Liczba uczestników forum przekroczy 15 tysięcy w 2019 roku

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 829 razy
Otrzymał/a podziekowań: 324 razy
Status: Offline

Re: Liczba uczestników forum przekroczy 15 tysięcy w 2019 roku

Postautor: Cyborg » 07 sty 2019 21:22

felek7 pisze:Moja opinia - Epitet zaśmieca forum. Nie czytam jego postów, te które mnie interesują znajduję w lokalnych portalach. Pisze żeby zaistnieć ? Ostatnio u Cyborga zauważyłem podobne aspiracje !!!!

Ale przynajmniej próbujemy coś amawiać, o czymś dyskutować i "rozkminiać". Ty @felek7 natomiast, nic nie wnosisz na forum i - jak widać - niczym się nie interesujesz. No może, poza niektórymi sprawami dotyczącymi BHP.

Nie wytykaj zatem kolego innym, tego czego tobie brakuje.

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Cyborg » 08 sty 2019 08:14

Niedługo już nikt, na tym forum nie będzie się wypowiadał, nawet jak to co będzie chciał napisać będzie na temat ochrony - bo nie wiadomo czy to co tu zamieści będzie - zdaniem co niektórych - właściwe i nie zostanie on z tego powodu "zakrakany", .

Najdziwniejsze, w tym wszystkim jest to że w takich tematach jak ten - gdzie poddaje się ocenie innych - wypowiadają się przeważnie ci, którzy w ogóle nie udzielają się na forum.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 10 razy
Otrzymał/a podziekowań: 769 razy
Status: Online

Postautor: Razorblade1967 » 08 sty 2019 08:44

Nie przesadzaj Cyborgu... dyskusja o kształcie forum, o celowości lub niecelowości jakiś forumowych działań to nic niezwykłego. Takie dysputy odbywają się na wielu forach - tyle, że na takich dużych to raczej w gronie administracyjno-moderatorskim. Tutaj forum jest w sumie dość kameralne to rozmawiamy o tym w większym gronie.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 245 razy
Otrzymał/a podziekowań: 84 razy

Postautor: Mad Matt » 10 sty 2019 12:07

Ja akurat stanę w obronie kolegi Epiteta. Nie dość, że jednocześnie utrzymuje forum przy życiu, to jeszcze zaprasza do dyskusji. Pod kilkoma jego postami na temat działań ochrony i/lub policji wywiązały się ciekawe dyskusje.

Co więcej, nie jego wina że branża prócz hermetyczności odznacza się również stagnacją, brakami rozwoju itp. Ktoś może się czepić, że jaki to ma bezpośredni wpływ na forum i tematykę dyskusji. Bezpośredniego brak, ale pośredni wpływ jest niebanalny. Tu naprawdę czasami brak tematów, ze względu na obecną sytuację w ochronie i to że na forum udziela się raptem kilka osób.

Malkotentów (zupełnie bez ironii) zapraszam do prowadzenia dyskusji, zakładania tematów i spisywania swoich spostrzeżeń.
Nie zrzucajmy na Epiteta wszystkiego (wraz z winą), bo forum tworzymy wszyscy razem...a ze słów niektórych tu zebranych, znaczy że forum w sumie tworzy sam Epitet.

(Co do 15tys uytkowników, to ilość jest miłym dodatkiem. Tylko, że ta liczba nie bierze pod uwagę botów, jednodniowych kont i użytkowników którzy odeszli z forum)

Pozostawiam mój wywód pod zastanowienie i zapraszam do dyskusji :)

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Podziękował: 503 razy
Otrzymał/a podziekowań: 574 razy

Postautor: Epitet » 10 sty 2019 12:42

Motywem przewodnim publikacji zdarzeń interwencji pracowników ochrony było to, że ktoś winien pokazywać ten wysiłek jaki jest wkładany w zapewnienie bezpieczeństwa na ochranianych obiektach.
Doszedłem do wniosku, że użycie formuły na forum o treści:
"Brawo za postawę wykazana przez pracownika ochrony na ochranianym obiekcie" jest najwyższym wyróżnieniem za dobrze spełniony obowiązek na służbie na łamach forum.

Nie każdy może zasłużyć na tak zastosowaną formułę pisemną.

Nagrody ani premii ze strony forum nie będzie.

Firma ochrony poszkodowanemu w starciu z bandziorami pracownikowi ochrony na ochranianym obiekcie nie zapewnia praktycznie nic.
Jak ma ubezpieczenie - niech idzie do ubezpieczyciela.
jak leży w szpitalu - to jak wyzdrowieje niech sam dochodzi swoich racji.
Wyjątki potwierdzają regułę.

Niech mi malkontenci powiedzą jak albo w jaki sposób uhonorować pożądaną postawę pracownika ochrony za ochranianym obiekcie?
Zastosowałem takie rozwiązanie i uznałem je subiektywnie, że nie jest złe.

Nawet jak cały kraj milczy na ten temat, to jest przynajmniej forum ochroniarskie gdzie został pokazany wysiłek włożony w dobrze spełniony obowiązek .
A jak jest odrobina dobrej woli to taki pracownik może wejść na forum i sam zobaczyć , że inni pracownicy ochrony jego poświęceni widzą.

RODO zwyczajnie nie pozwala w komunikatach umieszczać nazwiska pracownika ochrony, chyba że sam wyrazi na to zgodę.

W takim razie zadam pytanie - komu to przeszkadza?

Działów tematycznych jest bez liku i tylko przysiąść fałdy na moment przed komputerem i można samemu stworzyć temat.
Zapraszam do współpracy.

Klawiatura jest przed Tobą.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Awatar użytkownika

Cyborg
Generał Broni
Generał Broni

Postautor: Cyborg » 10 sty 2019 13:11

Epitet pisze:Firma ochrony poszkodowanemu w starciu z bandziorami pracownikowi ochrony na ochranianym obiekcie nie zapewnia praktycznie nic.
Jak ma ubezpieczenie - niech idzie do ubezpieczyciela.
jak leży w szpitalu - to jak wyzdrowieje niech sam dochodzi swoich racji.
Wyjątki potwierdzają regułę.

Fakt jest taki że większości tu zarejestrowanych userów, być może, nigdy nic złego podczas pełnienia obowiązków jeszcze nie spotkało, dlatego nie potrafią docenić tego co Ty cały czas podkreślasz, a niektórzy nawet to krytykują.

Oby tych "krytykantów" nic złego nie spotkało, podczas pełnienia przez nich obowiązków ochrony. Bo wtedy, zapewne poznaliby jak to jest, gdy dajesz z siebie wszystko, a jak coś złego Ci się przydarzy to firma ma Cię gdzieś.

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał

Postautor: Epitet » 10 sty 2019 13:49

Użyję frazy, że sukces ma wielu ojców, a porażka tylko Matkę.

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Razorblade1967 » 10 sty 2019 21:02

Epitet pisze:Działów tematycznych jest bez liku i tylko przysiąść fałdy na moment przed komputerem i można samemu stworzyć temat.
Zapraszam do współpracy.

Klawiatura jest przed Tobą.

I każdy ewentualnie założony temat utonie w masie spamu... czyli kopiowanych z popularnych mediów informacji, które w dużym procencie nie mają najmniejszej wartości.

Ale OK. Skoro Wam się podoba taka formuła Forum... to nie wnikam. Można zalewać je spamem i twierdzić, że dzięki temu "forum żyje"... najlepszy pomysł na samouwielbienie. Problem w tym, że fora "żyją" dzięki dyskusjom, dzięki wymianie poglądów, dzięki odpowiedziom na trudne czy nurtujące użytkowników pytania. No, ale można je zalewać "toną" spamu (na zasadzie kopiuj-wklej) i można się cieszyć ile to nowych tematów założono, ilu to niby jest użytkowników itd.
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę, sztuka spowodować by nieprzyjaciel oddał życie za swoją.

Awatar użytkownika

klansman
Podpułkownik
Podpułkownik
Podziękował: 33 razy
Otrzymał/a podziekowań: 314 razy

Postautor: klansman » 10 sty 2019 21:16

Czasami pojawi się post pod tematem z newsem. Jak jest coś ciekawego można wziąść udział w dyskusji. Mi się akurat podobają te tematy z wiadomościami.

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1286 razy
Otrzymał/a podziekowań: 530 razy

Postautor: Jan M. » 10 sty 2019 21:39

Mnie martwi że Senex się nie udziela coś długo [drapanie]

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Razorblade1967 » 10 sty 2019 22:02

Jan M. pisze:Mnie martwi że Senex się nie udziela coś długo [drapanie]

Może nie ma czasu... może ma trudniejszy okres... samo życie. Tak czasem bywa.

Mnie martwi bardziej, że w sumie w dyskusjach udziela się bardzo kameralne grono użytkowników... choć z drugiej strony zacząłem ich odbierać jakoś "cieplej"... nawet zwyczajowych adwersarzy. Chyba tylko dla tych osób, pomimo faktu, że z branży zrezygnowałem to jeszcze się udzielam i regularnie wchodzę na forum.

Awatar użytkownika

Mad Matt
Porucznik
Porucznik
Podziękował: 245 razy
Otrzymał/a podziekowań: 84 razy

Postautor: Mad Matt » 11 sty 2019 04:25

Drogi Razorblade, jak nigdy się z Tobą nie zgodzę. Nikt tu nie pisze, że spamowanie setkami bezsensownych tematów to sposób na przedłużenie życia forum. Tylko, że takie wieści ze świata ochrony też są ciekawe i mogą prowadzić do ciekawych dyskusji/nawiązań do własnych doświadczeń ze strony użytkowników. Tylko, że najpierw musiałby się mieć kto udzielać...

Awatar użytkownika

Razorblade1967
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: Razorblade1967 » 11 sty 2019 08:34

Mad Matt pisze:Drogi Razorblade, jak nigdy się z Tobą nie zgodzę.

Odmienne zdanie, to w sumie podstawa dyskusji...

Mad Matt pisze:Tylko, że takie wieści ze świata ochrony też są ciekawe i mogą prowadzić do ciekawych dyskusji/nawiązań do własnych doświadczeń ze strony użytkowników. Tylko, że najpierw musiałby się mieć kto udzielać...

Cały problem w tym, że w tej masie informacji medialnych, o których nikt nie dyskutuje (bo w sumie w jakim procencie takich tematów jest choćby jeden "post dyskusyjny") giną tematy "dyskusyjne". Gina tematy gdzie odpowiada się na pytania użytkowników, co widać po tym, że często po niedługim czasie pada pytaniem, na które miesiąc czy 2-3 wcześniej padła już wyczerpująca odpowiedź. Przyznam, że w tej masie medialnego spamu trudno coś poszukać... i wcale się użytkownikom nie dziwię.

Oczywiście przyjmuje do wiadomości, że (jak wyraźnie widać w tej dyskusji) są różne zdania dotyczące zakładania takich tematów... części wypowiadających się (w tym Tobie) się to podoba, a części (w tym mnie) się to nie podobna. Należy więc znaleźć "złoty środek" (albo przynajmniej "zgniły kompromis").

Moim zdaniem należałoby stworzyć dział nazwany np. "Z mediów" i tam umieszczać takie tematy... jeżeli, któryś z nich (co się czasem zdarza) stanie się podstawą do dłuższej dyskusji to wtedy moderator powinien to przenieść do odpowiedniego działu Forum. Oczywiście na początku trzeba by posprzątać czyli przejrzeć tematy wstecz i te bez odzewu poprzenosić do działu "Z mediów"... ale to wykonalne przecież. Oczywiście w zasadzie można by nie tworzyć nowego działu (i tak jest ich dużo), a przyjąć zasadę, że takie tematy umieszcza się tylko w dziale "Wiadomości" (Kraj lub Zagranica)... tymczasem one sa obecnie wszędzie.

W taki sposób tematy będące kpią informacji medialnych nie zalewałyby działów forum, a trafiałyby tam tylko te, które staną się podstawą dyskusji, a więc nabiorą jakiejś wartości.

Awatar użytkownika

Jan M.
Generał Broni
Generał Broni
Podziękował: 1286 razy
Otrzymał/a podziekowań: 530 razy

Postautor: Jan M. » 11 sty 2019 09:46

90 tys. wpisanych na listę.
Około 100 tys. niekwalifikowanych pof.
Dzieciaki ze szkół zainteresowane tematami tu poruszanymi.
Także 100 tys policjantów i strażników miejskich ( wierzcie mi niejeden z nich zagląda tutaj ).

No i w końcu ci co z urzędu monitorują to forum.
Naiwnym byłoby sądzić że jest inaczej.
Dzięki programowi "Mxxxxxx" sporo wiedzą o każdym z nas.

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał

Postautor: Epitet » 11 sty 2019 11:53

Moje prywatne zdanie na temat Internetu:

Motto tej witryny jest takie:

OchronaForum.eu stworzone jest przez i dla pracowników ochrony.
To właśnie pracownicy ochrony tworząc nowe tematy oraz komentując już istniejące powodują iż świadomość społeczna i zawodowa ludzi pracujących w branży ochrony osób i mienia zwiększa się z dnia na dzień
.

Ogólne pojęcie bezpieczeństwa i rygory określone w klauzulach.

Nie można się ustosunkować do tej frazy pisanej bez sięgnięcia do historii tego środka masowego przekazu:

Internet – był to skrót od słów "inter" i "network", czyli "międzysieć", co oznaczało niemal nieograniczone możliwości tworzenia kolejnych sieci służących do wymiany informacji – zmniejszając przy tym udziały ARPANETu.

Zapotrzebowanie na tę formę technologiczną już wkrótce dostrzegły uczelnie wyższe oraz organizacje naukowe, które od 1989 roku zaczęły wykorzystywać Internet do pracy nad nowymi wynalazkami oraz badaniami.
Nie zabrakło również chętnych wśród osób prywatnych, jednak musiały one poczekać aż do 1991 roku, kiedy to zniesiono wydany przez National Science Foundation zakaz wykorzystywania Internetu do celów komercyjnych.
Od tej pory Internet zaczął być wykorzystywany do celów prywatnych, a także komercyjnych, poprzez wyświetlanie pierwszych reklam internetowych czy sprzedaż produktów/usług.
Niedługo później Netscape stworzyła pierwszą zaawansowaną przeglądarkę o nazwie Netscape Commerce S, która stanowiła wzór do naśladowania dla kolejnych produktów, mających przejąć rynek w przyszłości – walka o miano lidera przeglądarek pomiędzy Netscape a Microsoftem trwała zresztą przez długie lata, zaś ostatecznym zwycięzcą okazała się firma prowadzona przez Billa Gatesa.

link https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-hist ... -internetu

Regulamin Forum stanowi jasno:

3. Użytkownik zamieszczając określoną treść na łamach forum jest świadom istniejących przepisów prawa, a w szczególności ustawy o prawie autorskim.
W związku z powyższym użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za zamieszczoną treść.

To jak pisać i co pisać?
O czym dyskutować?

Oto jest pytanie.

Mam w pamięci prośbę aby na portalu ochronaforum.eu zająć się publikacją kroniki kryminalnej dotyczącej branży ochrony.
Zająłem się tym i jak widać po wpisach jest tego trochę.
Taka publikacja jak już wcześniej pisałem jest czasochłonna i pracochłonna.
Ale to jest pikuś.
Pisząc o tych wydarzeniach balansuję na krawędzi.
Korzystam między innymi z kronik policyjnych.
To jest jak poruszanie się na polu minowym.
Brygady sieciowe policji działają sprawnie.
Znam troszkę tą pracę i staram się zachować umiar w tym co piszę jak tylko potrafię.
Ocieram się o politykę.
Każda władza chciałaby aby złego w publikacjach było jak najmniej.
Jak popatrzysz na publikacje choćby z ubiegłego roku to zdarzeń dotyczących obiektów handlowych było sporo - szczególnie tych zakończonych postępowaniem mandatowym.

Policja nie publikuje większości zdarzeń - z rożnych powodów - a to sprawa wszczęta i sprawcy NN, a to muszą ukryć sposoby swojego działania, sprawa w prokuraturze lub sądzie i nie jest znane jej rozstrzygnięcie..
Publikuje się te, które zostały zakończone i skierowane do sądu lub już po wyroku.
Z propagandowego punktu widzenia to Policja chciałaby aby te ujęcia pracowników ochrony to były zatrzymaniami dokonanymi przez policjantów.
Taka tam pragmatyka służby.

A tutaj bum - ochroniarze.
Sytuacja spowodowała powstanie czegoś pośredniego.
Ochrona ujmuje, a Policja Zatrzymuje.

Pragmatyka jasno określa wymóg współdziałania tych dwóch podmiotów i określa to w Ustawie o OOiM z 1997 roku z póż. zmianami..

Służby mundurowe i wymiar sprawiedliwości - to bardzo delikatny temat.
Też wtrącam w to swoje 3 grosze.
Bardzo mało jest publikacji oficjalnych z innych obiektów jak OH.
Trzeba szukać cierpliwie.
Dużo jest publikacji Policji po czasie rozrzuconych po różnych mediach.

Już kiedyś sygnalizowałem, że nie mam monopolu na takie działanie i chętnie widziałbym aby dołączyli się inni.

Trzeba by zastosować model przekazu informacyjnego.

(Jaki model, jak miałby wyglądać, kto i jak go opracuje?)

Staram się położyć nacisk na to, aby przy każdym zdarzeniu była podana miejscowość - bo to ułatwia unikanie dublowania informacji.
Choćby korzystanie z wyszukiwarki na forum.
Teraz nie wiem do dzisiaj jaki jest stosunek do tych publikacji prywatnych biznesmenów branży ochrony.
Jednych boli, inni mają się czym pochwalić.
Tutaj też nie mogę "przegiąć".
Ot choćby często zadawałem pytanie w komentarzu - a jakiej pomocy udzieliła poszkodowanemu POF agencja ochrony.
"Milczenie jest złotem".
Jest jeden przypadek określony w ustawie o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, że agencja ochrony postawiona jest w sytuacji, że ma pomóc pracownikowi ochrony w przypadku zdarzeń z bronią palną.

Moje zamierzenia?
Potrzebuję czasu na organizację sobie lepszego sprzętu.
Postaram się utrzymać dotychczasowe tempo publikacji jak sobie z tym poradzę.
Będę się przymierzał do ewentualnego rozszerzenia tego co publikuję.
I nie mam nic przeciwko korzystaniu z tych publikacji, moich komentarzy.
Jestem na etapie, że wszystko staram się przemyśleć.

Czego mi brakuje co odczuwam subiektywnie.
Pracownik ochrony angażowany do ochrony OH przed przystąpieniem do pracy winien wiedzieć co będzie robił i co wchodzi w zakres jego obowiązków na OH.
Nie widzę tutaj czynnika społecznego.
Ten czynnik społeczny to Handlowcy.
Powinni moim zdaniem Handlowcy mieć cokolwiek do powiedzenia na temat ochrony Obiektu handlowego.
Ich życzenie to aby straty na tym odcinku handlowym były jak najmniejsze.
Lata mijają a nie widzę ich w komisjach rekrutacyjnych do pracy na OH.
Chociażby w komisjach wspólnie z pracodawcami branży ochrony przy egzaminach dopuszczających kwalifikowanego pracownika ochrony do przystąpienia do pracy na OH.
Na wzór niemieckich Izb Handlowych.
Taka oddzielna nazwę to licencja albo dopuszczenie dla kandydatów do pracy na ochronę obiektów handlowych.
Podobnie jak rozwiązano to w Wielkiej Brytanii.
A to jest bardzo niemiłe dla pracowników ochrony kiedy poprzeczka idzie do góry.
Mam marzenie powiedział Martin Luter King.(parafrazuję)

Komputer to jest taka maszyna, że wciśnie się Reset i Enter i mamy białą plamę na ekranie.
I Internet to jest taki śmietnik, że wszystko w nim zostaje.

Praktycznie cały czas trwa w Internecie tworzenie czegoś nowego.
Jak to tworzyć?
Proces ten przebiega moim zdaniem metodą prób i błędów.
Forum jest od tego procesu odizolowane?

Wróć do „Dyskusje PSPO”