Szatniarz, portier, sprzątacz i ogrodnik w jednym. Oto ochroniarze w Polsce

Awatar użytkownika

anty-ochrona
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 4 razy
Status: Offline

Re: Szatniarz, portier, sprzątacz i ogrodnik w jednym. Oto ochroniarze w Polsce

Postautor: anty-ochrona » 13 mar 2019 16:38

o matko....
Wy naprawdę chcecie iść z tonfą na gościa z nożem...!!!!...nie nooo...szacun...naprawdę jestem teraz pod wrażeniem Waszej odwagi i wiary w możliwości tej pałki i swoje. Takich ludzi to bym zatrudnił jako swoją ochronę z uwagę na chęć poświęcenia życia za pana ale jednak poprzestanę, jakby co, na ludziach, którzy mają trochę więcej zwojów mózgowych bo wyszkolenie nowego to zbyt długi proces żeby dać im się zabijać z głupoty.

Ja się chyba tez tak nauczę bo widzę że praktycy mówią, że to działa na ulicy.;).

https://www.youtube.com/watch?v=ztK7qtQtbOM

a tu jak to wygląda na ulicy : mimo, że kazdy jest wyszkolony i ma pałkę (noszą na plecach bo tak jest szybciej - byłem widziałem rozmawiałem) to nikt sie w pałkę nie bawił bo to nie ma sensu przy nożu :

https://www.youtube.com/watch?v=Pbzg9o5KQdU

Polscy policjanci też do noża sie nie zbliżają nawet z pałką.Tak sa uczeni i bardzo mądrze. Widocznie ktoś z Was robi mięso armatnie wciskając kity o wyższości tonfy nad nożem.
Zapraszamy : www.knives.pl ;) lub www.customknives.pl - tam jest wielu specjalistów od noży.

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 44 razy
Otrzymał/a podziekowań: 350 razy

Postautor: klansman » 13 mar 2019 16:50

Jak ktoś czuje się na siłach może próbować obezwładnić napastnika z nożem, ale zauważcie że nawet policja tego nie robi, tylko trzyma takiego delikwenta na dystans. Zresztą sami instruktorzy samoobrony odradzają bezposredniej konfrontacji z nozownikiem.

Awatar użytkownika

anty-ochrona
Chorąży
Chorąży

Postautor: anty-ochrona » 13 mar 2019 16:51

https://www.youtube.com/watch?v=DhD5tmm-mwI

prawidłowa interwencja polskiej policji w stosunku no faceta z nożem..Pałka tonfa lezy bezpiecznie na ziemi skutecznie olana przez mądrego funkcjonariusza. ;)

i kolejna prawidłowa akcja - pałka tonfa olana a dziadek zero agresji ale miał nóż.

https://www.youtube.com/watch?v=mHgFpH6e_g0

Awatar użytkownika

yachim
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 79 razy

Postautor: yachim » 13 mar 2019 17:32

Pajac już zapomniał o czym mowa. A mowa jest o obronie przed gościem z nożem a nie o atakowaniu go. Pajac mówi że by uciekał. Nie wziął tylko pod uwagę że nożownik może być szybszy od niego. I co wtedy? Ano nic, pajac woli mieć gołe łapy, bo tonfa w niczym przecież mu nie pomoże. Jak pajac ma pełne gacie to i giwera by mu nie pomogła. Ot, rozumowanie pajaca. :)

Awatar użytkownika

jacek1758
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował: 71 razy
Otrzymał/a podziekowań: 30 razy

Postautor: jacek1758 » 13 mar 2019 17:50

Eh Kolego anty-ochrona .... nie ma to jak mądrości od wujka google i filmy moralnego niepokoju z youtoube. Fontanny wszelakiej wiedzy, mądrości i prawideł rządzących światem. Co Ty byś bez nich zrobił ?

My tu polemizujemy o własnych zawodowych doświadczeniach, a Ty wrzucasz linki. No mógłbym też wyszarpać coś z neta ... No ale przecież widzę, że pojęcia o tonfie nie masz. No weź się kompromituj ...

Awatar użytkownika

anty-ochrona
Chorąży
Chorąży

Postautor: anty-ochrona » 13 mar 2019 17:52

yachim pisze:Pajac już zapomniał o czym mowa. A mowa jest o obronie przed gościem z nożem a nie o atakowaniu go. Pajac mówi że by uciekał. Nie wziął tylko pod uwagę że nożownik może być szybszy od niego. I co wtedy? Ano nic, pajac woli mieć gołe łapy, bo tonfa w niczym przecież mu nie pomoże. Jak pajac ma pełne gacie to i giwera by mu nie pomogła. Ot, rozumowanie pajaca. :)

nie wiem jak tam pajac ale ja wolę mieć tonfe niż nic ale wtedy i tak nie podejmę walki z nożownikiem. Akurat u mnie dyżur zawsze pełni Glock więc na miejscu nożownika bym nie szalał jak juz mi da szansę żeby go wyjąć. Ty nie masz takiej szansy kolego i całe szczęście ;). Poprzestań na pałce i obyś nigdy nie zbierał szmatą swojej krwi z podłogi Stokrotki gdzie zapewne bronisz topionego serka i kostek masła przed zamachem ;). Rób to z zaangażowaniem ale i z głową.

Awatar użytkownika

anty-ochrona
Chorąży
Chorąży

Postautor: anty-ochrona » 13 mar 2019 17:53

jacek1758 pisze:Eh Kolego anty-ochrona .... nie ma to jak mądrości od wujka google i filmy moralnego niepokoju z youtoube. Fontanny wszelakiej wiedzy, mądrości i prawideł rządzących światem. Co Ty byś bez nich zrobił ?

My tu polemizujemy o własnych zawodowych doświadczeniach, a Ty wrzucasz linki. No mógłbym też wyszarpać coś z neta ... No ale przecież widzę, że pojęcia o tonfie nie masz. No weź się kompromituj ...

jacku - myślę, że moje doświadczenia zawodowe wystarczyłyby dla Was wszystkich ale co to ma za znaczenie w dobie internetu gdzie każdy może być kim chce. Władcą tonf...na przykład ;).

Awatar użytkownika

yachim
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 79 razy

Postautor: yachim » 13 mar 2019 18:08

Ciężka tonfa - i wszystko w temacie. A Glocka to zapewne widziałeś na You Tube :lol:

Awatar użytkownika

jacek1758
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: jacek1758 » 13 mar 2019 18:36

anty-ochrona pisze:jacku - myślę, że moje doświadczenia zawodowe wystarczyłyby dla Was wszystkich

Oj i tu byś się pomylił :)

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 44 razy
Otrzymał/a podziekowań: 350 razy

Postautor: klansman » 13 mar 2019 18:41

jacek1758 pisze:
anty-ochrona pisze:jacku - myślę, że moje doświadczenia zawodowe wystarczyłyby dla Was wszystkich

Oj i tu byś się pomylił :)

Kolejna ustawka się szykuje :-) Jacek pamiętaj że Cyborg był pierwszy. Jak będziesz miał siły to anty-ochrona wejdzie w kolejnej rundzie [jezyk_oko]

Awatar użytkownika

jacek1758
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: jacek1758 » 13 mar 2019 19:05

Mój poziom agresji w skali od 1 do 10 wynosi 1. Gdzież ja tam do jakiś ustawek ... hahaha

Awatar użytkownika

anty-ochrona
Chorąży
Chorąży

Postautor: anty-ochrona » 13 mar 2019 19:10

żadnych ustawek nie będzie - korzyść żadna i już widzę TVN 24 - " były......pobił, ( zabił ? )inwalidę zatrudnionego w charakterze pracownika ochrony" ;)) , ojca dzieciom i nieodżałowanego syna....

Awatar użytkownika

jacek1758
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: jacek1758 » 13 mar 2019 20:08

Oj przestań anty-ochrona przeceniasz mnie, zaraz tam bym zabił ... :D

Awatar użytkownika

anty-ochrona
Chorąży
Chorąży

Postautor: anty-ochrona » 13 mar 2019 20:23

yachim pisze:Ciężka tonfa - i wszystko w temacie. A Glocka to zapewne widziałeś na You Tube :lol:

ooo...nawet teraz go widzę bo należy juz mu się czyszczenie po wysiłku na strzelnicy niestety. Tonfę juz dawno zamieniłem na batona i to w wadze lekkiej bo jest szybszy i łatwiej go nosić (w zasadzie wozić). Tonfy sa rzeczywiście w róznych wagach ale pamiętaj , że coś za coś- lżejsza- mniejsze szkody przy uderzeniach ( w samoobronie niepożądane) za to szybsza.

jacek1758 pisze:Oj przestań anty-ochrona przeceniasz mnie, zaraz tam bym zabił ... :D

oj..ja myslałem , że ty jesteś ochroniarzem ;)...cóż za skucha..Bo ja jestem "były" to pewne ;).

Awatar użytkownika

jacek1758
Generał Brygady
Generał Brygady

Postautor: jacek1758 » 13 mar 2019 20:28

Nie jestem ochroniarzem i nigdy nie byłem. Jestem pracownikiem ochrony ... semantyka w sumie, ale istotna.

Wróć do „Dyskusje PSPO”