Reklama

prawie detektyw RUTKOWSKI

Awatar użytkownika

Topic author
gruber
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 5 razy
Status: Offline

prawie detektyw RUTKOWSKI

Postautor: gruber » 08 lis 2018 19:12

Awatar użytkownika

Topic author
gruber
Szeregowy
Szeregowy

Re: prawie detektyw RUTKOWSKI

Postautor: gruber » 08 lis 2018 19:13

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 151 razy
Otrzymał/a podziekowań: 467 razy

Postautor: senex » 08 lis 2018 19:27

I tak właśnie się kończy działalność na granicy prawa. Tym bardziej, że to już nie pierwszy wyrok skazujący. Licencji to on już dawno nie ma . To już tylko celebryta( i to marny) nie detektyw.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 746 razy
Otrzymał/a podziekowań: 299 razy
Status: Online

Postautor: Cyborg » 08 lis 2018 19:40

No i dalej robi swoje. Może nie z taką "pompą" jak kiedyś, ale cały czas "pali głupa" i udaje jakiegoś "Rambo". Widocznie ma poparcie jakiego potężnego lobby, bo te wyroki w zawieszeniu to "śmiech na sali".

Wyrok w zawieszeniu, po popełnieniu kolejnego przestępstwa w okresie jego zawieszenia, powinien się kończyć "odsiadką". Wątpię ażeby w jego przypadku ten okres, między kolejnymi wyrokami wydanymi przez Sąd się skończył.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 707 razy

Postautor: Razorblade1967 » 08 lis 2018 20:37

senex pisze:I tak właśnie się kończy działalność na granicy prawa. Tym bardziej, że to już nie pierwszy wyrok skazujący. Licencji to on już dawno nie ma . To już tylko celebryta( i to marny) nie detektyw.

Przecież "od zawsze" nie był niczym innym jak tylko celebrytą... Zwykły "pic" pod TV i nic więcej... Ktoś przy zdrowych zmysłach wierzył, że ten jego cyrk to "real"? Jeśli tak... to wyrazy współczucia.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 08 lis 2018 20:45

Razorblade1967 pisze:
senex pisze:I tak właśnie się kończy działalność na granicy prawa. Tym bardziej, że to już nie pierwszy wyrok skazujący. Licencji to on już dawno nie ma . To już tylko celebryta( i to marny) nie detektyw.

Przecież "od zawsze" nie był niczym innym jak tylko celebrytą... Zwykły "pic" pod TV i nic więcej... Ktoś przy zdrowych zmysłach wierzył, że ten jego cyrk to "real"? Jeśli tak... to wyrazy współczucia.

Jednak fakt faktem, za coś te wyroki dostał.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 151 razy
Otrzymał/a podziekowań: 467 razy

Postautor: senex » 08 lis 2018 20:53

Razorblade1967 pisze:Ktoś przy zdrowych zmysłach wierzył, że ten jego cyrk to "real"? Jeśli tak... to wyrazy współczucia.

Wierzyli, wierzyli. I nadal wierzą. Oglądają programy o policjantach, dziwne programy o sędziach, czy nawet seriale kryminalne i sensacyjne i w to wierzą. Potem nierzadko następuje zderzenie z rzeczywistością.
I niestety dotyczy to wielu ludzi także tych co winni znać przynajmniej w stopniu minimalnym prawo.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 08 lis 2018 21:19

senex pisze:
Razorblade1967 pisze:Ktoś przy zdrowych zmysłach wierzył, że ten jego cyrk to "real"? Jeśli tak... to wyrazy współczucia.

Wierzyli, wierzyli. I nadal wierzą. Oglądają programy o policjantach, dziwne programy o sędziach, czy nawet seriale kryminalne i sensacyjne i w to wierzą. Potem nierzadko następuje zderzenie z rzeczywistością.
I niestety dotyczy to wielu ludzi także tych co winni znać przynajmniej w stopniu minimalnym prawo.

Link : http://bytomski.pl/997/22760-zapadl-wyr ... bezprawnie
Zapadł wyrok ws. detektywa Rutkowskiego. W Bytomiu działał bezprawnie

Warszawski sąd skazał słynnego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego za nielegalną działalność w latach 2004-2006. W związku z tym odpowiedział za jedną akcję w Bytomiu, którą przeprowadził w 2005 roku na zlecenie jednego z lokalnych przedsiębiorców.

W Sądzie Rejonowym Warszawa-Środmieście zakończyła się sprawa Krzysztofa Rutkowskiego, która toczyła się od 2012 roku. Słynny detektyw odpowiadał za nielegalne prowadzenie działalności detektywistycznej w latach 2004-2006.

W akcie oskarżenia opracowanym przez prokuraturę w Katowicach można przeczytać, że firma Rutkowskiego nie miała wpisu do rejestru działalności detektywistycznej. Jego biuro nie mogło zatem wykonywać świadczeń na rzecz zleceniodawców. We wspomnianym akcie znalazło się dwieście spraw, którymi zajmowało się Biuro Doradcze Rutkowski.

Na liście znalazła się jedna sprawa, która była prowadzona w Bytomiu w 2005 roku. Do Rutkowskiego zgłosił się przedsiębiorca z naszego miasta, który był właścicielem hurtowni. Szef firmy miał zapłacić haracz gangsterom. Detektyw wraz ze swoimi pracownikami zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby, które przyszły po haracz.

Warszawski sąd uznał tamtą akcję za niezgodną z prawem. Rutkowski z kolei bronił się, że było to zatrzymanie obywatelskie, posiadał wówczas licencję i uprawnienia detektywistyczne, a akcja odbyła się przy współpracy z policją.

- Chodziło o zatrzymanie bandytów na terenie Bytomia. Były komendant wojewódzki na Śląsku podjął czynności przeciw mnie i moim ludziom. Zatrzymaliśmy bowiem ludzi, którzy przyszli po haracz do jednego z mieszkańców Bytomia.Człowiek ten był bezradny. My wykonywaliśmy tę robotę bezpłatnie. Nasze zatrzymanie doprowadziło do skazania tych ludzi. W apelacji będziemy podejmować przedawnienie tej sprawy - komentuje detektyw na łamach "Dziennika Łódzkiego".

Rutkowski za nielegalną działalność został skazany na rok więzienia w zawieszeniu oraz 20 tys. złotych grzywny. Może jednak się odwołać i tak też zamierza zrobić. Detektyw zapewnia, że jest niewinny, działał zgodnie z prawem, a cała sprawa wzięła się stąd, że popadł w konflikt z wiceszefem śląskiej policji oraz niektórymi prokuratorami z naszego województwa.

To nie pierwszy wyrok Rutkowskiego. W 2013 roku został skazany m.in. za pranie brudnych pieniędzy, a sprawa miała związek ze śląską mafią paliwową. Wcześniej detektyw odsiedział w bytomskim areszcie przez prawie 10 miesięcy. Po wyjściu na wolność tak opowiadał o pobycie za kratami.

- Trafiłem do celi VIP-owskiej, jednoosobowej z łazienką, o powierzchni około 12 metrów kwadratowych. Była świeżo wyremontowana. Miałem telewizor, radio, książki i gazety. Za więziennymi murami najważniejszą sprawą jest zabicie nudy. Dużo więc czytałem, zacząłem też pisać drugą część mojej książki "Detektyw". Sporo czasu poświęcałem również na kontemplację i ćwiczenia fizyczne. Areszt w Bytomiu mieści się w budynku poklasztornym, więc choćby tylko z tego powodu są tutaj doskonałe warunki do rozmyślań, a jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne, to z podręcznego sprzętu, który posiadałem w celi, zrobiłem minisiłownię. Sporo czasu spędzałem też przed telewizorem. Miałem do wyboru trzy kanały. Lubiłem oglądać np. "Plebanię" i serial "Klan" - mówił w "Expressie Ilustrowanym".

Tym razem Krzysztof Rutkowski za kraty nie trafi, ale jeżeli się odwoła, to sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.

@senex. Czy ta sprawa to też - Twoim zdaniem - serial o policjantach itp.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 707 razy

Postautor: Razorblade1967 » 08 lis 2018 21:46

senex pisze:

Wierzyli, wierzyli. I nadal wierzą. Oglądają programy o policjantach, dziwne programy o sędziach, czy nawet seriale kryminalne i sensacyjne i w to wierzą.

Masz rację Senexie... sam znam całą kupę, z pozoru niegłupich ludzi, którzy wierzą w to co pokazuje TV... i to nie tylko w durnych programach informacyjnych, ale też w całej masie seriali. Ludzie, którzy nie odróżniają produkcji w formie "paradokumentu" (kompletna fikcja nagrywana w konwencji obrazowej filmu dokumentalnego) od "fabularyzowanego dokumentu" (film dokumentalny, oparty na faktach z elementami narracji fabularnej, dla uatrakcyjnienia obrazu).
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 09 lis 2018 06:54

Link : https://www.planeta.fm/Czarna-dziura/de ... ostal-kare
Rutkowski w sądzie nie chciał zdjąć okularów. Sędzia mu "pocisnęła"

Detektyw Krzysztof Rutkowski i niezła afera. Stanął przed sądem w Poznaniu. Żadne zarzuty nie zostały mu jednak postawione. Zeznawał w sprawie swojego współpracownika, emerytowanego strażaka Radosława Białka. Jak podaje wyborcza.pl, oskarżony miał utrudniać śledztwo w sprawie Ewy Tylman i nakłaniać świadków, by składali fałszywe zeznania.

Były detektyw spóźnił się 20 minut na rozprawę. Sędzia Renata Żurowska nałożyła na niego za to 1000 złotych kary. Gdy się zjawił, uchyliła karę.

Rutkowski uparcie chciał zeznawać w okularach przeciwsłonecznych, ale sędzia kazała mu je zdjąć. Stwierdziła też, że chce zrobić show ze swoich zeznań. Serwis natemat.pl napisał, że Krzysztof Rutkowski „został skompromitowany”.

Sąd ma bardzo agresywny stosunek do mnie, czego nie rozumiem – zdziwił się Rutkowski i zapowiedział złożenie skargi. (poznan.wyborcza.pl)

Sąd nie ma agresywnego stosunku do pana. Sąd dyscyplinuje pana, bo próbuje pan zrobić show ze swoich zeznań, co jest niedopuszczalne – odpowiedziała sędzia. (poznan.wyborcza.pl)

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 09 lis 2018 08:29

Link : https://www.planeta.fm/Czarna-dziura/ru ... -mercedesa
Rutkowski sprzedaje złotego mercedesa. Auto „zagrało” w teledysku disco-polo

Zdradził powód pozbycia się samochodu.

Fani Krzysztofa Rutkowskiego mogą poczuć się jak ich idol. W jednym z bydgoskich salonów samochodowych wystawiono mercedesa AMG GT S należącego do słynnego detektywa. Auto pojawiło się także w teledysku do piosenki „Jesteś aniołem”, gdzie Rutowski śpiewał z Fisherem.

Samochód jest z polskiego rynku, stan idealny, nie wymaga żadnego nakładu finansowego, pierwsza rejestracja 03.2015 roku – poinformowano w ogłoszeniu (otomoto.pl).

Pojazd nie było często używany. W wypadku z 2017 roku detektyw skasował inne auto tej samej marki.

Tym samochodem w 2016 roku wyjechałem może pięć razy, w 2017 tylko trzy. Stał się meblem, który jest dziełem sztuki – powiedział Rutkowski (SE.pl).

Jak podaje otomoto.pl, samochód wyprodukowano w 2014 roku. Ma automatyczną skrzynię biegów, rozbudowany system multimedialny i przebieg 24952 kilometrów. Pokryte jest lakierem 278 AMG solar beam. Nabywca będzie mógł rozsiąść się na skórzanej tapicerce Nappa.

Okazyjna cena

Luksus kosztuje. Jeśli ktoś chciałby zaparkować złoty samochód w swoim garażu, musi zapłacić 599 tys. złotych. To i tak spora oszczędność. Jak informuje serwis moto.wp.pl, nowy egzemplarz kosztuje 854 tys. złotych. Za sam lakier dopłaca się 40 tys. złotych.

Rutkowski zdradził również powód pozbycia się samochodu. Okazuje się, że wszystko przez jego 4-letnie dziecko.
Do tego auta nie mieści się fotelik dla dziecka. Uznałem, że ten samochód jest przeze mnie niewykorzystany. To tak jakby mieć piękną narzeczoną i trzymać ją w złotej klatce i nie pokazywać jej światu, a ja nie lubię trzymać czegoś w zamknięciu – wyznał Rutkowski (SE.pl).

W rozmowie z SE.pl, detektyw zapowiedział, że fani wkrótce zobaczą go w nowym samochodzie. Będzie to jeszcze droższy mercedes robiony dla niego na zamówienie.

No proszę....
Jeszcze droższy mercedes robiony dla niego na zamówienie....

Jakoś, jak widać pan Krzysztof nadal, świetnie "prosperuje".

Próbuje swoich sił, nawet w branży "disco polo".

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 288 razy
Otrzymał/a podziekowań: 99 razy

Postautor: Gebels » 09 lis 2018 08:47

Miałem bardzo bliską styczność z tym Panem, jedzie na tym że z tymi akcjami ma wspólnego tyle co jego nazwisko na naszywkach ludzi, kwity idą na inne firmy z nim nie związane. On tylko pojawia się i robi szum.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: Cyborg » 09 lis 2018 09:08

Bo - obecnie - nie ważne co się robi.
Ważne że robi się to, z korzyścią dla siebie.

Ale to nie moje "motto".

Awatar użytkownika

Topic author
gruber
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: gruber » 09 lis 2018 12:09

gośc musi mieć jakieś plecy który to już raz zawiasy
https://sadeczanin.info/wiadomosci/apel ... tkowskiemu

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 288 razy
Otrzymał/a podziekowań: 99 razy

Postautor: Gebels » 09 lis 2018 12:23

Dobry prawnik, dobra legenda, dobrze przemyślany udział tego Pana na papierze w takich "przedsięwzięciach" i dlatego się wyślizguje na zawiasach.

Wróć do „Kraj”