: tomaspienkowski » 15 maja 2018 10:47

Securitygirl pisze:Moim zdaniem, a także zgodnie ze sztuką ,nowa firma ochroniarska po objęciu obiektu powinna zapoznać się z jego specyfikacją, możliwością wejścia po godzinach, zabezpieczeniami.

Byłoby pięknie gdyby w tej branży wszystko działało zgodnie ze sztuką. Ale niestety ta branża od początku do końca skonstruowana jest tak, aby działała NA SZTUKĘ.

A tak poza tym, to umowa powinna określać, jakiej interwencji i w jakim zakresie klient sobie życzy. Niestety zwykle tego nie określa i potem wychodzą różne kwiatki. Często właśnie dzieje się tak, że grupie interwencyjnej NIE WOLNO przekroczyć płotu, a tym bardziej wejść do obiektu, a jedynie w razie stwierdzenia śladów włamania powiadomić właściciela i "zabezpieczać" (cokolwiek to w tym przypadku oznacza) obiekt z zewnątrz.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 279 razy
Otrzymał/a podziekowań: 95 razy

Postautor: Gebels » 15 maja 2018 12:47

Epitet pisze:Poczytaj o audycie obiektu pod kątem bezpieczeństwa.
Jest tutaj sporo na ten temat.
Są przepisy które określają specyfikę obiektu jaki ma być ochraniany.
Są firmy, które realizują takie usługi.
Poruszyłaś temat bardzo obszerny i jednym zdaniem nikt Tobie nie odpowie.
Działaj.

Trochę się zapędziłeś, albo nie przeczytałeś co Koleżanka pisze.
Powinno być tak, że podczas "podpinania" obiektu przyjeżdża GI (dlaczego wtedy? bo ten co podpina wytłumaczy jak dojechać :) ) i zapoznaje się z obiektem, jego położeniem, najlepszą drogą dojazdu, czy jest piesek, na co zwrócić uwagę, czy da się sforsować ogrodzenie (jestem zwolennikiem posiadania kluczy jeśli płot jest jak w Alcatraz) itp itd.

A jak to wygląda w praktyce? Marketingowiec przyjedzie, obieca gruszki na wierzbie, przejmą obiekt, a GI zobaczy go dopiero po włączeniu się alarmu.

Awatar użytkownika

Alkoholic1
Szeregowy
Szeregowy
Otrzymał/a podziekowań: 4 razy

Postautor: Alkoholic1 » 20 maja 2018 19:21

Securitygirl pisze:Witajcie,
jestem tu nowa, poczytałam trochę to forum, przejrzałam wszystkie wątki dotyczące grup interwencyjnych i zauważyłam, że jest tu kilku specjalistów. Powiedzcie mi proszę zatem jak to jest z objęciem monitoringiem obiektu przez nową firmą. Moim zdaniem, a także zgodnie ze sztuką ,nowa firma ochroniarska po objęciu obiektu powinna zapoznać się z jego specyfikacją, możliwością wejścia po godzinach, zabezpieczeniami. Pracuję już chwilę w tej branży, a jeszcze mi się nie zdarzyła taka sytuacja. A nawet wręcz przeciwnie, GI szukała obiektu albo wjazdu do niego przez jakiś czas ponieważ w momencie sprawdzenia czasu dojazdu była tam pierwszy raz.
Jakie jest więc postępowanie grupy kiedy przyjedzie na obiekt, stwierdza że śladów włamania nie ma zza płotu?

Policja jak jedzie na interwencje, też nie wie gdzie się znajduję obiekt jadą tam pierwszy raz, więc nie wiem w czym problem....

Nie może stwierdzić że nie ma śladów włamania bo zza płotu nic nie zobaczą, a skakać nie będą bo nikt ich nie zmusi do tego.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 149 razy
Otrzymał/a podziekowań: 462 razy

Postautor: senex » 20 maja 2018 19:51

Alkoholic1 pisze:Policja jak jedzie na interwencje, też nie wie gdzie się znajduję obiekt jadą tam pierwszy raz, więc nie wiem w czym problem....

Z tą różnicą, że policja nie podpisuje z nikim żadnych umów.
Natomiast jak się coś podpisuje to dobrze wiedzieć co się ma robić i w jakim zakresie. Potem niestety może to kosztować.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 279 razy
Otrzymał/a podziekowań: 95 razy

Postautor: Gebels » 21 maja 2018 12:28

Alkoholic1 pisze:
Securitygirl pisze:Witajcie,

Policja jak jedzie na interwencje, też nie wie gdzie się znajduję obiekt jadą tam pierwszy raz, więc nie wiem w czym problem....

Nie może stwierdzić że nie ma śladów włamania bo zza płotu nic nie zobaczą, a skakać nie będą bo nikt ich nie zmusi do tego.

A Policja ma podpisane umowy ze zgłaszającymi z czasem dojazdu i odpowiedzialnością za nie wypełnienie warunków umowy?

Awatar użytkownika

Mruck
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz

Postautor: Mruck » 01 lip 2018 12:41

Temat rzeka... samo rozpoznanie nic nie da, powinno się bardzo dokładnie wytłumaczyć drogę dojazdu i położenie obiektu ale nie grupie, a CMA. Co z tego, że grupa się dowie, rozpozna, przekaże zmianie, jak za 10 lat ten sam obiekt się załączy i nikt nie będzie wiedział gdzie on jest, bo osoby które go rozpoznawały już w firmie nie pracują.

Awatar użytkownika

Bolo
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 52 razy
Otrzymał/a podziekowań: 153 razy

Postautor: Bolo » 01 lip 2018 19:11

Dlatego trzeba iść duchem czasu. Operator przesyła na tablet ( komputer, monitor czy co tam jest w samochodzie ), sygnał alarmu - pojawia się adres, trasa dojazdu z procedurą podejścia, kodami dostępu np do furki aby wejść i sprawdzić teren, informacja kogo i kiedy powiadomić itp. Można wgrać zdjęcia obiektu, zdjęcia właściciela czy też osób uprawnionych do przebywania. Wszystko można.

Wróć do „Grupa Interwencyjna”