Zarejestruj

Reklama

Zaloguj  •  Zarejestruj

• Reklama

System Rejestracji Czasu Pracy

• Polecamy

• Polecamy

IFP

Kierowca konwoju

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Re: Kierowca konwoju

Postprzez judoka82 » 07 paź 2011 12:56

Co do patroli jednoosobowych i tzw. "oszczędności" to szkoda słów. Swego czasu, wiele lat temu firma Securitas zapoczątkowała lub była prekursorem jak kto woli cyt.: na "modę szwedzką" usilnie wprowadzając i wprowadziła ostatecznie patrole GI jednoosobowe, na nic miały się tłumaczenia ludzi, że to zupełnie inne kraje i rynek ochrony itd., itp. tak można wymieniać bez końca (było dość głośno na Śląsku) ale nie miało to znaczenia bo ma tak być jak w Szwecji i koniec-oni mogą my też możemy, mało tego firma ta forsowała aby patrol GI najlepiej nie posiadał środków przymusu bezpośredniego lub w minimalnym stopniu, ludzie zastanawiali się co pod tym pojęciem się kryje, powiedzmy że kluczyki od kajdanek to już coś[htsz], praktycznie większość firm wtedy wyśmiała ten projekt jako nie realny ale jak pokazała historia da się i już się nie śmieją ale wprowadzają [help2]
  • 0

Kapral
Reputacja: 0

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Postprzez Epitet » 07 paź 2011 13:46

Tak mi się widzi, że od strony procesowej to jest porażka.
Jeden dowód osobowy w sprawie procesowej to nie jest to samo co dwa dowody osobowe.
  • 0

Generał Dywizji
Reputacja: 498

Postprzez OTIS » 07 paź 2011 23:15

HorrorCore napisał(a):takie zbieranie pieniazków tu i ówdzie to nie konwój, a inkaso
Inkaso to również odmiana konwoju. W zasadzie to jedno i drugie to jest to ochrona wartości pieniężnych w transporcie. [dziadek]
  • 0

Generał Broni

Postprzez OTIS » 07 paź 2011 23:24

judoka82 napisał(a):usilnie wprowadzając i wprowadziła ostatecznie patrole GI jednoosobowe, (...)firma ta forsowała aby patrol GI najlepiej nie posiadał środków przymusu bezpośredniego lub w minimalnym stopniu, ludzie zastanawiali się co pod tym pojęciem się kryje, powiedzmy że kluczyki od kajdanek to już coś[htsz], praktycznie większość firm wtedy wyśmiała ten projekt jako nie realny ale jak pokazała historia da się i już się nie śmieją ale wprowadzają

Chcę zauważyć, że nawet w USA w niektórych stanach patrole policyjne są jednoosobowe.
Po drugie skład GI oraz wyposażenie i uzbrojenie zależy od wielu czynników. M. in. od przyjętej taktyki, procedur i zadań. Nie wszędzie potrzebna jest broń.
Po trzecie w czasach o których piszesz WPA bardzo niechętnie wydawały zezwolenia na broń dla GI i bardzo niechętnie widziały wyposażenie GI w broń palną.
  • 0

Generał Broni

Postprzez niunia2101 » 09 paź 2011 14:39

Ja się nie widzę nawet mając zwykłe prawko typu B w roli kierowcy konwoju. Wiem, że jeżeli miałbym jeździć to pójdę na szkolenie specjalistyczne. Wolę mieć pewność, że dam radę i potrafię i dzięki temu przeżyję niż mam potem żałować.
  • 0

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety.
Strażnik Serwis
BOB - masówki
GOB - masówki
MKK - masówki
Officer - masówki
Miro (czasy świetności) występy gościnne
LAAM Security (przed zmianą nazwy na obecną)
Konsalnet (obecnie)
Chorąży

Postprzez clint » 29 paź 2011 09:04

A ja tu wrzucę swoje smuty,wczoraj ogladałem w tvn turbo ''uwaga pirat''jak wlepiaja mandat konwojowi zreszta juz któryś raz!nic w tym dziwnego złamali przepisy itd.Interesuje mnie kwestia podejscia konwojentów!w jednej sytuacji podszedł policjant od strony d-cy konwoju,kierowca wysiadł poszedl do radiowozu [o boze] konwojent wyszedł z peemem,zabezpieczał(konwój bez kierowcy!na drodze krajowej!pola lasy!)druga sytuacja kierowca otworzył drzwi auto zgaszone!i marudzi policjantowi ''tylko pogratulowac panu,ja tu wiazę milion euro w kwitach plapla pla''Z tego co wiem i stosowalismy w konwojach(nie ważne czy małe itp)zawsze wysiadał d-ca informował kim jest ,kim są itd.kierowca nie wysiada z auta,nie otwiera drzwi,nie gasi pojazdu itd,konwojent w tym czasie zabezpiecza konwój,wszystko załatwia d-ca(bezpieczenstwo konwoju to jasne!no chyba że się zmieniło coś w tej kwestii?bo przepustek ''w''nie ma to wiem :D )I teraz pytanie czy to wina niedouczonych policjantów,ze kazuja kierowcy do radiowozu,czy nikt ich nie uczy jak maja postepowac z konwojem?czy to wina całej załogi konwojowej?bardziej stawiam na konwój!często widzę jak hulaja po miescie z odsunietymi drzwiami bo palą papierosa,stają tak jak podejmuja wartosci że sami odcinają sobie drogę ucieczki w razie ''w'',gaszą silniki,wychodzą na kawkę!krew sie gotuje!.W sytuacji kontroli drogowej nie podejrzewałbym ze policjanci przebierancy a bardziej na sytuacje gdzie podjezdza banda,wyskakują ostrzeliwuja policjantów i przy okazji kierowcę w radiowozie albo w otwartych drzwiach i konwój juz nie odjedzie!zanim d-ca przeskoczy na miejsce kierowcy odpali auto,jesli kierowca wczesniej odruchowo nie zabrał kluczykow gasząc pojazd!to jest przerażające!No chyba że konwojeci boją sie egzekwować przepisy dot.bezpieczenstwa konwoju,albo licza że policja im pomoże w razie napadu!Wiem ze panowie z policji ''często gęsto''się obruszali i buntowali jak d-ca wychodził i robił tak jak ma być,nie chcąc dopuszczac policjanta do kierowcy,bo dla nich to było ze to konwój dyktuje im warunki a oni przeciez to policja!Kolega z brinksa miał podobna sytuacje ze policji wydawało się za dużo(chcieli nawet unieruchomic pojazd,grożąc lawetą!,skonczyło się na nie dopuszczeniu policjantów do pojazdu konwoju(chłopaki wyskoczyli przeladowali broń i ładnie poinformowali jakie bedą skutki,przybył patrol oficerski policji,i policjanci dostali po dupie!.
  • 0

Chorąży

Postprzez Psikiszek » 02 lis 2011 14:12

clint - już raz dyskutowaliśmy o uprawnieniach konwoju w przypadku kontroli drogowej. W czasie zwykłego konwoju jest się takim samym kierowcą jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Tutaj proponuję zapoznać się z działem V prawa o ruchu drogowym. Dobrze gdyby kierowca konwoju w ogóle od czasu do czasu przejrzał sobie kodeks drogowy.
Cały czas się zastanawiam jaki jest cel uczenia nowych ochroniarzy czegoś takiego jak "procedura na wypadek kontroli drogowej". Procedury, która nie ma zamocowań w żadnej ustawie czy rozporządzeniu. Więcej, ze swoimi bzdurnymi zapisami jest niezgodna z polskim prawem.
Jeżdżąc czasami jako kierowca konwoju/inkasa wypracowałem metodę "koleżeńską". Podobna branża, musimy sobie pomagać, itd. Do tego na drodze bez szaleństw. Lekkie nagięcie przepisów, ale już nie np 90km/h w terenie zabudowanym. Mimo to bez mandatu chyba nikt się nie obył kto jeździ już parę ładnych lat.
Kolejna sprawa to młodzi kierowcy w konwoju. Każdy z nas musiał gdzieś się nauczyć zawodowego prowadzenia pojazdu w "realu". Dodatkowe kursy, szkolenia jak najbardziej, powiedziałbym nawet że koniecznie. Kiedyś w mojej firmy była dobra praktyka wysyłania takiego świeżego kierowcy na łatwą trasę. Pozwalało to wczuć się w zachowanie samochodu, uczyło pewności. Niestety wszystko co dobre i to się skończyło. Teraz takiego świeżaczka dają "na miasto" i ma sobie radzić.
  • 0

Szeregowy

Postprzez j.sebastian » 01 gru 2011 01:31

Psikiszek napisał(a):W czasie zwykłego konwoju jest się takim samym kierowcą jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Tutaj proponuję zapoznać się z działem V prawa o ruchu drogowym.

A to są konwoje nie zwykłe ? Magiczne ? Czy jakie ? Konwój to konwój.
  • 0

Miałem taki sen:
W A.O. nie zatrudniano osób niepełnosprawnych i emerytów mundurowych :)
Szeregowy

Postprzez j.sebastian » 01 gru 2011 01:34

Psikiszek napisał(a):W czasie zwykłego konwoju jest się takim samym kierowcą jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Tutaj proponuję zapoznać się z działem V prawa o ruchu drogowym.

A to są konwoje nie zwykłe ? Magiczne ? Czy jakie ? Konwój to konwój.
Psikiszek napisał(a):Cały czas się zastanawiam jaki jest cel uczenia nowych ochroniarzy czegoś takiego jak "procedura na wypadek kontroli drogowej". Procedury, która nie ma zamocowań w żadnej ustawie czy rozporządzeniu. Więcej, ze swoimi bzdurnymi zapisami jest niezgodna z polskim prawem.

Procedury nie ma, jest zapis w ustawie który wyraźnie mówi że do kontrolujących policjantów udaje się z dokumentami dowódca konwoju.
Kodeks drogowy swoje a ustawa o ochronie swoje.
  • 0

Miałem taki sen:
W A.O. nie zatrudniano osób niepełnosprawnych i emerytów mundurowych :)
Szeregowy

Postprzez niunia2101 » 02 gru 2011 07:19

Też to oglądałem w tvn turbo ten odcinek. No jak to zobaczyłem to się załamałem. Gdzie są szkolenia dla grupy konwojowej ja się pytam?
  • 0

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety.
Strażnik Serwis
BOB - masówki
GOB - masówki
MKK - masówki
Officer - masówki
Miro (czasy świetności) występy gościnne
LAAM Security (przed zmianą nazwy na obecną)
Konsalnet (obecnie)
Chorąży

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwój