Służba Ochrony Lotniska (SOL)

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 111 razy
Status: Offline

Re: Służba Ochrony Lotniska (SOL)

Postautor: yachim » 12 paź 2019 15:58

Gdybym mieszkał bliżej Warzzawy to może bym spróbował. Ale po pierwsze mieszkam zbyt daleko, przeprowadzać się nie zamierzam więc odpada. Po drugie widząc jak w SOL-u potraktowano długoletnich pracowników nie zaryzykowałbym kontaktu z tym towarzystwem (bo to w sumie to samo środowisko) więc też odpada. Ale dziękuję. Mam robotę gdzie zarabiam może trochę mniej ale nie muszę się obawiać że pewnego poranka szef wstanie z łóżka i stwierdzi że trzeba się pozbyć pracowników bo akurat ma takie widzimisię.

Awatar użytkownika

Pawel12
Szeregowy
Szeregowy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał/a podziekowań: 2 razy

Postautor: Pawel12 » 12 paź 2019 19:06

Tak wszystko sie zgadza, tylko czemu kazdy pisze o stopnich starszego operatora lub starszego wartownika czy to w sol i acs ? Kariere zaczyna sie od mlodszego wartownika w sol lub mlodszego ooeratora w acs a tam juz pensje nie powalaja :) Na awans w sol z mlodszrgo wartownika na wartownika to trzeba popracowac kilka lat.Na operatora w ACS rowniez takze warto o tym wspomniec.

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 12 paź 2019 20:52

A przed awansem murowany kop w dupę bo zatrudni się tańszych. :) No przecież taka tam tendencja w myśleniu od kilku lat panuje.
5 dych na jedną nadgodzinę płacą a tu autobusy trzeba oklejać. Świat zwariował. :lol:

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował: 192 razy
Otrzymał/a podziekowań: 546 razy

Postautor: senex » 13 paź 2019 07:31

Pawel12 pisze:Tak wszystko sie zgadza, tylko czemu kazdy pisze o stopnich starszego operatora lub starszego wartownika czy to w sol i acs ? Kariere zaczyna sie od mlodszego wartownika w sol lub mlodszego ooeratora w acs a tam juz pensje nie powalaja :) Na awans w sol z mlodszrgo wartownika na wartownika to trzeba popracowac kilka lat.Na operatora w ACS rowniez takze warto o tym wspomniec.

Dobrze, że o tym wspomniałeś, bo to ważne.
Oznacza jednak, że pewna ścieżka "kariery" jednak istnieje i faktycznie takie stanowiska tam są i co istotne są ludzie którzy jakimś cudem są tymi starszym operatorem czy wartownikiem. Ciekawe jaki "cud" to sprawił.
Tym samym ten "murowany" kop w dupe przed awansem i zatrudnianie młodszych nie jest taki "murowany". Nie można oczywiście zaprzeczyć, że takie i podobne sytuacje nie mają tam miejsca, jednak osobiście wolałbym poczytać opinii osób tam zatrudnionych, niż osób które mają tam za daleko, ale wiedza lepiej.

W tym wszystkim niepokoi mnie jednak coś innego.
PPL tworzy niejako dwie spółki z przeznaczeniem do ochrony SOL i ACS i tym samym wpisuje się w trend dużych spółek ochroniarskich gdzie w spółce głównej zatrudnia się na umowie o prace , a w drugiej spółce na zleceniu, co ma obniżyć koszty działalności. O ile jestem w stanie zrozumieć takie działania prywatnych przedsiębiorców ( przetargi, zyski udziałowców) to trudno mi zrozumieć takie działania w przypadku PPL,które są przedsiębiorstwem państwowym. Nie to by PPL nie miało przynosić zysków, lecz tego typu działania jakie podejmuje oceniam jako działania na granicy prawa, bo moim zdaniem tutaj państwo oszukuje samo siebie na składkach ZUS od zleceń.Z jednej strony państwo deklaruje, że działa na rzecz pracowników, jawi się jako państwo opiekuńcze, a z drugiej strony oszukuje samo siebie i pracowników przy okazji.
Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 13 paź 2019 09:19

Zawsze możesz poczytać to co ktoś wyczytał na facebooku.
Aż dziwne że zauważyłeś iż tworzone są dwie spółki do czegoś co kiedyś sam ogarniał SOL.
Kiedyś aby tam pracować trzeba było mieć "dojścia". Teraz można tam "dojechać"... oklejonym autobusem. I ciągle zapominasz że przy pełnej obsadzie nie byłoby żadnych nadgodzin. A dla podrajcowania siebie możesz podzielić sobie 17 000 przez 210. Wtedy dostaniesz orgazmu bo wyjdzie ci prawie 81zł/h (ponoć pewna pani tyle dostała). A chętnych do roboty nima. Trzeba tworzyć cuda na kiju w postaci różnych programów co i tak nic nie daje.
4000 zł być może za kilka lat (i to nie w SOL-u tylko ACS) . To na mieście można dostać 3000 tu i teraz (a na świeżo utworzonym WSO na wodociągach dostali 4950 brutto). Dzisiaj SOL to wrażenie może robić np. na Suwalszczyźnie.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 13 paź 2019 10:08

Podobnej odpowiedzi mogłem się spodziewać. Merytorycznie ubogo, natomiast ad personam w pełnej krasie. Lecz świadczy to tylko o poziomie interlokutora.

Jak już pisałem, osobiście wole poczytać co ma do napisania ktoś kto w danym miejscu pracuje, natomiast wyobrażenia frustrata co ma za daleko są mało zajmujące, tym bardziej, że już kilka razy mijał się z prawda co do warunków pracy jak i zarobków.

Chociaż tak z drugiej strony patrząc to zaczynam się zastanawiać kto koledze płaci i ile za te wszelkie, mało zgodne z rzeczywistością i faktami opinie o SOL. Normalnym by było gdyby taką ilość niepochlebnych opinii ( hejtu ) wygłaszała osoba tam zatrudniona, zwolniona z takich czy innych powodów, osoba której się tam nie udało. W innym przypadku to nie jest normalne.

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 13 paź 2019 10:45

Jest bardzo normalne. Należy piętnować takich pracodawców którzy nie szanują pracowników. Kolega jest na emeryturce więc koledze wszystko jedno. A ja się cieszę że towarzystwo z lotniska ma problemy z zebraniem odpowiedniej liczby pracowników. Po co te całe akcje oklejania autobusów, tworzenia różnych programów skoro mieli sprawdzonych długoletnich pracowników. To nie ja pisałem o oszukiwaniu Państwa i pracowników. I wychodzi na to że towarzystwo przekombinowało. Jeżeli te sumy podane przez jednego z forumowiczów są prawdziwe to wyszło na to że jednak nie będą mieli tak tanio jakby chcieli. Choć gdyby Suwałki leżały bliższej to ten ich plan by się pewnie powiódł. Mogę zrozumieć że ktoś nie radzi sobie w pracy i trzeba takiego pracownika zwolnić. Jednak zwalniać grupowo pracowników którzy na tej robocie zęby zjedli i pracowali tam wiele lat to dla mnie jest szczyt dziadostwa. Oczywiśclie zawsze znajdą się naiwni którzy stwierdzą że teraz to drzwi właśnie im otwierają się otworem, nie kumając w ogóle okoliczności które doprowadziły do tego że aby móc podjąć tam pracę wystarczy teraz tylko mieć 21 lat. Ani mi w głowie byłoby zatrudniać się w takim miejscu choćbym mieszkał w Warszawie. A po twoich wpisach widać że pracodawcy mogą robić co chcą bo i tak znajdą się gamonie którzy przyjdą się zatrudnić. Tylko czy będzie ich dostateczna ilość? Okazuje się że chyba nie.
A ten oklejony autobus to fakt a nie miraż.

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 13 paź 2019 11:19

Jak to miło przeczytać post kolegi z którym można się zasadniczo zgodzić, poza małymi wyjątkami.

To, że jestem na emeryturze ( czytaj ma z czego żyć) powoduje, że nie jest mi wszystko jedno, bo mogę się postawić i pracodawcy i zlecającemu usługę. Podpisałem umowę, zgadzam się na takie a nie inne zapisy a cokolwiek ponad te zapisy robię gdy chcę, nikt mnie do niczego nie jest w stanie zmusić. Ale to tak na marginesie bo oczywiście ataków ad personam kolega unikać nie potrafi.

Nie wiem czy plan i jakim kolega pisze by się powiódł. Śmiem wątpić, bo także tutaj brakuje kwalifikowanych pracowników ochrony , tworzy się powolutku rynek pracownika, nie taki jak w dużych aglomeracjach ale ze znalezieniem zatrudnienia w branży problemów nie ma. Pracodawcy nie mogą robić czego chcą bo nagle okazuje się, że muszą dowozić pracownika 120 km.

yachim pisze:Jest bardzo normalne

Bardzo cię cieszę, że kolega tak twierdzi.

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 13 paź 2019 11:46

Ogólniec to może i tamu u ciebie brakuje. Ale jakby ci wszyscy którzy są ruszyli do SOL-u to pewnie by wystarczyło.
Cieszę się że kolega się zgadza choć ja cały czas piszę właściwie to samo. Dobrze że kolega w końcu przegląda na oczy. Szkoda tylko że trzeba to wyłuszczać łopatologicznie

Awatar użytkownika

senex
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Postautor: senex » 13 paź 2019 12:06

Gdyby tak wszyscy ruszyli pewnie by starczyło, jednak jestem głęboko przekonany, że w Warszawie to wystarczy kwalifikowanych z jednej dzielnicy by nie brakowało pracowników w SOL i ACS. Nie przypuszczam natomiast by ci chętni to tak walili drzwiami i oknami. Bo co z tego, że zarobić można jak kwalifikacji brakuje. Tym bardziej, że jak inni piszą robota tam specyficzna.
Co do pisania cały czas tego samego to jakoś dziwnie nie jestem przekonany. Bo to jednym poście, że zarobić 50 na godzinę to śmiech a w innym , że może jednak. No, ale to trzeba wiedzieć, a to za daleko.

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major

Postautor: yachim » 13 paź 2019 12:21

No przecież przyjmują bez kwalifikacji w SOL.
A to czy robota specyficzna to nie wiadomo bo to by musiał napisać ktoś kto tam pracuje,
nie :) ?
No przecież to co napisałem w poście z którym się zasadniczo zgadzasz pisałem też wcześniej :)

Awatar użytkownika

lemuel07
Plutonowy
Plutonowy
Podziękował: 5 razy
Otrzymał/a podziekowań: 39 razy

Postautor: lemuel07 » 15 paź 2019 10:12

DawnySOLOWIEC pisze:No i wpłynęło 11tys a miałem tylko 182nadgodziny,podobno jednej pani 17tys wpłynęło za 210nadgodzin

Żeby rozjaśnić nieco punkt widzenia/liczenia należy podkreślić, że jest to kwota liczona łącznie z bieżącą wypłatą...
Taka większa "trzynastka", której w ACS nie ma...
Nie dyskutuj z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Wróć do „Ranking Wewnętrznych Służb Ochrony”