Reklama

Cieć.pl

Topic author
Magazynier
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 14 razy
Otrzymał/a podziekowań: 47 razy
Status: Offline

Cieć.pl

Postautor: Magazynier » 12 lip 2018 20:19

Taka ciekawostka. Pojawiła się stronka Cieć.pl na której można zobaczyć straszliwy wykres o zmniejszającej się liczbie ochroniarzy:
http://xn--cie-spa.pl/jak-zaoruje-sie-b ... obywateli/
www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 707 razy
Otrzymał/a podziekowań: 287 razy

Re: Cieć.pl

Postautor: Cyborg » 12 lip 2018 20:55

Jak tak dalej będzie, to ochrona będzie się składać z samych emerytów resortowych, którzy będą musieli dygać po 400 godzin w miesiącu.

Z młodych osób, które znam żaden nie miałby nawet cienia wątpliwości że nie chciałby pracować w ochronie. A robienie uprawnień kpof, badań co 3 lata czy kursów co 5 lat i to wszystko za własne pieniądze, w ogóle nie wchodzi w grę przy tak niskich wynagrodzeniach.

Wolą robić prawo jazdy na samochody ciężarowe, lub uprawiania na wózki widłowe.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 219 razy
Otrzymał/a podziekowań: 76 razy

Postautor: Mad Matt » 13 lip 2018 04:09

Cyborg pisze:Jak tak dalej będzie, to ochrona będzie się składać z samych emerytów resortowych, którzy będą musieli dygać po 400 godzin w miesiącu.

Z młodych osób, które znam żaden nie miałby nawet cienia wątpliwości że nie chciałby pracować w ochronie. A robienie uprawnień kpof, badań co 3 lata czy kursów co 5 lat i to wszystko za własne pieniądze, w ogóle nie wchodzi w grę przy tak niskich wynagrodzeniach.

Osobiście zastanawiam się nad rezygnacją z zawodu na rzecz Policji lub Wojska, bo branża nie oferuje możliwości awansu, nie pomaga się rozwijać ani uczyć, brak ludzi chętnych i z powołania, każdy tylko chce odwalić co swoje i iść do domu, jak się wychylisz i będziesz ambitny to dostaniesz po kulach. Co więcej stawka jest głodowa, żeby przeżyć jako tako i wyjść na zero muszę spędzić w robocie około 220h.
Odejście z branży Razorblade'a tylko mnie w tym przekonuje.
Szkoda, bo to naprawdę ważny element łańcucha bezpieczeństwa, segment na którym w sumie w wielu sytuacjach system ratunku/bezpieczeństwa się otwiera, coś co jest fundamentem. Szczególnie na dworcach, lotniskach, punktach logistycznych, wojskowych, przemysłowych itp.
Nie wspomnę już o grupach mobilnych i konwojach.
Bez obrazy dla nikogo, ale wydaje mi się że zostawianie tego w rękach wyłącznie leserów i osób w podeszłym wieku które chcą dorobić do emerytury jest poważnym błędem lub niewybaczalnym niedopatrzeniem...

:cry:

Awatar użytkownika

KarolWielki
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 48 razy
Otrzymał/a podziekowań: 44 razy

Postautor: KarolWielki » 13 lip 2018 07:34

Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma i każdy przypadek danej osoby trzeba rozpatrywać indywidualnie. Stwierdzam fakt, że po odbyciu 4 miesięcznej służby przygotowawczej w 2016 r Wojsko nie jest dla mnie. Mało kto został z plutonu zawodowym. Przeważnie kończyło się na rotacyjnych ćwiczeniach, po przygotowawczej i do cywila. Ale tak jak napisałem wcześniej każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Rejon, w którym zamieszkuje czyli Mazowsze ma to do siebie, że pracy w WSO, AO, OWC jest mnóstwo. I w moim przypadku warto mieć kwity na KPOF - piszę ja 27 letni chlopak. Gdzie mogę połączyć sobie przykładowo WSO z dorobkami w AO przy czym wyjdą fajne pieniądze, ale kosztem dłuższego czasu spędzenia w pracy. Btw cały czas nie muszę dorabiać. Gdybym miał robić C+E, a KPOF z dopuszczeniem. To nawet chwili bym się nie zastanowił, i wybrałbym te drugie. Ciągle piszę o regionie Mazowsza.

W inne przypadki mnie nie interesują, bo nie jestem w stanie ich realnie ocenić.

Z drugiej strony trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego chce iść do tej Policji czy Wojska? Czy dla pieniędzy, czy dla pasji?

Awatar użytkownika

WOJTEX500
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 81 razy
Otrzymał/a podziekowań: 71 razy

Postautor: WOJTEX500 » 13 lip 2018 08:08

Mad Matt pisze:
Cyborg pisze:Jak tak dalej będzie, to ochrona będzie się składać z samych emerytów resortowych, którzy będą musieli dygać po 400 godzin w miesiącu.

Osobiście zastanawiam się nad rezygnacją z zawodu na rzecz Policji lub Wojska, bo branża nie oferuje możliwości awansu, nie pomaga się rozwijać ani uczyć, brak ludzi chętnych i z powołania, każdy tylko chce odwalić co swoje i iść do domu, jak się wychylisz i będziesz ambitny to dostaniesz po kulach. Co więcej stawka jest głodowa, żeby przeżyć jako tako i wyjść na zero muszę spędzić w robocie około 220h.
Odejście z branży Razorblade'a tylko mnie w tym przekonuje.
Szkoda, bo to naprawdę ważny element łańcucha bezpieczeństwa, segment na którym w sumie w wielu sytuacjach system ratunku/bezpieczeństwa się otwiera, coś co jest fundamentem. Szczególnie na dworcach, lotniskach, punktach logistycznych, wojskowych, przemysłowych itp.
Nie wspomnę już o grupach mobilnych i konwojach.
Bez obrazy dla nikogo, ale wydaje mi się że zostawianie tego w rękach wyłącznie leserów i osób w podeszłym wieku które chcą dorobić do emerytury jest poważnym błędem lub niewybaczalnym niedopatrzeniem...

Wielokrotnie już pisałem, będąc często krytykowanym, o ochroniarzach bez kwalifikacji w Sądach, urzędach itp. którzy są wartościowi tylko bo mają orzeczenia, a pracownik z kwalifikacjami musi "desantować" się na obiekty o wiele bardziej wymagające fizycznie,trudne, bo tylko tam jest broń i jedyna szansa na pracę. Dlaczego kwalifikowany tyra często za te same grosze co ci ochroniarze tylko z nazwy? Nie wystarczy założyć czapki z napisem OCHRONA i czuć się ochroniarzem. Jeżeli tak dalej będzie to nie ma co liczyć na chętnych do zawodu, chyba, że kolejny Gowin rozda pozwolenia na broń bez egzaminu.

Poprawiłem kwestię cytatu - bo był w nim błąd "techniczny", który powodował, że tekst Mad Matta wyświetlał się jako Twój.
Razorblade1967
JIM500

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 89 razy
Otrzymał/a podziekowań: 253 razy

Postautor: tomaspienkowski » 13 lip 2018 09:39

Tak na moje oko jak ktoś pracuje jako ochroniarz i zastanawia się nad odejściem do wojska, bo tam lepiej płacą, to jest to podręcznikowy przykład człowieka z przypadku. Człowieka, który w ogóle nie wie, co chce w życiu robić i do czego dążyć. Taki człowiek nigdy nie będzie ani dobrym ochroniarzem, ani dobrym żołnierzem. Bo chyba jest mu wszystko jedno, czy chroni, czy zabija. Aby płacili.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Awatar użytkownika

klansman
Major
Major
Podziękował: 25 razy
Otrzymał/a podziekowań: 279 razy

Postautor: klansman » 13 lip 2018 11:01

Płaca się polepszyła a ludzi brak. Jak płacili 5 zł na godzinę, zdać na licencję było trudno to kadry były pełne chętnych. Teraz mamy minimalną, kwalifikacja dla każdego, a ludzi brak. Fenomen. Od 2006 roku, odkąd zacząłem zabawe z ochroną, jestem "młody". Tylko w pierwszej firmie byli młodsi odemnie. Aktualnie mimo 40 na karku, dalej jestem młody. Kolejny po mnie jest 15 lat starszy.

Awatar użytkownika

ironpiter
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Postautor: ironpiter » 13 lip 2018 11:05

Ja pracowałem w ochronie 3 lata po 240godz i poszedłem jeździć na Taxi. Super praca pracuje kiedy chce z regoly po 180-200godz miesięcznie i zarabiam dużo lepiej niż na ochronie. Polecam pracę na taxi
Sceptycy nigdy nie wygrywają, a odkrywanie tego, czego inni ludzie nie widzą, jest kluczem do sukcesu [dziadek]

Awatar użytkownika

ironpiter
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 9 razy
Otrzymał/a podziekowań: 11 razy

Postautor: ironpiter » 13 lip 2018 11:09

Ja pracowałem w ochronie 3 lata po 240godz i poszedłem jeździć na Taxi. Super praca pracuje kiedy chce z regoly po 180-200godz miesięcznie i zarabiam dużo lepiej niż na ochronie. Polecam pracę na taxi lub na tirach. Znacznie lepiej się to opłaca.
Sceptycy nigdy nie wygrywają, a odkrywanie tego, czego inni ludzie nie widzą, jest kluczem do sukcesu [dziadek]

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 219 razy
Otrzymał/a podziekowań: 76 razy

Postautor: Mad Matt » 13 lip 2018 18:18

tomaspienkowski pisze:Tak na moje oko jak ktoś pracuje jako ochroniarz i zastanawia się nad odejściem do wojska, bo tam lepiej płacą, to jest to podręcznikowy przykład człowieka z przypadku. Człowieka, który w ogóle nie wie, co chce w życiu robić i do czego dążyć. Taki człowiek nigdy nie będzie ani dobrym ochroniarzem, ani dobrym żołnierzem. Bo chyba jest mu wszystko jedno, czy chroni, czy zabija. Aby płacili.

Kwestią nie jest niewiedza i brak zdecydowania, a chęć godnego życia :)

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 13 lip 2018 18:46

Wiadomo że tak do ochrony, jak i do służby mundurowej trzeba mieć powołanie. Ale z drugiej strony nikt za "michę ryżu" raczej nie będzie chciał pracować bądź służyć.

Awatar użytkownika

Trener
Kapral
Kapral
Podziękował: 3 razy
Otrzymał/a podziekowań: 10 razy

Postautor: Trener » 13 lip 2018 19:28

ciekawa inicjatywa, wolał bym jednak czytać o proponowanych rozwiązaniach. Dlaczego rynek wygląda tak a nie inaczej itd.
Wiesz wszystko ? To co robisz w ochronie?

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 13 lip 2018 20:11

Dlatego tak jest, bo ochrona fizyczna jest traktowana jak zło konieczne. Musi być, bo wymaga tego ubezpieczyciel itd.
Wielokrotnie słyszałem, że te same zadania mogliby wykonywać pracownicy zamawiającego + monitoring.
To samo tyczy się AO w jednostkach wojskowych, gdzie cały czas przymierzają się do wymiany ich na warty wojskowe, albo OWC.

Powszechnie uważa się, że ochrona fizyczna jest coraz mniej przydatna i potrzebna. I nie służy już niczemu innemu, jak tylko generowaniu kosztów.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 681 razy

Postautor: Razorblade1967 » 14 lip 2018 10:59

tomaspienkowski pisze:Tak na moje oko jak ktoś pracuje jako ochroniarz i zastanawia się nad odejściem do wojska, bo tam lepiej płacą, to jest to podręcznikowy przykład człowieka z przypadku. Człowieka, który w ogóle nie wie, co chce w życiu robić i do czego dążyć. Taki człowiek nigdy nie będzie ani dobrym ochroniarzem, ani dobrym żołnierzem. Bo chyba jest mu wszystko jedno, czy chroni, czy zabija. Aby płacili.

Nie przesadzaj... praca w ochronie i służba w armii lub policji w pewnym sensie to zawody pokrewne. Wszystkie polegają na zapewnianiu bezpieczeństwa - choć metody i sposoby się różnią. W każdym przydatna jest dobra sprawność fizyczna, pewna samodyscyplina, umiejętność posługiwania się bronią i w razie czego umiejętność podjęcia "walki" z może i uzbrojonym przeciwnikiem.

Na całym chyba świecie przepływ ludzi z wojska i policji do ochrony jest czymś naturalnym... to czemu nie odwrotnie, szczególnie gdy mowa o ludziach w stosunkowo młodym wieku? Tak z praktyki - dzisiaj armia przyjmuje żołnierzy o ile nie mają więcej jak 40 lat, a więc wielu ma szansę... szczególnie, że o ile wiem to cały czas są potrzeby jeśli chodzi o szeregowych, przy czym jeżeli w przeszłości kandydat odbywał z.s.w. (nawet tą już bardzo mocno skróconą) to w zasadzie może zostać przyjęty "z marszu" (nie trzeba odbywać szkoleń w NSR), o ile spełni wymogi zdrowotne i spełnia warunki (no, ale jak się jest KPOF to się je spełnia bo tutaj też wymogiem jest niekaralność).

Nie powiedziałbym, że jeżeli pracownik ochrony zaczyna szukać zatrudnienia w wojsku czy policji to jest to przykład "człowieka z przypadku"... ze względu na pewne zbieżności tych zawodów tak właśnie nie jest.

Awatar użytkownika

tomaspienkowski
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 89 razy
Otrzymał/a podziekowań: 253 razy

Postautor: tomaspienkowski » 15 lip 2018 10:08

Policjant i ochroniarz to faktycznie zawody pokrewne, choć nie tożsame. Ale żołnierz .... To tak jakby lekarz i grabarz.
http://www.ochrona.wachter.pl

http://www.akademiabezpieczenstwa.net

Wróć do „Hyde Park”