Zarejestruj

Reklama

Zaloguj  •  Zarejestruj

• Reklama

System Rejestracji Czasu Pracy

• Polecamy

• Polecamy

IFP

Operator Kontroli Bezpieczeństwa - Pyrzowice - Securitas

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Postprzez LISU » 14 sty 2012 06:11

http://www.pracuj.pl/praca/operator-kon ... id=2326177
  • 0

...jeżeli chcesz rządzić ludzmi, nie możesz ich pchać przed sobą - musisz sprawić żeby podążyli za Tobą...
Podpułkownik
Reputacja: 0

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Re: Operator Kontroli Bezpieczeństwa - Pyrzowice - Securitas

Postprzez Bolo » 14 sty 2012 21:19

"Dodatkowo mile widziane:
posiadanie ważnego certyfikatu bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych z klauzula zastrzeżone;"

Czegoś nie rozumiem, aby być operatorem kontroli bezpieczeństwa trzeba mieć poświadczenie bezpieczeństwa więc dodatkowe wymaganie jest nielogiczne. [KO]
  • 0

Podpułkownik
Reputacja: 481

Postprzez Klinkerhoffen » 14 sty 2012 21:58

Masz rację. Skoro nie potrafią określić prawidłowo wymagań dla kandydatów to mam wątpliwości czy będą w stanie należycie wykonywać tą robotę.
  • 0

Klinkerhoffen

Postprzez Bolo » 14 sty 2012 22:57

Klinkerhoffen, masz dużą wiedzę na ten temat a ja tylko czytałem ;-) . Mam parę pytań:
- dlaczego w ogłoszeniach jest zawsze taki zapis:
"ważne szkolenie specjalistyczne operatorów kontroli bezpieczeństwa. Ważność szkolenia 30 miesięcy od dnia uzyskania certyfikatu"
przecież certyfikat jest ważny 30 miesięcy od zdania egzaminu w ULC czyli chcą zatrudniać tylko osoby bezpośrednio po egzaminie?
- czy w firmach takich jak w ogłoszeniu, prowadzą szkolenia z rozpoznawania obrazów które są obowiązkowe ( z tego co pamiętam to 6 godzin na 6 miesięcy ) i trzeba je dokumentować. Żeby przeprowadzić takie szkolenie trzeba operatora wysłać do ośrodka lub kupić oprogramowanie ( coś około 50 tys zł ), nie wiem jak z instruktorem ale pewnie też będzie potrzebny?
- zapis "Poszukujemy osób posiadających: szkolenie świadomości bezpieczeństwa lotniczego" - przecież na szkolenie wysyła pracodawca i ponosi jego koszty, tak?
Wg mnie jest to oferta tylko i wyłącznie dla ludzi z SOL-u i SG, chcą ich podkupić i tyle.
  • 0

Podpułkownik

Postprzez Klinkerhoffen » 15 sty 2012 00:42

dziadek_lesny napisał(a):- dlaczego w ogłoszeniach jest zawsze taki zapis:
"ważne szkolenie specjalistyczne operatorów kontroli bezpieczeństwa. Ważność szkolenia 30 miesięcy od dnia uzyskania certyfikatu"
przecież certyfikat jest ważny 30 miesięcy od zdania egzaminu w ULC czyli chcą zatrudniać tylko osoby bezpośrednio po egzaminie?

Uprawnienia do prowadzenia kontroli bezpieczeństwa nie są przyznawane bezterminowo. Po okresie 30 m-cy od daty uzyskania certyfikatu należy uczestniczyć i pozytywnie zaliczyć szkolenie doskonalące, realizowane w zatwierdzonym przez ULC ośrodku szkoleniowym - § 12 ust.2 rozporządzenia MI w sprawie Krajowego Programu Szkolenia. Niewypełnienie tego obowiązku skutkuje wycofaniem uprawnień do realizowania kontroli bezpieczeństwa - 11.3.4 185/2010.

dziadek_lesny napisał(a):- czy w firmach takich jak w ogłoszeniu, prowadzą szkolenia z rozpoznawania obrazów które są obowiązkowe ( z tego co pamiętam to 6 godzin na 6 miesięcy ) i trzeba je dokumentować. Żeby przeprowadzić takie szkolenie trzeba operatora wysłać do ośrodka lub kupić oprogramowanie ( coś około 50 tys zł ), nie wiem jak z instruktorem ale pewnie też będzie potrzebny?

Nie wiem czy prowadzą. Faktycznie, jest taki obowiązek, ale jeżeli skaner ma zainstalowaną odpowiednio bogata bibliotekę TIP, a operator pracuje na sprzęcie odpowiednio długo to spełnia kryteria regularnie powtarzanego szkolenia - 11.4.1 b 185/2010
Szkolenia tego nie należy mylić ze szkoleniem doskonalącym o którym pisałem wyżej.

dziadek_lesny napisał(a):- zapis "Poszukujemy osób posiadających: szkolenie świadomości bezpieczeństwa lotniczego" - przecież na szkolenie wysyła pracodawca i ponosi jego koszty, tak?

Przede wszystkim nie świadomości bezpieczeństwa lotniczego a szkolenie świadomości ochrony lotnictwa - § 8 pkt.1 KPS.
Tutaj też masz rację - pracodawca wysyła i ponosi koszty.

dziadek_lesny napisał(a):Wg mnie jest to oferta tylko i wyłącznie dla ludzi z SOL-u i SG, chcą ich podkupić i tyle.

Widać że AO chcą wejść na lotniska jak najmniejszym kosztem. Teraz skąpią kasę na szkolenia, a jutro na godziwą i adekwatną do zakresu obowiązków i odpowiedzialności pensję.
  • 0

Klinkerhoffen

Postprzez Bolo » 15 sty 2012 12:11

Klinkerhoffen napisał(a):Nie wiem czy prowadzą. Faktycznie, jest taki obowiązek, ale jeżeli skaner ma zainstalowaną odpowiednio bogata bibliotekę TIP, a operator pracuje na sprzęcie odpowiednio długo to spełnia kryteria regularnie powtarzanego szkolenia - 11.4.1 b 185/2010
Szkolenia tego nie należy mylić ze szkoleniem doskonalącym o którym pisałem wyżej.

Minimum 6000 obrazów, ale urządzenie rtg jest ( chyba ) własnością operatora lotniska i to on ma dostęp do pamięci ( obowiązek rejestrowania zapisów co 30 dni ). Czy wystarczy do udokumentowania czasu pracy ( 1/3 czasu pracy ) okres zalogowania do urządzenia?

Kolejne pytanie - jak rozumieć punkt 11.3.5 jest zapis " umowa o pracę" a co z uz ?
  • 0

Podpułkownik

Postprzez Klinkerhoffen » 15 sty 2012 21:25

dziadek_lesny napisał(a):Czy wystarczy do udokumentowania czasu pracy ( 1/3 czasu pracy ) okres zalogowania do urządzenia?

Tak.

dziadek_lesny napisał(a):Kolejne pytanie - jak rozumieć punkt 11.3.5 jest zapis " umowa o pracę" a co z uz ?

Nie ma tam takiego zapisu, niemniej jednak uważam za niedozwolone zawieranie umów cywilno-prawnych pomiędzy AO a POF w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego w portach lotniczych.
  • 0

Klinkerhoffen

Postprzez Bolo » 15 sty 2012 21:55

Klinkerhoffen napisał(a):Nie ma tam takiego zapisu, niemniej jednak uważam za niedozwolone zawieranie umów cywilno-prawnych pomiędzy AO a POF w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego w portach lotniczych.

11.3.5 - Dokumentacja dotycząca certyfikacji lub zatwierdzania wszystkich uprawnionych lub zatwierdzonych osób przechowywana jest co najmniej przez okres trwania ich umowy o pracę. ( nr 185/2010 )

W wielu punktach jest odniesienie do "umowy o pracę", wiem że Rozporządzenia Komisji to dokładne tłumaczenia i może tu tkwi problem, oczywiście problem dla AO a nie dla pracownika. :lol:
  • 0

Podpułkownik

Postprzez Klinkerhoffen » 15 sty 2012 22:24

COMMISSION REGULATION (EU) No 185/2010 napisał(a):11.3.5 Certification or approval records shall be kept for all persons certified or approved, respectively, for at least the duration of their contract.

dziadek_lesny napisał(a):W wielu punktach jest odniesienie do "umowy o pracę", wiem że Rozporządzenia Komisji to dokładne tłumaczenia i może tu tkwi problem, oczywiście problem dla AO a nie dla pracownika.

Fajnie, że zgadzamy się w tym temacie. Jest jeszcze art. 22b UoOOiM.
  • 0

Klinkerhoffen

modlin

Postprzez dareckiwawa » 21 cze 2012 09:30

Hej ludziska chciałbym wszystkich przestrzec przed podejmowaniem pracy na Poczcie Polskiej jako operatorzy kontroli bezpieczeństwa firma na Modlinie proponuje 1700 pln dla operatorów śmiech na sali. Wiem to z pierwszej ręki wiadomość potwierdzona.
  • 0

Szeregowy
Reputacja: 0

Następna strona

Powrót do Praca - Dam