Zarejestruj

Reklama

Zaloguj  •  Zarejestruj

• Reklama

System Rejestracji Czasu Pracy

• Polecamy

• Polecamy

IFP

AED w Centrum Handlowym. Kto obsługuje.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

AED w Centrum Handlowym. Kto obsługuje.

Postprzez S.B. » 14 lut 2012 12:20

Byłem sobie wczoraj w centrum handlowym po kilka drobiazdgów. Po zakupie udałem sie do Punktu Obsługi Klienta po fakturkę. Kolejka kilkuosobowa więc miałem chwilę na rozejrzenie sie wokoło. I co zobaczyłem? AED (automatyczny defiblyrator zewnętrzny). Jest bardzo ładnie zamknięty w szafce przy pani stanowisku pracy. Mając na uwadze doświadczenia z dostępem do tego typu urządzeń, bądź co bądź kosztującym kilka tysięcy złotych pytam Pani wystawiającej fakturę: w jaki sposób jest używany, kto może wyadć go z szafki. Pani powiedziała że ochrona się tym zajmuje. Nie dopytywałem już czy ochrona ma używać czy tylko otworzyć i wydać. Stąd kilka pytań:
1. Jak myślicie czy były opracowane procedury wydawania: kto, komu, w jaki sposób, kto odpowiada itp
2. Jeśli PO obsługiwali to jakie mieli szkolenia z obsługi i czy mają okresowe doskonalające
3. Jak to jest rozwiązane u Was na obiektach: czy macie AED, a jeśli tak to czy mieliście szkolenia i w razie potrzeby umiecie użyć, wiecie do czego służy itp.
Miałem wrażenie że Pani nie wiedziała zupełnie o co chodzi z tym urządzeniem.
Zapraszam do dyskusji
  • 0

" Martwy VIP nie płaci: martwy Bodygurad nie bierze pieniędzy. Gdzie leży granica????"
Szeregowy
Reputacja: 0

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Re: AED w Centrum Handlowym. Kto obsługuje.

Postprzez Rivka » 14 lut 2012 12:31

Przeszkolenie dla ochrony w takich zakresach u mnie na obiekcie nigdy sie ne odbywało. Przypuszczam, że tego typu sprzęt po prostu JEST i specjalistów w tej dziedzinie niestety brak.
  • 0

Szeregowy

Postprzez HorrorCore » 14 lut 2012 12:59

Rivka napisał(a):Przeszkolenie dla ochrony w takich zakresach u mnie na obiekcie nigdy sie ne odbywało. Przypuszczam, że tego typu sprzęt po prostu JEST i specjalistów w tej dziedzinie niestety brak.

Uznam to za żart. W innych krajach w centrach handlowych i innych publicznych miejsach na ogół jest AED i może go obsłużyc pierwsza lepsza osoba bez zadnego szkolenia w razie zatrzymania funkcji życiowych u innego człowieka. AED jak sama nazwa mówi automatyczny wykonuje wszystko sam człowiek jedyne co robi to podpina go pod osobe poszkodowaną po wcześniejszym posmarowaniu jej żelem, jak podpiąc przy AEDdzie jest instrukcja, dziecko które umie czytać w wieku 10 lat zrobi to bez problemu. Cała reszte defibrylator wykonuje sam, diagnozuje ofiare i działa.. tutaj po prostu nie da sie nic zrobić źle, nie bójmy sie go używać bo nie zaszkodzimy najwyżej pomożemy. Jak wiemy często pogotowie nie wyrabia sie srednio w 5ieć minut bo tyle mamy zeby zadziałać, jeśli bedziemy zwklekać i nie użyjemy defibrylatora, a pogotowie przyjedzie po 10 minutach to juz bardzo prawdopodobne stwierdzić tylko zgon pacjenta.
  • 0

Chorąży
Reputacja: 14

Postprzez Rivka » 14 lut 2012 13:15

Nie twierdzę, że nie dam sobie rady, przeszkolenia jednak nie mieliśmy.
  • 0

Szeregowy

Postprzez HorrorCore » 14 lut 2012 13:17

Rivka napisał(a):Nie twierdzę, że nie dam sobie rady, przeszkolenia jednak nie mieliśmy.

Bo na dobra sprawe takie szkolenie jest totalnie niepotrzebne. Na pewno przy defi macie instrukcje obsługi? w raz z pokazanymi miejscami gdzie i jak go podpiąć po wcześniejszym nałożeniu na "pacjenta" zelu, racja? ;) Pozdrawiam.
  • 0

Chorąży

Postprzez Rivka » 14 lut 2012 13:22

Wystarczy myśleć, czytać i posiadać miejsce do akcji [closed-topic] .
  • 0

Szeregowy

Postprzez HorrorCore » 14 lut 2012 13:24

Rivka napisał(a):Wystarczy myśleć, czytać i posiadać miejsce do akcji [closed-topic] .

Dokładnie tak [OK]
  • 0

Chorąży

Postprzez ATARS » 14 lut 2012 19:26

Za czasów udzielania się w PCK miałem styczność z automatycznym defilatorem zewnętrznym. Bardzo proste urządzenie nie wymagającej specjalistycznej wiedzy. Wszystkie niezbędne informacje w zestawie. To urządzenie samo wydaje polecenia do zrealizowania oraz analizuje ich poprawność np. jeśli za słabo uciskamy wyświetli uciskaj mocniej , samo analizuje potrzebne napięcie oraz informuje o potrzebie oddalenia się. Urządzenie AED wraz z pilotem szkoleniowym dla ratownika posiada praktyczna każda placówka PCK :)
  • 0

Kapral

Postprzez Prozac » 14 lut 2012 21:44

• 0

Plutonowy

Powrót do Obiekty Handlowe