Zarejestruj

Reklama

Zaloguj  •  Zarejestruj

• Reklama

System Rejestracji Czasu Pracy

• Polecamy

• Polecamy

IFP

Zmiana rozp. ws. badań do licencji pracownika ochrony

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Zmiana rozp. ws. badań do licencji pracownika ochrony

Postprzez Tomasz Grabski » 22 maja 2012 10:16

Zmiana rozporządzenia ws. badań do licencji pracownika ochrony fizycznej

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie ws. badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wydanie licencji oraz posiadających licencję pracownika ochrony fizycznej.

Więcej... http://portal-ochrony.pl/wiadomosci/och ... -fizycznej
  • 0

Generał
Reputacja: 146

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla NKUdostępnij dla WykopUdostępnij dla BlipUdostępnij dla Twitter

Re: Zmiana rozp. ws. badań do licencji pracownika ochrony

Postprzez Łukasz05 » 22 maja 2012 11:35

Zmiana rozporządzenia ws.badań do licencji pracownika ochrony? [zdziwko]
Podobno mają wycofać licencje ,a tutaj widzimy ,że mają zmienić rozporządzenie dotyczące licencji na nowe?
Chyba tutaj coś się nie zgadza?
To jak wycofają licencję znowu to rozporządzenie ulegnie zmianie ?,przecież to jakaś parodia :D
Super ktoś odwalił kawał dobrej roboty [OK]
  • 0

Bez osobistego doświadczenia, jesteś tylko uczonym głupcem.
Kapitan
Reputacja: 167

Postprzez Strzałka » 22 maja 2012 14:36

Nie wiem, jak Wam, ale mnie na stronie http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m491&ms=0&ml=pl&mi=56&mx=0&mt=&my=131&ma=020045 projekt nie chce się załadować w całości i nie mogę go odczytać.
  • 0

"Bycie dobrym funkcjonariuszem to coś więcej niż umiejętności i zmysł taktyczny.
To podążanie pewną ścieżką.
Może być nią wewnętrzny kodeks etyczny, taki jak japońska droga wojownika.
Pamiętajmy o naszym honorze, o mundurze który nosimy, o duchu pracy zespołowej."
- Źródło cytatu: http://bit.ly/qCv9EW
Generał Brygady
Reputacja: 32

Postprzez kombus » 22 maja 2012 21:08

no niby wychodzi na lepiej mniejsza kwota opłaty, mniej lekarzy do badań, połaczenie badań okresowych z licencja, w teorii same plusy ciekawe jak to bedzie w praktyce :D
  • 0

Kapral
Reputacja: 1

Postprzez Łukasz05 » 22 maja 2012 23:21

Jeżeli chodzi o treść tego projektu rozporządzenia to widzę same plusy,ale
ciekawi mnie mianowicie to ,czemu oni chcą to wprowadzić w momencie kiedy licencja ma zniknąć.Nie za późno troszeczkę na te zmiany?to trochę tak jak musztarda po obiedzie.Ten projekt powinien raczej nazywać się Rozporządzenie ws.badań kwalifikowanych pracowników ochrony
  • 0

Bez osobistego doświadczenia, jesteś tylko uczonym głupcem.
Kapitan
Reputacja: 167

Postprzez OTIS » 23 maja 2012 10:30

A kto Ci powiedział, że licencja zniknie ? Może chodziło o to, żeby coś usprawiedliwić albo żeby odwrócić uwagę od czegoś innego ?
  • 0

Generał Broni
Reputacja: 0

Postprzez Strzałka » 23 maja 2012 12:54

Bardzo mi się podoba, że zrezygnowano w wykazu instytucji,
uprawnionych do przeprowadzania badań i że koszty badań pracownika będzie ponosił pracodawca.

[OK]
  • 0

"Bycie dobrym funkcjonariuszem to coś więcej niż umiejętności i zmysł taktyczny.
To podążanie pewną ścieżką.
Może być nią wewnętrzny kodeks etyczny, taki jak japońska droga wojownika.
Pamiętajmy o naszym honorze, o mundurze który nosimy, o duchu pracy zespołowej."
- Źródło cytatu: http://bit.ly/qCv9EW
Generał Brygady
Reputacja: 32

Postprzez Świr » 23 maja 2012 14:51

OTIS napisał(a):A kto Ci powiedział, że licencja zniknie ? Może chodziło o to, żeby coś usprawiedliwić albo żeby odwrócić uwagę od czegoś innego ?

Dokładnie! Jak narazie operacja pt. "deregulacja" to jedna wielka mistyfikacja. Prawdopodobnie w naszym zawodzie nie przejdzie, coraz częściej dochodzą mnie takie głosy i dzięki Bogu!

A co do samego projektu, dla Nas - pracowników liniowych bardzo korzystny, oby przeszło ;)
  • 0

9 lat w zawodzie
5 lata z licencją
7 firm które "zwiedziłem" - ABC, Hunters, Ultra, LAAM, Delta, Prolex, SOLID SECURITY.
Dziesiąty już rok czekam na sensowne zmiany w UoOOiM, może kiedyś...?
Na "doróbce" w GI (Patrol Interview.)
Obecnie realizuję się w Straży Miejskiej Wrocławia
Sierżant
Reputacja: 5

Postprzez Bolo » 23 maja 2012 15:30

Łukasz05 napisał(a):ale ciekawi mnie mianowicie to ,czemu oni chcą to wprowadzić w momencie kiedy licencja ma zniknąć.

Kolego, licencje znikną i jest to przesądzone ale nikt nie powiedział że znikną badania.
  • 0

Major
Reputacja: 432

Postprzez piotrek27 » 23 maja 2012 18:50

Już to widzę jak chętnie pracodawcy będą ponosić koszty badań.Albo to nie przejdzie bo zaraz "prywaciarze" zrobią aferę że znów podnosi się im koszta zatrudnienia,albo znajdą sposób na ominięcie tych przepisów jak z wieloma innymi rzeczami mp zastąpienie etatu zleceniem lub zus tylko od 50zł
  • 0

Chorąży
Reputacja: 54

Następna strona

Powrót do Kraj