Reklama

Pracownik ochrony w US i ZUS

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1157 razy
Otrzymał/a podziekowań: 493 razy
Status: Offline

Pracownik ochrony w US i ZUS

Postautor: Jan M. » 16 maja 2018 18:55

Ktoś wreszcie musi poruszyć ten temat na łamach niniejszego forum.

Zostają na noce. Ochrona 24 godz. na dobę. 7 dni w tygodniu.
"Świątek, Piątek i Niedziele".

Starsi pof, orzeczeni inwalidzi za których AO dostają dotacje Państwowe.
Wielokrotnie byli milicjanci/policjanci.

Zamykają się wieczorami i śpią do rana.
Bez obchodów.

Niepotrzebne kwalifikacje bo obiekty nieobowiązkowe.

Czy koszt roboczogodzin takiego pof w czasie zamknięcia jest wyższy od monitoringu jednostki przez SMA z powiadamianiem grupy interwencyjnej o naruszeniu ?

Czy podstarzały dziadek bez broni oraz śpb, śpiący w nocy we wnętrzu takiego oto urzędu, jest lepszym zabezpieczeniem dla takiego oto typu urzędu, od sprawnego systemu alarmowego, podłączonego do SMA wraz z powiadomieniam uzbrojonego w broń palną oraz w śpb zespołu kpof ?

Czy możemy zatem w tym przypadku mówić o....niegospodarności publicznych pieniędzy zbieranych od podatników ?

[drapanie]

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 150 razy
Otrzymał/a podziekowań: 464 razy
Status: Online

Re: Pracownik ochrony w US i ZUS

Postautor: senex » 17 maja 2018 08:38

Nie wiem jak gdzie indziej, w mojej wsi ani w ZUS ani w US nie ma nikogo na noce. Co więcej w US nie ma w ogóle ochrony. Zadania ochrony to tylko asysta przy otwarciu i zamknięciu urzędu, systemy włamania i pożaru. W ZUS "pracownik ochrony" to praktycznie dodatkowy człowiek do obsługi klientów służący za informację.

Świadomie tego pracownika ochrony do wziąłem w cudzysłów. Jako, że zatrudniony przez koncesjonowany podmiot to własnie tak najłatwiej go nazwać, choć zadania ma faktycznie mało związane z ochrona osób czy mienia. Otworzyć rano jak GI klucze dowiezie, potem robić za informację, po południu dopilnować sprzątaczek, zamknąć interes i oddać klucze. Są instytucje które poszły jeszcze dalej. Ochrona do godz 16.oo a potem rządzi pani sprzątająca o godz 21.30 wzywa GI, uzbrojenie alarmu, zamknięcie instytucji.

Natomiast co do przydatności takie pracownika w nocy, to zdania są podzielone. Ostatnio od dyrektora finansowego pewnej instytucji usłyszałem, że jest wręcz niezbędny bo : awarie wodociągowe, burze i zalania, inne kataklizmy i żywioły, światła ( jakby włączników zmierzchowych nie było), przyjazd GI do zamknięcia i otwarcia czy też na fałszywe alarmy kosztuje, a już nich się włączy alarm pożarowy a straż zapewne będzie przed GI, to już w ogóle same straty, bo ci się bawić nie będą tylko wchodzą z drzwiami.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 18 maja 2018 11:11

Przekonuje mnie argument weryfikacji alarmu na miejscu i ewentualnych kosztów związanych z brakiem możliwości tej weryfikacji na miejscu.

Jednakże jak wskazałem powyżej, pof na tego typu obiekcie służy 24 h, w nocy jest sam, nie ma obchodów i raczej nikt go nie kontroluje, zamyka się i...Śpi.

"Stary Niedźwiedź Mocno Śpi...
Stary Niedźwiedź Moocno Śpii...

My się go boimy,
na palcach chodzimy,

Stary Niedźwiedź Mocno Śpi..."

[drapanie]

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 18 maja 2018 11:29

Jan M. pisze:Jednakże jak wskazałem powyżej, pof na tego typu obiekcie służy 24 h, w nocy jest sam, nie ma obchodów i raczej nikt go nie kontroluje, zamyka się i...Śpi.

I takich obiektów jest niewiele. Są wysoce pożądane. To wręcz przywilej na takim pracować.

Topic author
Jan M.
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Jan M. » 18 maja 2018 11:58

senex pisze:I takich obiektów jest niewiele. Są wysoce pożądane. To wręcz przywilej na takim pracować.

Twoi koledzy z dawnej służby Senex mają na nie "wejścia".
Czy przywilej ?

[drapanie]

Nie. To... żaden przywilej.

Przywilej to ochraniać "Margaret" podczas jej solowego występu artystycznego.

https://youtu.be/Emn__NTi9dw

To żaden przywilej jest spać na służbie, w ubraniu, w nocy, w urzędzie.

Awatar użytkownika

WOJTEX500
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 82 razy
Otrzymał/a podziekowań: 72 razy

Postautor: WOJTEX500 » 18 maja 2018 13:20

senex pisze:
Jan M. pisze:Jednakże jak wskazałem powyżej, pof na tego typu obiekcie służy 24 h, w nocy jest sam, nie ma obchodów i raczej nikt go nie kontroluje, zamyka się i...Śpi.

I takich obiektów jest niewiele. Są wysoce pożądane. To wręcz przywilej na takim pracować.

Dodajmy jeszcze Sądy i Prokuratury ( te akurat uzbrojone ). Czy jest to przywilej pracować w takim urzędzie? Myślę, że jak ktoś ma już dość GI, JW, konwojów itp. przybytków, to taki obiekcik, mimo marnej kasy jest pożądany.Chociaż są Jednostki Wojskowe gdzie nadal płacą najniższą, więc taka miejscówka okaże się zbawienna dla naszego zdrówka, a i finansowo podobnie. Jest tylko jeden malutki szkopuł, że miejsca zarezerwowane dla orzeczonych.
JIM500

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 18 maja 2018 19:32

Znam różne sądy i prokuratury.
W jednej z prokuratur okręgowych jest jak pisałem. Ochrona do 16.oo. Potem sprzątająca wzywa GI do zamknięcia i uzbrojenia alarmu. Mają tam czasami wesoło głównie w soboty lub niedziele. Pan prokurator chce sobie popracować. Wzywa GI, co mu otwierają, oddają klucze, a pan prokurator w szale pracy zapomina o wszystkim i przez kilka godzin nie można się dostać do prokuratury, a tutaj trzeba obrobić gościa na areszt. Znam sądy gdzie pracują w godzinach 6.45 do....... aż sprzątaczka skończy. W innych tez nie ma nikogo w nocy. GI przywozi i odwozi klucze, a w sądzie pokoje gościnne i co raz fałszywy alarm. Dobrze, że nie pożarowy.
Z tą rezerwacją dla orzeczonych to już tak nie koniecznie. W tych obiektach które znam jest tylko jeden na ośmiu a i to przypadek.

Wróć do „Placówki Publiczne”